Volejbalisti SR skončili na ME do 18 rokov poslední, získali iba bod

Ilustračná snímka. Foto: TASR Erika Ďurčová

Zverenci Erika Gábora podľahli vo štvrtok favorizovaným Talianom 0:3.

Púchov 12. apríla (TASR) - Slovenskí volejbalisti do 18 rokov si na majstrovstvách Európy v Púchove pripísali piatu prehru. Zverenci Erika Gábora podľahli vo štvrtok favorizovaným Talianom 0:3 a v tabuľke II. skupiny obsadili posledné miesto. Získali iba bod za prehru 2:3 s Ukrajinou.

Záverečná časť turnaja sa uskutoční cez víkend v Zlíne. V semifinále sa stretnú Nemecko s Ruskom a Česko s Talianskom. O 5.-8. miesto nastúpia proti sebe Bulharsko s Francúzskom a Bielorusko s Belgickom.

ME do 18 rokov, Púchov, II. skupina:

Slovensko - Taliansko 0:3 (-11, -12, -20)
Rozhodovali:
Vestbo (Nór.) a Till (Nem.), 200 divákov.
SR: S. Porubský 0, Suchanič 1, Š. Rzyman 2, Vančo 10, Kilian 8, Zeman 4, liberá Ružbaský a R. Vitko (Krišák 2, V. Rzyman 0, Štepánek 0). Tréner: E. Gábor.

Smola postihla Slovákov už tesne pred zápasom, keď sa v rozcvičke zranil nahrávač Porubský a šancu tak dostal prvýkrát od začiatku Krišák. Taliani mali dobrý štart do zápasu a po ese Stefaniho a bloku Dal Corsa viedli 11:4. Favoriti duelu z Apeninského polostrova dominovali a vypracovali si veľký náskok 18:7. Namiesto Vanča prišiel na ihrisko V. Rzyman. Majstri Európy z minuloročného šampionátu do 17 rokov v Turecku vyhrali hladko 25:11 a mierili za piatym víťazstvom v Púchove.

V druhom sete viedli Taliani 10:3, ale Slováci sa priblížili na tri body po útoku Vanča a bloku Krišáka (9:12). V druhej polovici setu však Taliani mali jasne navrch a vyhrali ho 25:12. Do tretieho setu vtrhli mladí Slováci odvážne, viedli 8:6 a 9:7. Po bloku Š. Rzymana vyhrávali domáci reprezentanti 13:12 a v týchto fázach hrali zatiaľ najlepší volejbal v zápase. Slováci držali s favoritom krok a Vančo pekným diagonálnym úderom vyrovnal na 17:17. V závere však mali navrch Taliani a set vyhrali 25:20.

Hlas po zápase:

Erik Gábor, tréner SR: "V úvode nás poznačilo zranenie prvého nahrávača Porubského, ktorý tesne pred začiatkom zápasu nešťastne dopadol na nohu spoluhráča a spravil si výron. Musel nastúpiť druhý nahrávač Krišák. Dlho sme sa z toho spamätávali a dva sety boli Taliani jasne lepší, my sme hrali zle. Aspoň tretí set bol z našej strany ako-tak. Na tomto turnaji sme sa mohli rovnať len s Francúzmi a Ukrajinou, škoda zápasu s Ukrajinou, keď sme dotiahli z 0:2, ale neotočili sme to. V družstve je potenciál, ale chýbali nám skúsenosti z ťažkých zápasov."