Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Slovan zdolal Košice 4:0 a potvrdil prvé miesto v tabuľke

Na snímke zľava Cesar Blackman (Slovan), Kyriakos Savvidis (Slovan) a Marcel Vasiľ (Košice) počas 12. kola futbalovej Niké ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Košice v Bratislave 29. októbra 2023. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Domáci od úvodu potvrdzovali rolu favorita a už v 6. minúte viedli po góle Strelca.

Bratislava 29. októbra (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Niké Ligy nad Košicami 4:0. Úradujúci majster vďaka triumfu potvrdil prvé miesto v tabuľke a má na svojom konte 26 bodov. Druhá priečka patrí s jednobodovou stratou Žiline, ktorá však odohrala o zápas viac. Košice figurujú na desiatej pozícii.

Domáci od úvodu potvrdzovali rolu favorita a už v 6. minúte viedli po góle Strelca. "Belasí" krátko na to zvýšili vďaka Barsegjanovi na 2:0 a v úvodnej štvrťhodine sa presadil strelou spoza šestnástky aj Kucka. Slovanisti pokračovali naďalej v aktívnej hre a v prvom polčase Košiciam nedovolili ani jednu strelu na bránu. Na začiatku druhej 45-minútovky dostal Tolič loptu za obranu, jeho strelu Kira ešte vyrazil, no následne Fabiš fauloval v šestnástke Strelca. Čavrič z penalty nezaváhal a upravil už na rozdiel štyroch gólov. Hostia si v ďalšom priebehu vytvorili niekoľko príležitostí, ale brankár Borjan si udržal čisté konto.

hlasy po zápase /zdroj: skslovan.com/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Z našej strany to bol dobrý výkon. Po ťažkom a fyzicky náročnom zápase v Lille sme mali len dva dni na prípravu. Čakal som, že Košice prídu v päťke vzadu, a že to nebude také jednoduché, ako to nakoniec vyznelo. V prvom polčase sme hrali dobre, kombinačne a rýchlo smerom hore. Chcel som rotovať hráčov, nechal som oddýchnuť len štyroch-piatich. Ku koncu už trošku dochádzali sily, no hráči ako Blackman, Bajrič či Savvidis, ktorí hrali celý duel v Lille, hrali výborne. S výkonom som spokojný, dali sme štyri góly a mali sme viacero dobrých šancí. Súpera sme pustili do jednej príležitosti po našej chybičke. Košice sa určite zobudia, majú všetko na to, aby hrali trošku vyššie, držím im palce, pretože slovenská liga ich potrebuje. V budúcej sezóny určite pôjdu hore. Máme 2-3 dni na prípravu na Michalovce, v sobotu hráme v Banskej Bystrici, ďalší ťažký zápas. Ideme zo dňa na deň, je toho veľa, no na to sme tu. Aj tréningový proces je úplne iný než normálne. Musíme byť rozumní, a zatiaľ nám to vychádza."

Miroslav Sovič, tréner Košíc: "Nenachádzame sa v ľahkej situácii, čo sa týka celého mužstva. Prebral som tím prakticky z večera do rána, nie je to jednoduchá vec. Bol som poverený do konca týždňa. Odohrať pohár a ťažký zápas na Slovane. Pred výkopom máte nejaký plán, ktorý sa vám však za 15 minút zrúti ako domček z karát. V situácii, v akej sa nachádzame, bol prvý polčas z našej strany veľmi slabý. Bolo tam veľa nervozity, čo chápem, pretože liga je v prvom rade o kvalite, ktorú Slovan má. Čo však nedokážem pochopiť, sú ľahké straty, čo si s hráčmi musíme prejsť. V druhom nás Slovan až tak nedostupoval, mali sme tam nejaké svetlé momenty. Nakoniec sa to skončilo tak ako sa skončilo."

Sumáre 12. kola Niké ligy:

Piatok:

FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 19. Assinor, 53. Galčík - 42. Bartoš (vlastný), 45.+3 Polievka. Rozhodovali: K. Micheľ - Štofík, Kmec, ŽK: Ridwan (Podbrezová).

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák - Bakaľa (69. Špyrka, 80. Okunola) - Kováčik, Bajo (46. Galčík), Paraj, Blahút - Assinor (60. Ridwan), Kabongo (60. Kuzma)

Banská Bystrica: Hruška - Pišoja, Migaľa (51. Slobodník), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský (88. Arevalo) - Richtárech (90.+3 Hanes), Hlinka, Ľupták - Rymarenko, Polievka (90.+3 Guimaraes)

Sobota:

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:2 (0:1)

Góly: 31. Jambor, 55. D. Ďuriš. Rozhodovali: Marhefka – Košecký, Pacák, ŽK: Zsigmund, Lavrinčík (obaja Ružomberok), 1187 divákov.

Ružomberok: Frühwald – Mrva (46. Selecký), Malý, Gabriel, Luterán – Chrien (63. Gerec), Zsigmund (63. Lavrinčík), Múdry – Šefčík (57. Chobot), Hladík, Tučný (57. Úradník)

Žilina: Belko - Leitner, Minárik, Nemčík - Bari, Sauer (81. Adang), Gidi, Javorček – Essomba (69. Bile), Jambor (88. Stojčevski), D. Ďuriš

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)

Góly: 25. a 49. Andzouana – 30. Marcin. Rozhodovali: Dohál – Vorel, Jánošík, ŽK: Risvanis, Popovič, Pinto - Marjanovič, Volanakis

DAC: Popovič – Pinto, Csinger (73. Risvanis), Brunetti, Andzouana – Káčer (46. Ramadan), Dimun, Čermák (90.+7 Mendez) – Trusa (76. Gruszkowski), Goure (76. Barišič), Herc

Michalovce: Ružinský – Marjanovič (71. Mendes), Jeřábek, Volanakis – Magda (87. Šimko), Karasjuk, Shimamura, Bahi – S. Danko (64. Pavúk), Adekunle (87. van Kessel), Marcin

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Skalica 0:1 (0:0)

Gól: 51. Haša. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Vitko, ŽK: Suľa - Ranko, 830 divákov

ViOn: Knobloch - Suľa, Tumma (62. Čerepkai), Čonka - Majdan, Brenkus (62. Gono), Duga (81. Weir), Mondek (62. J. Švec), Sluka (46. Nsumoh) - Balaj, Mijič

Skalica: Junas - Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan - M. Nagy, Mášik (68. M. Hollý) - Morong (86. Matejov), Haša (68. Sobczyk), Gaži (75. Yao) - Smékal

Nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - FC Košice 4:0 (3:0)

Góly: 6. Strelec, 9. Barseghjan, 14. Kucka, 47. Čavrič (z 11 m), ŽK: Kira (Košice). Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Vass, 6290 divákov.

Slovan: Borjan - Blackman (81. Lovat), Bajrič, Križan, Zmrhal - Kucka (46. Lichý), Tolič, Savvidis - Barseghjan (66. Marcelli), Čavrič (66. Abubakari), Strelec (84. Vojtko)

Košice: Kira - Fabiš, Šindelář, Jakubko – Golikov, Greššák (62. Gallovič), Faško, Petrák (37. Jonec) – Sovič (81. Anane), Medved (81. Sagna), Vasiľ (62. Liener)

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 2:3 (1:1)

Góly: 41. a 51. Soares - 15. a 77. Azango, 62. Bainovič. Rozhodcovia: Očenáš – Pozor, Straka, ŽK: Kmeť, Gajdoš, Bariš, Soares - Šulek, Kompan Breznik, Azango, Koštrna, 4256 divákov

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Stojsavljevič, Bondarenko, Kozlovský – Gajdoš (62. Hollý), Bariš - Gong (88. Jude), Ibrahim, Soares - Kupusovič (88. Akila)

Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša - Kompan Breznik, Šulek (90.+2. Procházka), Zeljkovič, Bernát (46. Bainovič) - Ofori (46. Ofori), Ďuriš (90. Ristovski), Azango (84. Ujlaky)