Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slováci v 1. zápase baráže vysoko zdolali Portugalsko

Na archívnej snímke sú slovenskí vodnopóloví reprezentanti. Foto: TASR – Milan Kapusta

Zverenci trénera Petra Nižného sa ujali vedenia v 4. minúte zásluhou Mareka Tkáča.

Santa Maria de Lamas 24. februára (TASR) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase baráže o postup na majstrovstvá Európy 2018 v portugalskom Santa Maria de Lamas nad domácim výberom jednoznačne 16:4 a priblížili sa k účasti na záverečnom turnaji. Odvetný súboj je na programe o týždeň v sobotu 3. marca o 19.00 h v Košiciach.

Európsky šampionát sa uskutoční 14. až 28. júla v Barcelone.

Zverenci trénera Petra Nižného sa ujali vedenia v 4. minúte zásluhou Mareka Tkáča. Portugalci dokázali dvakrát vyrovnať na 1:1 i 2:2, ale Slováci nakoniec vyhrali úvodnú štvrtinu 3:2. Od druhej bol už zápas jednoznačne v ich réžii. Do polčasu išli za stavu 6:2 a po tretej štvrtine viedli vysoko 14:3. V záverečnej časti pridali ešte dva góly, domáci strelili jeden a tak sa z vysokého triumfu 16:4 a výbornej pozície pred odvetou tešia Slováci.
1. zápas baráže o ME 2018:

Portugalsko - Slovensko 4:16 (2:3, 0:3, 1:8, 1:2)

Góly Portugalska:
Sousa 2, Rodrigues 1, Parati 1 - zostava a góly SR: Hoferica, Kozmér - Marek Tkáč 4, Maroš Tkáč 2, Patrik Tkáč 2, Vidumanský 1, Furman 1, Mitruk 1, Molnár 1, Grutka 1, Úradník 1, Bielik 1, Čaraj 1. Rozhodovali: Jimenez (Šp.), Sanadze (Gruz.).