Slovan Bratislava porazil Jokerit Helsinki, zostáva na 12. priečke

Na snímke uprostred Juraj Mikúš oslavuje gól, vľavo Simon Després a vpravo Eliezer Sherbatov (všetci Slovan) v zápase KHL Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 30. decembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Slovan si pred zápasom uctil bývalého hráča Richarda Kapuša vyvesením jeho pamätnej zástavy, ktorá tak od soboty zdobí priestor pod strechou ZŠ Ondreja Nepelu spolu s ostatnými dvanástimi legendami.

Bratislava 30. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase KHL na domácom ľade nad Jokeritom Helsinki 3:2 a pripísali si druhé víťazstvo za sebou. V tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 12. priečka, na ôsmy Spartak Moskva však stále strácajú priepastných 21 bodov.

Slovan teraz čaká týždeň voľna, v najbližšom zápase sa predstaví opäť doma v nedeľu 7. januára o 17.30 h, keď privíta CSKA Moskva.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

20. Mikúš, 42. Ebert (Sádecký, Garbutt), 55. Lamper (Šťastný) – 7. N. Jensen (Ikonen, Regin), 53. Moses (Gilroy). Rozhodovali: Jeřábek, Fraňo (obaja ČR) – Kučava, Novikov (obaja Rus.), vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava:
Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Genoway, Kašpar – Mikúš, Šerbatov, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Garbutt

Jokerit Helsinki: Zapolski – Gilroy, Kivistö, Lepistö, Huhtala, Lauridsen, J. Jensen – N. Jensen, Regin, Ikonen – Moses, O'Neill, Joensuu – Palola, Norman, Jormakka – Antilla, Wirtanen, Marjamäki – Mäki

hlasy po zápase:

Ryan Garbutt, útočník Slovana: "Som rád, že sme zvíťazili, bol som unesený z atmosféry. Nevadilo mi, že som hral vo štvrtom útoku, som profesionál a rešpektujem trénerove pokyny."

Patrik Lamper, útočník Slovana: "Som rád, že sa mi darí, neviem, čím to je. Verím, že to tak bude pokračovať. Teší ma, že sme dva zápasy dokázali vyhrať. Proti silným tímom z nás asi opadá stres a máme chuť prekvapiť."

Andrej Meszároš, obranca Slovana: "Podobne ako v zápase v Helsinkách nás podržal Jakub Štěpánek. Zahrali sme dobre ako tím a dokázali sme ustáť záverečný tlak."

Jukka Jalonen, tréner Jokeritu:
"Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Bol o jeden gól lepší a preto odchádzame z Bratislavy bez bodov."

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Bol to podobný zápas ako v Helsinkách. Viac sme sa bránili, ale zachytal nám opäť brankár."

13. Dinamo Riga 44 6 7 6 25 77:116 38

Slovan si pred zápasom uctil bývalého hráča Richarda Kapuša vyvesením jeho pamätnej zástavy, ktorá tak od soboty zdobí priestor pod strechou ZŠ Ondreja Nepelu spolu s ostatnými dvanástimi legendami. Nielen jemu, ale aj celej vypredanej aréne ponúkli obe mužstvá od úvodu svieži hokej, strelecky aktívnejší však boli hostia. Tí svoju prevahu zužitkovali úvodným gólom Jensena, ktorý dostal puk za Štěpánka z ľavej strany kruhov. Oba tímy potom mali možnosť presilovky, ale ani jednému z nich sa nepodarilo skórovať. Slovan mohol vyrovnať po šanci Genowaya, ale podarilo sa mu to až po krásnej strele Juraja Mikúša v závere úvodného dejstva.

V druhej tretine mali viac z hry hráči Jokeritu, Štěpánek musel čeliť niekoľkým nepríjemným pokusom. Stále sa však hral svižný hokej z oboch strán a dopredu sa púšťali aj domáci. "Belasí" mohli ísť do vedenia po presilovke 4 na 3, ale priveľa kombinovali a všetky strely skončili vedľa bránky Zapolského. Najväčšiu šancu mal až po skončení presilovky Skalický, ale v nájazde trafil iba ľavú žrď. V závere hrali v početnej výhode aj hostia, ale Štěpánka sa im nepodarilo prekonať.

Slovan mal výborný vstup do tretej tretiny, pretože už po dvoch minútach sklepol Nick Ebert strelu Sádeckého za Zapolského chrbát. "Belasých" tento gól nakopol a už onedlho sa v druhom nájazde v zápase ocitol Skalický. Brankár Jokeritu však jeho pokus vytlačil. Jokerit sa snažil o vyrovnanie, ale Štěpánek zlikvidoval niekoľko pokusov hráčov hostí. V 53. však nestačil na strelu Mosesa a bolo vyrovnané. Hostia sa však z vyrovnania tešili iba dve minúty, pretože po peknej strele spomedzi kruhov napokon rozhodol Patrik Lamper. Jokerit to v závere ešte skúsil bez brankára, ale neúspešne.