TL: Nitra zvíťazila nad Duklou Trenčín

Radosť hráčov Nitry po úvodnom góle v zápase 5. kola hokejovej Tipsport Ligy HK Nitra - HK Dukla Trenčín 23. septembra 2018 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Prvú tretinu medzi Nitrou a Trenčínom zdobilo veľa nepresností.

Nitra 23. septembra (TASR) -

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
24. Pupák (Sloboda, Fominych), 53. McCormack (Lantoši), 59. Blackwater (Lantoši) - 48. Starosta (Sojčík, Radivojevič) Rozhodovali: Stano, Kókai (Maď.) - Tvrdoň, Váczi (Maď.), vylúčení: 3:6, navyše: Radivojevič (Trenčín) DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3034 divákov

Nitra: Foltán - Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Sloboda, Pupák - Blackwater, Slovák, Lantoši - Scheidl, Richard, Buček - Pätoprstý, Bortňák, B. Rapáč - Hrušík, Čaládi, Fominych

Trenčín: Valent - Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Bokroš - Radivojevič, Ölvecký, Sojčík - Bartovič, Sádecký, Hecl - T. Varga, Bližňák, Mikula - D. Hudec, J. Pardavý ml., J. Švec - Špankovič

Prvú tretinu medzi Nitrou a Trenčínom "zdobilo" veľa nepresností. Diváci určite očakávali atraktívnejší priebeh úvodnej tretiny. Z väčších príležitostí sa dajú vypichnúť iba dve trenčianske. Najskôr vo 4. minúte mohol potrestať Sádecký zaváhanie brankára Foltána, ale neuspel. Rovnako pochodil aj v Hecl, ktorý v záverečných sekundách nastrelil žŕdku. Do druhej tretiny mali obe mužstvá čo zlepšovať.

Prostredná časť hry už vyzerala lepšie, priniesla herné zlepšenie a viacero dobrých šancí na oboch stranách. Prvý gól zápasu padol v 24. minúte, keď nahodil puk od modrej čiary Pupák a do vlastnej brány si ho zrazil jeden z obrancov hostí - 1:0. V 27. minúte mohol najskôr poslať Nitru do dvojgólového vedenia Lantoši, ale nastrelil iba brvno. Hneď vzápätí mal ešte väčšiu šancu na strelenie gólu Slovák, ale Valenta v samostatnom úniku neprekonal. V 37. minúte mal na hokejke vyrovnanie hosťujúci Pardavý, ale jeho oslabovková strela mierila iba do Foltána.

V 44. minúte mal šancu domáci Buček, ale puk mu v dobrej pozícii ideálne nesadol a Valent s jeho strelou nemal problém. V 48. minúte dokázala Dukla vyrovnať zásluhou Starostu. Gól ešte musel odobriť videorozhodca na základe požiadavky zo strany Nitry, ktorá signalizovala nedovolené bránenie brankára. V 53. minúte utrpeli Trenčania dvojitý úder. Prvý v podobe gólu z hokejky McCormacka a druhý hneď vzápätí, keď za nešportové správanie putoval pod sprchy hosťujúci kapitán Radivojevič. Šancu na záverečný tlak si Trenčania pokazili zlým striedaním, za čo videli dve minúty pred koncom dvojminútový trest. V 59. minúte uzavrel stav stretnutia gólom na 3:1 Blackwater.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Bol to výborný zápas, ktorý sa lámal na maličkostiach. Trenčín ukázal svoju kvalitu, ale my sme sa tomu dokázali vyrovnať. Hlavne v prvej tretine, kde hral Trenčín veľmi dobre. V druhej tretine sme trochu prebrali iniciatívu. V tretej bolo dosť vylúčení a vznikalo dosť nezhodných situácií. Našťastie sme záver zvládli, zlomili to na svoju stranu a tri body zostali doma. Ešte tam bola jedna situácia, ktorú si ceníme. Na začiatku tretej tretiny povedal Mišo Valent rozhodcovi, že to nebol faul na neho, a že sa upískol, takže klobúk dole."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "My sme odohrali naozaj kvalitný zápas. Príprava na zápas prebiehala štandardne, ale opakujem, že dnešný výkon bol dobrý. Takto si predstavujeme našu hru. Škoda, že ten gól neprišiel skôr. Treba ešte zlepšiť niektoré veci, aby sme strelili viac gólov."