Sobota 8. jún 2024Meniny má Medard

Slovan vyhral v Žiline, Prešov nestačil na Košice

Na snímke nožničky predvádza hráč FC Spartak Trnava Peter Štepanovský (vpravo), druhý zľava hráč MFK Ružomberok Martin Nosek v prvom zápase štvrťfinále futbalového Slovnaft Cup-u Spartak Trnava - MFK Ružomberok v Trnave v utorok 22. októbra 2013. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Slovanisti o svojej výhre rozhodli už v prvom polčase.

Trnava 22. októbra (TASR) - Po desaťminútovom vzájomnom oťukávaní sa ako prví presadili domáci, keď po rohovom kope hlavičkoval Sabo a lopta s pomocou teču jedného z ružomberských zadákov skončila za chrbtom Nikoliča. Hostia vyrovnali v 38. minúte zásluhou Zošáka, ktorý z rohového kopu prekvapil všetkých a aj s pomocou Janečku skončila lopta v sieti.

V druhom polčase zaujala strela Grabeža z dvadsiatich metrov, ktorá preletela tesne za bránu hostí. Domáci sa nedočkali gólu ani z priamych kopov, ktoré realizoval Procházka a neskôr Sabo. Pätnásť minút pred koncom mal dobrú príležitosť striedajúci Lačný, ale v páde loptu netrafil ideálne a prestrelil. Všetko si vynahradil v posledných desiatich minútach, keď najskôr dostal hostí v 82. minúte do vedenia po chybe trnavskej obrany a minútu pred koncom riadneho hracieho času unikol cez stred domácej obrany a s prehľadom uzavrel na konečných 1:3.

.
Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:3 (1:1)
14. Sabo - 82., 89. Lačný, 38. Zošák. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Vlasko - Adamovič, Nosek, Zošák, 1256 divákov

Zostavy a striedania:
Trnava: Filipko - Sabo, Tóth, Janečka, Chovanec - Grabež - Štepanovský (70. Ciprys), Procházka, Vlasko (79. Schranz) - Poznar (62. Hodek), Mikovič
Ružomberok: Nikolič - Nosek, Greššák, Adamovič, Maslo - Zreľák, Zošák (90.+2 Serečin), Nagy, Lupták (60. Lačný) - Tawamba, Ďubek (90.+1 Lovás)

Hlasy po zápase
Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Dnešný výsledok ma sklamal a chlapcom som už cez polčas hovoril, že futbal nám ukazuje tú horšiu tvár. Mali sme síce dobrý vstup do zápasu, ale po štandardnej situácii sme dostali lacný vyrovnávajúci gól. V druhom dejstve sme chceli pridať druhý gól, čo sa nám nepodarilo a hostia nás v závere dvakrát potrestali zásluhou Lačného."
Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: "Vstup do zápasu mala lepší Trnava a my sme sa museli prispôsobiť jej agresívnej hre. Napriek tomu, že sme prehrávali, do polčasu sa nám podarilo vyrovnať a v druhom dejstve sme vychádzali z defenzívy. V závere nám to vyšlo nad očakávanie. Výsledok berieme triezvo, sme ešte len v pohárovom polčase."

.
XXX

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 1:2 (0:1)

V úvodnej desaťminútovke bol aktívnejší Prešov, lenže na jej konci udrelo paradoxne na opačnej strane. Po centri z ľavej strany hlavičkoval Oumar Diaby k vzdialenejšej žrdi a bolo 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu už veľa vzruchu pred bránami nebolo. Šancu mal Prešovčan Dolný, ale jeho strela mierila len do Tofiloskeho. V 30. minúte ešte mohol streliť gól hosťujúci Urban, ten však vari z troch metrov minul hlavou prešovskú bránu.

Zápas štvrťfinále Slovnaft Cup-u FC Tatran Prešov – MFK Košice 22. októbra 2013 v Prešove. Na snímke sa raduje z gólu na 0:1 strelec Oumar Diaby, hráč Košíc.
V druhom polčase bolo o niečo viac šancí, avšak gólovo sa mužstvá dokázali presadiť iba dvakrát. Po hodine hry po faule Ostojiča v šestnástke vyrovnal z bieleho bodu Dolný. Ostojič navyše videl červenú kartu a duel sa pre neho skončil. Hľadisko roztlieskal po pekných "nožničkách" Kačala, mieril však len do Tofiloskeho. O výsledku nakoniec rozhodol znova Oumar Diaby, ktorý v 73. minúte po prešovskom nedorozumení v defenzíve skóroval pohodlne do prázdnej brány.

Gól:
61. Dolný (z 11 m) - 10., 73. Diaby . Rozhodoval: Horváth, ŽK: Krajník - Šinglár, Tofiloski, ČK: 60. Ostojič (Košice), 750 divákov

1. FC Tatran Prešov:
Talian - Papaj, Petráš, Krajník, Hatok - Jacko, Poliaček - Hruška, Katona, Kačala (81. P. Šafranko) - Dolný
MFK Košice: Tofiloski - Šinglár, Ostojič, Bašista, Sekulič - Duda, Urban (63. Huk), Hovančík - Pačinda (88. C. Diaby) - O. Diaby, Haskič (71. Kubík)

Jozef Kostolný, tréner Prešova:
"Na pohode nám nepridal rýchly gól, ktorý ovplyvnil ďalší priebeh zápasu. V druhom polčase sme síce vyrovnali, ale do žiadnej ďalšej šance sa už naši hráči nedostali. Chýba nám typický strelec v druhej lige, nieto ešte v súboji proti corgoňligistovi."
Radek Látal, tréner Košíc: "Mali sme dobrý vstup do duelu a prvý polčas sme zvládli. Po výmene strán nás Prešov dostal pod mierny tlak. Na jeho vyrovnávajúci gól sme našťastie pomerne rýchlo odpovedali. Máme dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou a postup prakticky vo vlastných rukách."

XXX

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 1:3 (0:3)

Slovan bol pod Dubňom lepší od samého začiatku a keď pre Žilinčanov neboli varovaním dve Milinkovičove akcie, ktoré ešte gólom neskončili, tak v 10. minúte už bolo neskoro. Žilinská obrana urobila v skrumáži vo vlastnej šestnástke niekoľko individuálnych chýb, po ktorých sa dostal k lopte Kolčák a presnou strelou z hranice šestnástky poslal "belasých" do vedenia - 0:1. V 15. minúte mohol Piaček po rohovom kope vyrovnať, ale hlavičkoval tesne vedľa. V 24. minúte sa opäť ukázal Kolčák, jeho ďalekonosný pokus však Krnáč bravúrnym zákrokom vytlačil. Ale v 32. minúte už domáci toľko šťastia nemali, Halenár poslal výborný pas dopredu, na ktorý si nabiehal Mészáros, veľmi ľahko obišiel obrancu Akakpa i brankára Krnáča a pohodlne do prázdnej bránky zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 0:2. Zdecimovaná žilinská obrana v prvom polčase kapitulovala aj tretíkrát a to už o šesť minút neskôr. Mészáros na pravom krídle prešprintoval Gergela, poslal prízemný center pred bránku, ktorý nikto nedokázal zastaviť a Peltier takmer z bránkovej čiary s pokojom Angličana skóroval - 0:3.

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana v prvom zápase štvrťfinále futbalového Slovnaft Cup-u MŠK Žilina - Slovan Bratislava v Žiline v utorok 22. októbra 2013.
Po zmene strán sa hostia snažili predovšetkým kontrolovať vedenie a hru domácich výrazne nezlepšilo ani dvojnásobné striedanie trénera Guľu. Až v 69. minúte musel bratislavský brankár Putnocký konečne riešiť nejaký strelecký pokus. Škvarka napriahol z hranice šestnástky a gólman hostí sa vyznamenal parádnym zákrokom. V 79. minúte zahrávali Žilinčania štandardku z výhodnej pozície na hranici pokutového územia, ale zvláštny spôsob realizácie, ktorý zvolili, neviedol ku gólu. "Belasí" v druhom polčase už naozaj takmer neútočili a tak sa v 89. minúte konečne presadili aj domáci. Majtán sa dostal k lopte asi meter pred šestnástkou a razantnou prízemnou strelou prestrelil obranu aj brankára Slovana - 1:3. Striedajúci útočník Žiliny tak dal svojim spoluhráčom aspoň minimálnu nádej pred odvetným zápasom v Bratislave.

88. Majtán - 10. Kolčák, 32. Mészáros, 38. Peltier Rozhodoval: Ježíkm ŽK: Kolčák (Slovan), 2361 divákov
Žilina:
Krnáč - Mabouk, Piaček, Akakpo, Gergel (81. Klec) - Mihalík, Škvarka, Pečovský, Škriniar (46. A. Ceesay) - Pich (46. Majtán), Jelič
Slovan: Putnocký - Josimov, Niňaj, Gorosito, Bagayoko (88. Vrablec) - Milinkovič, Grendel, Halenár, Kolčák - Peltier (90. Jakubec), Meszáros

Adrián Guľa, tréner Žiliny:
"V prvom polčase sme mali nejaké šance, nevyužili sme ich a namiesto toho sme dvakrát inkasovali. Zamávalo to s nami. Cez prestávku sme sa museli dať dokopy a zabojovať aspoň o nejaký čestný gól. Slovan dnes vyhral absolútne zaslúžene. Ja však stále verím, že títo hráči sa dokážu nabudiť a v budúcnosti pripravia divákom na štadióne oveľa väčšiu radosť ako doteraz."
Jozef Valovič, tréner Slovana: "Dostali sme veľmi ťažkého súpera, keďže Žilina patrí medzi najlepšie tímy v lige. Preto sme tomuto súperovi podriadili aj taktickú prípravu na zápas. Hráči podali v prvom polčase solídny a zodpovedný výkon, strelili tri góly a vďaka tomu sme sa mohli upokojiť. Po zmene strán sme už nechceli riskovať a snažili sme sa predovšetkým kontrolovať náskok. Náš výkon bol ucelený, kompaktný, taktický, ukázali sa aj takí hráči, ktorí nehrávajú pravidelne. Napriek všetkému však mám pocit, že nás ešte čaká veľmi ťažká odveta."