< sekcia Tipsport Liga

Majster otočil duel v Žiline, Poprad vrátil Košiciam prehru

Na snímke vľavo kapitán Košíc Ladislav Nagy a kapitán Popradu Štefan Fabian sa zdravia pred zápasom 49. kola hokejovej Tipsport ligy HC Košice - HK Poprad 8. januára 2019 v Košiciach. Foto: TASR/František Iván

Prinášame výsledky z 49. kola Tipsport ligy.

Bratislava 8. januára (TASR) - Úradujúci majster hokejovej Tipsport ligy Banská Bystrica zvíťazil v utorkovom 49. kole na ľade Žiliny 5:4 po predĺžení. "Barani" dosiahli piaty triumf za sebou a vedú ligovú tabuľku s náskokom štyroch bodov pred Nitrou.

Dovtedy druhé Košice totiž doma prehrali v derby s popradskými kamzíkmi 3:5 a klesli až na štvrtú priečku. Poprad tak vrátil súperovi prehru z piatkového domáceho duelu. Zaváhanie "oceliarov" využila Nitra, ktorá zdolala Trenčín 3:1 a zásluhou lepšieho skóre sa usadila na druhej priečke pred Zvolenom a Košicami.

Pod Pustým hradom sa hral dramatický duel. Diváci nevideli gól 59 minút, ale 33 sekúnd pred koncom rozhodol v presilovke o triumfe Zvolena nad Novými Zámkami Rastislav Špirko.

Dobrú fazónu potvrdila Detva, ktorá doma zdolala Miškovec 2:1 po nájazdoch a natiahla víťaznú šnúru na päť duelov.

Gólovú prestrelku videli diváci v Budapešti, domáci napokon zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 6:5. Hosťom nepomohol ani hetrik Mareka Urama.

13. Slovensko U20 24 0 0 2 22 30:128 2

HC Košice - HK Poprad 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

4. Spilar (Koch), 15. Klíma (Ignatuškin, Hričina), 23. Nagy (Šedivý, Spilar), 58. Zagrapan - 15. Abdul (Lichanec, Petran), 18. Bondra (Ťavoda), 25. Svitana (Olejník, Mlynarovič), 48. Takáč. Rozhodovali: Štefik, Valach - Stanzel, Gajan, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

zostavy:

HC Košice:
Škorvánek - McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Michalčin - Spilar, Suja, Nagy - Petráš, Brophey, Kafka - Klíma, Ignatuškin, Hričina - Žitný, Galamboš, Jokeľ - Vrábeľ

HK Poprad: Nechvátal - Petran, Erving, Fabian, Ťavoda, Brincko, Brejčák, Česánek - Abdul, Zagrapan, Takáč - Svitana, Mlynarovič, Olejník - Lichanec, Heizer, Bondra - Belluš, Paukovček, Kundrik - Václav

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Očakával som väčšie nasadenie, možno aj iskrenie. Góly sme dostali po našich chybách, sami sme nepremenili viacero dobrých príležitostí. Myslím si, že Poprad vyhral zaslúžene. Potvrdilo sa, že v hornej päťke tabuľky to "skáče" hore-dole. Teraz sa už musíme sústrediť na piatkový zápas s Budapešťou, v ktorom musíme hrať úplne inak ako dnes."

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "Do Košíc sme išli po dvoch prehrách s tým, že sme chceli Košičanom vrátiť nedávnu prehru z nášho ľadu. Doma sme hrali celkom dobre, ale nepremenili sme šance. Prvá tretina bola vlažná, z môjho pohľadu tomu chýbal väčší náboj. Trikrát sme prehrávali, trikrát sme vyrovnali a veril som, že ešte dáme nejaký gól navyše. Domáci hrozili najmä cez Gaba Spilara a Laca Nagya, našťastie sme to ubránili aj vďaka výbornému brankárovi."

Únik Svitanu v 2. minúte, hoci ešte bez gólového zakončenia, predznamenal, že prvá tretina prinesie ofenzívny hokej. V 4. minúte využil Košičan Spilar kolíziu Brejčáka s Česánekom a prekonal Nechvátala - 1:0. Oba tímy si vytvorili viacero príležitostí, skóre sa však menilo až v 15. minúte. Strelu od bočného mantinelu košický brankár Škorvánek nevidel a bolo 1:1. Nerozhodný stav však vydržal iba 14 sekúnd, keďže hostia si v obrannom pásme zle rozobrali hráčov a Ignatuškinovou ponukou Klíma nepohrdol - 2:1. Aj na tento gól hostia odpovedali ešte v prvej časti, keď Bondra presne namieri z ostrého uhla - 2:2.

O góly nebola núdza ani v druhej tretine. Prvú presilovku Košičanov využil v 23. minúte svojím 30-tym gólom v sezóne kapitán Nagy - 3:2. Náskok domácich nezvýšil krátko na to z úniku Hričina a hostia trestali. Z napádania rozohrávajúceho obrancu Pulliho v rozohrávke vyťažil Svitana, ktorý zblízka prestrelil Škorvánka - 3:3. Pulli mohol svoje zaváhanie následne odčiniť, jeho strelu však efektne zmaril Nechvátal. Hostia mohli ísť prvýkrát do vedenia v 34. minúte, Bondra však z trestného strieľania Škorváneka neprekonal.

Na snímke radosť hráčov Popradu po prvom góle v zápase 49. kola hokejovej Tipsport ligy HC Košice - HK Poprad 8. januára 2019 v Košiciach.

Tretia tretina bola dlho o čakaní na chybu súpera. Mužstvá si dávali pozor na defenzívu a pozorní boli aj brankári. V 48. minúte Takáč v oslabení ušiel Pullimu a v páde dokázal prekonať Škorváneka - 3:4. Hostia sa následne sústredili na bránenie tesného náskoku a ich pozorná defenzívna hra robila Košičanom problémy. Hostia napokon potvrdili víťazstvo gólom Zagrapana do prázdnej bránky i víťaznú sériu vo vzájomných zápasoch s Košicami.

MsHK DOXXbet Žilina – HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:5 pp (2:1, 2:1, 0:2 – 0:1)

Góly
: 6. Surovka (Bárta), 15. Podešva (Beránek, Bárta), 31. Hvila (Surovka, Dubeň), 35. Bárta (Dubeň, Beránek) – 8. Török (Róth), 38. Southorn (Faille, Selleck), 53. Sloboda (Bartánus), 60. Southorn (Faille, Asselin), 62. Higgs (Bartánus, Southorn). Rozhodovali: Müllner, Babic – Valo, Árkovics (Maď.), vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. 367 divákov.

Zostavy:

Žilina:
Mikoláš – Kučný, Turian, Piegl, Mar. Hudec, Dubeň, Bagin, Mendrej, Matejka – Hvila, Jenčík, Rud. Huna – Dom. Rehák, Surovka, Milý – Bárta, Podešva, Beránek – Síkela, Hrazdíra, D. Valášek

Banská Bystrica: Baroš (35. Williams) – Southorn, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Róth, Sojka, T. Török – Lunter

Hlasy trénerov:

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny:
"Ťažko sa mi hodnotí zápas po priebehu, aký v ňom bol. Bojovnosť mužstva bola na maximálnej úrovni a ak sme volali v posledných zápasoch aj po hokejovom umení, tak dnes ho hráči aj do zápasu dali. Vypili sme si kalich horkosti do dna v závere gólom, ktorý sme inkasovali. V predĺžení už to bolo vyvrcholenie všetkých vecí, ktoré sa na nás zosypali. Máme však na čom stavať, podali sme dobrý výkon a chcem sa poďakovať divákom, ktorí prišli. Pozývam ich na zápas s Nitrou a verím, že opäť predvedieme výkon plný odhodlania, chcenia, bojovnosti a umenia a konečne sa nám podarí zabodovať, pretože v posledných dueloch prehrávame o gól alebo dva. Ďakujem aj celému tímu od prvého do posledného hráča za bojovný výkon a verím, že sa budeme len zlepšovať."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Žilina hrala výborne v prvých dvoch tretinách. Prečíslovali nás niekoľkokrát v rýchlych protiútokoch, v defenzíve sme dosť chybovali. V záverečnej tretine sme našu hru zlepšili, mali sme niekoľko šancí a pri vyrovnávajúcom góle boli na ľade naši najlepší hráči, od ktorých sa očakáva, že dajú gól. S trochou šťastia sme vyrovnali a nakoniec aj vyhrali celý zápas. Mali sme šťastie, že sme si zo Žiliny odviezli dva body."
V stredoslovenskom meraní síl posledného s prvým šli do vedenia ako prví domáci. Využili hneď úvodnú presilovku zápasu, keď počas nej Surovka zužitkoval dobrú prihrávku Bártu spoza brány. Favorit však onedlho vyrovnal, keď strelu Rótha z diaľky tečoval za Mikolášov chrbát Török. Domáci v dobrom tempe držali s hosťami krok a v 15. min to podčiarkol pekným gólom po prihrávke Beránka Podešva, ktorý bekhendovou strelou pod brvno prekonal Baroša. Domáci mohli pridať aj ďalší gól, ale Rehák v dobrej príležitosti zle spracoval puk.

Banskobystričania v úvode druhej časti pridali na pohybe a vytvárali si dobré šance na skórovanie. V 25. min nepochodil v obrovskej príležitosti Higgs, ktorého obral o gól do odkrytej bránky parádnym zákrokom Mikoláš. Podobne skončil aj Kanaďan Koper v polovici zápasu a domáci potom udreli po tretí raz. V 31. min sa udržali v pásme, Surovkovu strelu spomedzi kruhov ešte Baroš zneškodnil, ale vyrazil iba pred Hvilu, ktorý nemal s dorážkou do odkrytej bránky problém. "Barani" pritlačili ešte viac, ale "vlci" podnikali nebezpečné kontry a v 35. min im vyšla ďalšia pekná akcia. Puk potiahol do útočného pásma Dubeň, prihral napravo Bártovi, ktorý švihom prekonal po štvrtý raz Baroša a hosťujúci kouč Ceman ho nahradil Williamsom. Majster v 38. min znížil, keď obranca Southorn vystrelil spoza niekoľkých hráčov do pravého vinkla a svojím premiérovým gólom v drese hostí upravil na 4:2.

Banská Bystrica sa v tretej časti snažila o vyrovnanie, ale domáci nehrali vôbec udržiavací hokej. Dobrým pohybom a korčuľovaním dostávali hostí stále ďalej od Mikoláša. V polovici 51. min prišlo prvé vylúčenie domácich v zápase a Sloboda ho v 53. min potrestal gólom na 4:3. Banskobystričania ešte viac pritlačili domácich, od záveru 59. min hrali bez brankára a štyri sekundy pred koncom vyrovnal Southorn na 4:4.

V predĺžení sa hralo iba 85 sekúnd, keď akciu Bartánusa zakončil Higgs a rozhodol o výhre majstra na ľade Žiliny 5:4 po predĺžení.

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól:
60. Špirko (Kytnár, Vandane). Rozhodovali: M. Korba (SR), Soós (Maď.) – Jobbágy (SR), Kis-Király (Maď). Vylúčení na 2 min: 4:6, vyššie tresty: Michal Chovan (Zvolen) – 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 928 divákov.

Zostavy:

Zvolen:
Tomek – Pöyhönen, Fraser, Pufahl, Ulrych, Vandane, Zeleňák, Růžička – Vandas, Kytnár, Handlovský – Kelemen, Michal Chovan, Obdržálek – Mitchell, Špirko, Petráš – Halama, Holovič, Andrisík

N. Zámky: Kristín – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Novák, Ordzovenský, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Pospíšil, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

hlasy po zápase:

Andrej Podkonický, tréner Zvolena:
"Nevytvorili sme si toľko šancí, ako sme chceli. Zámky nás nepúšťali k nejakému tlaku ako v minulom zápase. Nemali sme takú energiu ako predtým, bolo to vidieť hlavne v tretej tretine, že nám sily ubúdali. Mohli sme dať góly z prvých troch presiloviek v prvej polovici stretnutia, zahrali sme ich však veľmi zle. Napokon rozhodol moment v závere, kedy sme hrali v piatich proti trom. Dnes nás podržal brankár, hrali sme dobre i v obrane, druhý duel bez gólu, takže môžeme byť s týmto spokojní."

Milan Jančuška, tréner N. Zámkov: "Bol to zápas hore – dole, ale prevládla dobrá hra pred oboma bránkami, teda defenzíva nad ofenzívou. Šance, ktoré sa vyskytli na oboch stranách, eliminovali aj dobrí brankári. Škoda toho záveru. My sme mali možnosť hrať presilovku piatich proti trom, ale následne prišli naše fauly a súper hral päť na troch. Je to neuveriteľné, pre mňa neprijateľné, som z toho strašne sklamaný."

Domácich postihla maródka, ktorá vyradila brankára Skapského, obrancu Drgoňa, či útočníka Šišovského, pričom predchádzajúci zápas s Popradom nedohral ani ďalší útočník Zuzin. Do bránky teda nastúpil Tomek, hostia však dali tiež prednosť dvojke medzi žrďami, Košarišťana nahradil Kristín, inak odchovanec práve zvolenského hokeja. Duel sa začal pre meškanie rozhodcov o pätnásť minút neskôr a v prvej tretine boli naň viac nabudení "bryndziari". Nové Zámky sa prevažne bránili. V štvrtej minúte to vyskúšal blafákom Vandas, ale radosť mu prekazil Fábry, ktorý natlačil Kytnára do bránky, tá sa posunula a bolo po šanci. Následnú presilovku Zvolen nevyužil, veľkú šancu mal Mitchell, no zoči – voči Kristínovi neuspel. Úspešná nebola ani druhá presilovka domácich, iba po nej to vyskúšal z prvej Vandas. Hokejisti z juhozápadu Slovenska hrozili až v tlaku v záverečnej minúte tohto dejstva, za zmienku stál nebezpečnejší teč Hrušku.

V druhej tretine sa dlho nič nedialo. Zvolenčania v tretej presilovke síce často strieľali, ale nevyslali nebezpečné puky. Už pri plnom počte síl na ľade sa osmelili aj hostia. Jakúbek dobre preveril Tomeka, na opačnej strane voľný Špirko po kombinačnej akcii prestrelil bránku a v dvoch príležitostiach neuspel pred Kristínom ani Obrdžálek. Ďalšie minúty však prekvapivo patrili Novozámčanom. Tí najprv pohrozili z protiútoku po prihrávke Hrušku, no gólman HKM zasahoval perfektne hokejkou pred úplne voľným Rogoňom. Vychytal neskôr i Juríka, ktorý sa pekne dostal ku koncovke v medzikruží, neuspel ani Štrauch z pravého kruhu a znovu Jurík, tentoraz nebezpečnou strelou z uhla. Domáci na príležitosti súpera zareagovali až tesne pred prestávkou. Obdržálek z ľavej strany mieril do žŕdky, puk sa následne dostal k voľnému Kelemenovi, ale nesadol mu dobre na hokejku, takže netrafil odkrytú svätyňu Kristína.

V tretej tretine necelá tisícka divákov sledovala nemastný – neslaný hokej. Prakticky bez vyložených šancí. Útoky sa striedali síce na oboch stranách, ale chýbalo efektívnejšie zakončenie. Ku gólu mohli mať blízko Nové Zámky, črtala sa im presilovka o dvoch hráčov v trvaní 50 sekúnd, no po prehratom buly fauloval Zbořil a bolo po dobrej možnosti. V 56. minúte fauloval Kudla produktívneho Chovana, no nepískalo sa. Zvolenčan oplácal a oslabil tím, navyše vyfasoval aj osobný trest. Hostia však presilovku nevyužili a po faule ich obrancu Nováka a následne vysokej hokejke Hrušku ponúkli dvojnásobnú početnú možnosť v samom závere hráčom spod Pustého hradu. Tí ju aj využili, keď Špirko 33 sekúnd pred koncom z vrchnej časti kruhu prestrelil Kristína, ktorému clonil Vandas, a postaral sa tak o vydreté chudobné víťazstvo 1:0.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

22. Fominych (Pupák, Rapáč), 51. Čaládi (Rapáč, Versteeg), 60. Slovák (Buček) - 52. Hecl (Sádecký, Gula). Rozhodovali: Novák, Fridrich - Orolin, Frimmel, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1395 divákov.

Zostavy:

Nitra:
Šimboch - Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda - Fominych, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Minárik - Buček, Kollár, Rapáč - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý - Hvizdoš

Trenčín: Šimko - Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Gula, Frühauf, Bokroš - Radivojevič, Sojčík, Obuchov - Bartovič, Dlouhý, Sádecký - Varga, Ölvecký, Hecl - Hudec, Švec, Mikula - Pardavý

hlasy trénerov:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry:i> "Som rád za víťazstvo, hlavne z toho dôvodu, že zostavu sme 'lepili' na poslednú chvíľu. Včera pricestoval mladý Andrej Kollár, tak sme ho zapojili namiesto Bortňáka, ktorý ochorel. Vypadli nám aj Majdan s Lantošim. To sú stabilní hráči v našej zostave. Otvorilo to šancu mladým hráčom. Vzali sme Hvizdoša, Fominych sa vrátil po zranení. Chce to čas, pretože je cítiť, že tá nevyhratosť hráčov je veľká. Dukla má silných hráčov, výborne napádali a v závere sme mohli nasadzovať len skúsených hráčov, aby sme to dotiahli do víťazného konca."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Šance sme si vytvorili, ale väčšinou to boli len pološance. Bol tam veľmi slabý tlak do bránky z našej strany a preto sme strelili iba jeden gól a to rozhodlo. Realizácia presilovej hry o dvoch hráčov mala byť lepšia, ale najmä v hre 5 na 5 sme mali byť účinnejší a dostať Nitru pod väčší tlak."

Vzájomná bilancia Nitry a Trenčína bola pred týmto zápasom 3:1 v prospech "Corgoňov". Úvodná tretina však nezastihla Nitranov v najlepšom rozpoložení. Na výkone v nej sa zrejme odzrkadlili aj absencie dôležitých postáv ofenzívy Nitry - Lantošiho, Majdana a Bortňáka. Domáci sa trápili najmä s presnosťou prihrávok a Trenčania boli mierne lepším mužstvom. Najväčšou šancou v úvodnom dejstve bola strela Holendu, ktorá opečiatkovala ľavú žŕdku Šimbochovej bránky.

Marek Slovák z Nitry (vpredu) a brankár Trenčína Marek Šimko v zápase 49. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra - HK Dukla Trenčín 8. januára 2019 v Nitre.

V druhej tretine domáci zlepšili svoj výkon a po dvoch minútach išli do vedenia. Skóre zápasu otvoril ruský mladík Fominych, ktorý dopomohol Pupákovej skákajúcej strele do bránky - 1:0. Odpovedať mohol už o minútu neskôr Sojčík, ale jeho pokus spomedzi kruhov zlikvidovala vyrážačka Šimbocha. V polovici stretnutia mali Trenčania príležitosť na vyrovnanie, keď rozhodcovia poslali Nitru do troch. Domáci hráči si s oslabovkou poradili a "žlto-červení" nedokázali vážnejšie ohroziť nitriansku bránku. V 33. minúte nebezečne vypálil obranca Nitry Morrison a Šimkovi pomohla žŕdka.

Radosť hráčov Nitry po druhom góle v zápase 49. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra - HK Dukla Trenčín 8. januára 2019 v Nitre.

Domáci vstúpili do tretej tretiny s najtesnejším náskokom 1:0. V 51. minúte sa pri hre štyroch proti štyrom dokázal gólovo presadiť Čaládi a Nitra vyhrávala o dva góly. Už o necelú minútu bol rozdiel opäť jednogólový, keď namieril presne Hecl - 2:1. Rozhodcovia nechceli zvýhodniť ani jedno z mužstiev, a tak častokrát púšťali súboje, ktoré hraničili s faulom. Hostia skúsili 90 sekúnd pred koncom hru bez brankára, ale dokázali vyťažiť len strelu Radivojeviča, ktorá presvišťala vedľa Šimbochovej bránky. Definitívu výsledku dal do prázdnej bránky Slovák a spečatil na konečných 3:1.

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:1 po sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

60. Hodgson (Mar. Chovan, Betker), rozh. nájazd: Valent - 53. Kulmala (Galanisz, Pance). Rozhodovali: Jonák, Goga - Rojík, D. Konc ml., vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Slovák 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 334 divákov.

Zostavy:

HC 07 Detva:
Zalivin – Betker, Mar. Chovan, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, F. Fekiač, Šimon - Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Mat. Chovan, Valent, M. Surový

DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, Miskolczi, Pance – Magosi, Louiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Vojtkó

hlasy:

Josef Turek, tréner Detvy:
"Dnes opäť vynikajúci výkon. Dlho sme nemohli dať gól, ale plnili sme pokyny najmä smerom dozadu, výborne zachytal brankár, ukázali sme silu tímu, nevzdali sme sa v poslednej tretine, keď sme prehrávali a vyrovnali sme v power play. V predĺžení sme mali šance, ale mohli sme aj inkasovať a opäť nás podržal Saša. Penalty sú už lotéria, ale som rád, že sme mali šťastie. Víťazstvá sú odzrkadlením systematickej dlhodobej práce, vybojovali sme päť víťazstiev v rade, čo je dielom hlavne chlapcov, ktorí sa poctivo pripravovali a teraz sa konečne ukazujú výsledky."

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: "Zápas sme začali dobre, v prvej tretine sme mali 17 striel na bránu, ale nedokázali sme skórovať. Mohli sme dať 2, 3 góly a upokojiť sa. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, čo nás potešilo, ale nedokázali sme to udržať. Súper vyrovnal v powerplay a potrestal, že sme nedokázali v zápase premeniť 14, 15 gólových príležitostí. Samostatné nájazdy sú o šťastí, súper ho mal viac a gratulujem mu k víťazstvu."
/div>
V prvej tretine sa hral vyrovnaný hokej bez väčších príležitostí na oboch stranách. Hostia viackrát dokázali dostať Detvu pod tlak, ale bez gólového efektu. Najväčšiu príležitosť otvoriť skóre mali hokejisti Miškovca, ktorí si zahrali presilovú hru po faule Valenta. V nej ale Pance, Somogyi, ani Loiseau nedokázali prestreliť dobre chytajúceho Zalivina. Tridsať sekúnd pred koncom tretiny fauloval hosťujúci Crawford, ale Detva do konca tretiny nedokázala početnú výhodu premeniť na úvodný gól.

Druhá časť pokračovala dohrávanou presilovou hrou domácich, ale úvodný gól nepriniesla. Detvania nevyužili ani vylúčenie kapitána Miškovca Magosiho v 26. minúte a bezgólová dráma tak pokračovala ďalej. V závere sa domáca obrana dopustila viacerých chýb, po ktorých zachránil výborný brankár Zalivin. V poslednej minúte mali gól na hokejke hostia, ale Harrison ani Magosi sa nedokázali presadiť.

Najväčšiu príležitosť na strelenie gólu mala Detva v 46. minúte, keď sa na trestnú lavicu postupne posadili Milam a Harrison. Domáci si v nej vypracovali len jednu príležitosť. Bez prípravy vystrelil Hodgson a puk zastavila až pravá žŕdka Vayovej bránky. V 53. minúte oslabil svoj tím F. Fekiač a hostia využili presilovku už po 16 sekundách. Od modrej čiary napriahol Kulmala a puk skončil až za chrbtom Zalivina. Vzápätí sa domáci dopustili ďalšieho faulu, ale Miškovec gól nepridal. Puliš sa v oslabení dostal do úniku, ale pozorná obrana mu nedovolila ohroziť brankára Vaya. V závere si domáci zahrali presilovku o dvoch hráčov. Zalivin ostal na striedačke a Detva poslala na ľad to najlepšie, čo mala. 39 sekúnd pred koncom sa dostal k puku domáci Hodgson a zblízka vyrovnal na 1:1, čím poslal zápas do predĺženia.

Predĺženie gól neprinieslo a zápas putoval až do samostatných nájazdov. Rozhodujúci premenil v 12. sérii aj s drobným zaváhaním Peter Valent.

MAC Budapešť - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

Gól:
2. Dudás (Dansereau, Negrin), 27. Klempa (Negrin, Dudás), 27. Klempa (Dudás), 36. Bodó (Langkow, Burt), 36. Macaulay (Klempa, Brown), 51. Bodó (Dudás, Orban) - 15. Uram (Varga), 34. Varga (Bača), 36. Uram (Bača), 41. Uram (Kriška), 43. Richard Huna (Róbert Huna). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - Tvrdoň, Výleta, vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 450 divákov.

Zostavy:

MAC Budapešť:
Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Odnoga, Vokla - Bodó, Langkow, Orbán - Dansereau, Brown, Klempa - Terbócs, Nagy, Majoross - Szigeti, Pápa, Szabad

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Števuliak, Kurali, Fereta, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Bača, Nemec – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Varga, Tamáši, Uram – Sukeľ, Piatka, Nechaj - Čenka, Uhrík, Lištiak

Domáci sa dostali do vedenia po 79 sekundách hry, keď skóre otvoril presnou strelou Dudás. O tri minúty mal veľkú šancu na vyrovnanie hosťujúci Tamási, no neuspel. Podarilo sa to až v 15. minúte Uramovi. Liptáci mohli ísť v 18. minúte do vedenia, Róbert Huna však svoj samostatný únik nepremenil.

V 27. minúte strelil dva góly domáci Klempa a poslal Budapešť do vedenia. V 34. minúte zaznamenal kontaktný presný zásah hosťujúci Varga, na 4:2 upravil v 36. minúte Bodó. Gólová prestrelka pokračovala a o 19 sekúnd neskôr skorigoval Uram. Pred druhým klaksónom sa presadil ešte v 37. minúte domáci Macaulay a upravil na 5:3.

Hneď v úvodnej minúte tretej časti skompletizoval svoj hetrik Uram a o necelé dve minúty vyrovnal na 5:5 Richard Huna. V 51. minúte viedli opäť domáci, keď skóroval Bodó. Oba tímy si do konca duelu vytvorili ešte po jednej veľkej šanci, no Bodó ani Kriška ďalší gól nepridali.