Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

GÓLOVÉ HODY NA VÝCHODE: Michalovce porazili Humenné vysoko 7:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Michalovce položili základ víťazstva v zemplínskom derby už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

Michalovce 20. októbra (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 11. kole Tipos extraligy nad nováčikom HC 19 Humenné suverénne 7:2. Pripísali si druhý triumf z uplynulých troch zápasov, Humenné po ôsmej tohtosezónnej prehre zostalo v tabuľke na poslednom 12. mieste.

Michalovce položili základ víťazstva v zemplínskom derby už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 11. minúte zásluhou Jakuba Lineta, no domáci tromi gólmi v priebehu necelých dvoch minút otočili priebeh. V druhej a tretej časti ešte poistili triumf ďalšími štyrmi presnými zásahmi. Matúš Paločko sa na úspechu podieľal dvoma gólmi a asistenciou, americký obranca Sena Acolatse mal bilanciu 1+3.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)

Góly: 15. Valach (Suja, Acolatse), 16. Santos (Vašaš), 16. Paločko (Solenský, Acolatse), 25. Bodnár (Paločko, Acolatse), 35. Acolatse (Daugavinš, Heard), 53. Cibák (Solenský, Bodnár), 60. Paločko (Daugavinš) – 11. Linet (Kriška, Handlovský), 55. Sergienko (Handlovský). Rozhodovali: Orolin, Snášel - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3571 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolaste, Cibák, Macejko, Mihálik, Michalčín, Jasečko, Fedor - Valach, Suja, Daugavinš – Santos, Heard, Vašaš – Kabáč, Buc, Bjalončík – Paločko, Solenský, Bodnár

Humenné: Galimov (53. Kozel) - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický, Novák, Michalík - Pereskokov, Kuru, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Lapšanský, Pavlovs, Borov – Krajňák, Vaško