Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Basketbalisti Lakers zmŕtvychvstali, Orlando ukončilo sériu Miami

Los Angeles Lakers otočil vo svoj prospech zdanlivo stratený súboj na palubovke Memphisu, keď dokázal zmazať 17-bodové manko.

New York 14. marca (TASR) - Zámorská basketbalová NBA mala v noci na stredu na programe osem zápasov, pričom diváci boli až v troch arénach svedkami predĺžení.

Los Angeles Lakers otočil vo svoj prospech zdanlivo stratený súboj na palubovke Memphisu, keď dokázal zmazať 17-bodové manko. O víťazovi rozhodlo až dvojnásobné predĺženie a kalifornský tím napokon po bojovnom výkone zvíťazil 116:111.

Andrew Bynum v drese Lakers zaznamenal s 37 bodmi svoje sezónne maximum, ktoré ovenčil 16 doskokmi. Jeho hviezdny spoluhráč Kobe Bryant dal o sebe vedieť 34 bodmi, 9 doskočenými loptami a piatimi asistenciami. Obaja boli ústrednými postavami LA, ktoré zaznamenalo tretie víťazstvo v rade a v tabuľke Západnej konferencie sa vyšvihlo na 3. priečku.

Extradávka času rozhodovala aj v súboji Orlanda s Miami, v ktorom domáci zvíťazili 104:98 pp a ukončili trojzápasovú víťaznú šnúru súpera. Hviezdou večera bol Dwight Howard, ktorého meno sa už dlhšiu dobu skloňuje v súvislosti s odchodom z tímu Magic, no nenechal sa tým rozhodiť a okrem 24 bodov zaznamenal mamutiu porciu 26 doskokov.

Úradujúci šampión z Dallasu sa od úvodu novej sezóny výsledkovo trápi. K lepším časom by mohlo Mavericks naštartovať víťazstvo 107:98 nad Washingtonom, ktoré bolo len tretím v posledných 11 zápasoch Texasanov. Tým patrí priebežne 7. priečka v tabuľke Západnej konferencie s 24 výhrami a 20 prehrami na konte.

výsledky:

Orlando - Miami 104:98 pp Cleveland - Toronto 88:96 Indiana - Portland 92:75Memphis - LA Lakers 111:116 po dvojnásobnom predĺžení Oklahoma City - Houston 103:104Dallas - Washington 107:98Denver - Atlanta 118:117 ppSacramento - Golden State 89:115