< sekcia Tenis

Matteková-Sandsová s Mikeom Bryanom víťazmi mixu na Roland Garros

Víťazmi miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži sa 4. júna 2015 stali americkí tenisti Bethanie Matteková-Sandsová (vpravo) a Mike Bryan (vľavo). Vo štvrtkovom finále si poradili s česko-poľskou dvojicou Lucie Hradecká, Marcin Matkowski v dvoch setoch 7:6 (3) a 6:1. Foto: TASR/AP

Druhí nasadení Američania získali úvodné dejstvo až v tajbrejku.

Paríž 4. júna (TASR) - Víťazmi miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži sa stali americkí tenisti Bethanie Matteková-Sandsová a Mike Bryan. Vo štvrtkovom finále si poradili s česko-poľskou dvojicou Lucie Hradecká, Marcin Matkowski v dvoch setoch 7:6 (3) a 6:1.

Druhí nasadení Američania získali úvodné dejstvo až v tajbrejku, keď sa dokázali vymaniť zo stavu 0:3 aj 3:5. Druhý set sa už niesol jednoznačne v ich réžii, keď súperom dovolili uhrať prvý gem až za stavu 5:0. Matteková-Sandsová a Mike Bryan využili hneď prvý mečbal v zápase, ktorý trval 41 minút. Spoločne si rozdelia prémiu 114.000 eur, zdolaní finalisti získajú o polovicu menej.

mix - finále:

Bethanie Matteková-Sandsová, Mike Bryan (2-USA) - Lucie Hradecká, Marcin Matkowski (ČR/Poľ.) 7:6 (3), 6:1