Marquez uspel aj v Aragónsku, šampionát vedie pred Doviziosom

Španiel Marc Marquez Foto: TASR/AP

Španielsky motocyklový pretekár Joan Mir sa stal víťazom v triede Moto3.

Alcaniz 24. septembra (TASR) - Španielsky jazdec Marc Marquez triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Aragónska MotoGP, štrnásteho podujatia majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Obhajca titulu v kráľovskej kubatúre nadviazal na víťazstvo z predchádzajúcej VC San Marína a Riminskej riviéry a je aj na čele priebežného poradia so ziskom 224 bodov.

V nedeľu sa druhý umiestnil jeho krajan a tímový kolega v Honde Daniel Pedrosa, tretí skončil ďalší Španiel Jorge Lorenzo na Ducati. Celkovo je na druhom mieste Talian Andrea Dovizioso (Ducati), na tretej priečke figuruje španielsky pretekár Yamahy Maverick Vinales.

Do konca ročníka zostávajú zámorské veľké ceny v Japonsku, Austrálii a Malajzii, finále sa pôjde naspäť v Európe vo Valencii.

V triede Moto2 triumf pre Morbidelliho

Taliansky pretekár Franco Morbidelli triumfoval v triede Moto2 na nedeľňajšej Veľkej cene Aragónska, štrnástom podujatí tohtoročného seriálu MS cestných motocyklov. Pred krajanom Mattiom Pasinim mal v cieli náskok 145 tisícin sekundy, na treťom mieste finišoval Portugalčan Miguel Oliveira (+0,577). Morbidelli má na čele šampionátu pred druhým Švajčiarom Thomasom Lüthim náskok 21 bodov.

Talian Franco Morbidelli

Španiel Mir vyhral triedu Moto3

Španielsky motocyklový pretekár Joan Mir sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Aragónska v triede Moto3. Na druhom mieste skončil Talian Fabio Di Giannantonio so stratou 43 tisícin sekundy, tretie miesto obsadil jeho krajan Enea Bastianini. Mir si triumfom upevnil vedúcu pozíciu v priebežnom poradí MS, na druhého Taliana Romana Fenatiho má už náskok 80 bodov.