< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti HK Orange 20 prehrali so Žilinou 1:3

Na ilustračnej snímke radosť Žilinčanov z gólu Foto: TASR/Pavol Ďurčo

V záverečnej časti hry poistil triumf Žiliny Kanko.

Bratislava 30. októbra (TASR) - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina triumfovali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade HK Orange 20 3:1.

HK Orange 20 - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 23. Sukeľ (Pavúk, Briestenský) - 29. Kubiš (Lipovský, Drábek), 30. Bobček (Kristek), 46. Kanko (Kristek, Procházka). Rozhodovali: Stano - Kacej, M. Orolin, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 161 divákov

HK Orange 20: Godla - Bačik, Hochcel, Jendroľ, Pavúk, Varga, Fekiač, Mendrej, Giľák - Skalický, Kabíš, Petráš - Koyš, Sukeľ, Briestenský - Bondra, Rehák, Galis - Tábi, Horvát, Hrušík

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa - Krčula, Dresler, Hudec, Bajaník, Ďurkech, Bobček, Bednár, Haluza - Procházka, Kristek, Kanko - Jabrocký, Novotný, Šimko - Valášek, Rusnák, Drevenák - Kubiš, Drábek, Lipovský

Už v 2. minúte mohla dvadsiatka otvoriť skóre, Sukeľ však v úniku neprekonal Cibuľu. Potom už hrozili len hostia, no Drevenák a po ňom ani Jabrocký so Šimkom neprepasírovali puk za Godlov chrbát. Po zmene strán sa ako prví dočkali gólu domáci, keď v 22. minúte Sukeľ tečoval Pavúkovu strelu od modrej za Cibuľu. "Vlci" vyrovnali stav o sedem minút neskôr, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kubiš. O minútu následne dokonali obrat v skóre, Godlu prekonal Bobček. V záverečnej časti hry poistil žilinský triumf Kanko, ktorý v 46. minúte ideálne zužitkoval Kristekovu prihrávku spoza bránky.