Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián
< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Dukla Trenčín pokračuje aj naďalej v spanilej jazde

Na snímke sa hráči Trenčína. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčania so ziskom dvadsiatich bodov vedú Tipsport Ligu s dvojbodovým náskokom pred Banskou Bystricou, pričom majú ešte zápas k dobru.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zostali aj po siedmom kole na čele tabuľky najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bez jedinej prehry. So ziskom dvadsiatich bodov vedú Tipsport Ligu s dvojbodovým náskokom pred Banskou Bystricou, pričom majú ešte zápas k dobru.

Trenčania v piatkovom zápase zvíťazili v Nových Zámkoch 3:1, šláger kola sa hral v Košiciach. Domáci "oceliari" v ňom triumfovali nad Nitrou 4:1.

V stredoslovenskom derby zvíťazila Banská Bystrica na klzisku Detvy 3:0, domácim nepomohol ani Nathan Robinson, prvý hráč čiernej pleti, ktorý nastúpil v slovenskej lige.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
31. Paukovček (Suchý) – 18. Kroták (Matej Paločko, Matúš Paločko), 65. Vandas (Jáchym). Rozhodovali: Jonák, Lokšík – Orolin, Stanzel, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1200 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Bača, Nádašdi, Moravčík, Devečka – Kriška, Paukovček, Spilar – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Uram, M. Sukeľ, Rapáč – Laco, Piatka, Lištiak
Poprad: Ivanov – Brejčák, Davydov, Fabian, Jáchym, McDowell, Ignatov, Zadražil, Dinda – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Ježek, Heizer, Vandas – Bogoslovskij, Lichanec, Abdul – Kroták, Matej Paločko, Matúš Paločko

HC Košice - HK Nitra 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
11. Novotný (Vrábeľ, Matejka), 29. Kessel (Pacan, Klíma), 31. Šoltés (Kessel) - 21. Paulovič (Rais, Krištof). Rozhodovali: Snášel, Orolin - Gavalier, Bogdaň, vylúčení: 7:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3896 divákov

Košice: Habal - Čížek, Pulli, Kessel, M. Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Koch - Kafka, Hovorka, Jenčík - Klíma, Pacan, Šoltés - Hričina, Boltun, Suja - Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný
Nitra: Hartzell - Rais, Mezei, Ordzovenský, Milam, Kováčik, Korím, Mir. Pupák - Cope, Krištof, Paulovič - Luciani, Blackwater, Friedmann - Kutálek, T. Mikúš, H. Ručkay - Rzavský, Šiška, Štumpf

HC 07 Detva - HC iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
30. Gélinas, 46. Brejčák (Sedlák, Surový), 54. Lamper (Bortňák). Rozhodovali: Baluška, Konc - Šefčík, Rojík, výlúčení: 4:3, navyše: Macejko (Detva) 5+DKZ za bodnutie protihráča, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1097 divákov

Detva: Nagy – Šimon, Gachulinec, Sládok, Fekiač, Macejko, Strukoff, Vyskoč, Srnka – Žilka, Gašpar, Robinson – Novák, Sčurko, Milý – Halás, Chovan, Videlka – Surový, Murček, Ondris
Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Gabor – Faille, Surový, Lunter – Bartánus, Bortňák, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Andrisík

HKM Zvolen – MsHK Žilina 3:2 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
3. Šišovský (Michal Chovan), 26. Hraško (L. Jurík, Michal Chovan), rozhodujúci nájazd Kytnár – 5. Handlovský (Švihálek, P. Mikuš), 14. R. Konečný (Holovič, Stupka). Rozhodovali: Mrkva, R. Lauff – M. Smrek, Kollár, vylúčení:4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 990 divákov

Zvolen: Climie – Andersons, Hraško, Ross, Drgoň, Ťavoda, Wharton, M. Novák – Šišovský, L. Jurík, Michal Chovan - Matis, Kytnár, Kelemen - T. Török, Coffman, Obdržálek – Dubeň, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Žilina: T. Tomek – Hatala, P. Mikuš, Roman, Poulin, Harant, Mendrej, Turian – Klimenta, Martindale, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Stupka, Holovič, R. Konečný – J. Babka, F. Ondruš, Rogoň

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Úvod zápasu do stavu 1:1 bol podľa našich predstáv. Nechýbala snaha i šance, ale keď dal súper na 1:2, tak sme sa vrátili do stresu a paniky. Prvá tretina bola zbabraná. Od druhej náš výkon gradoval, prestrieľali sme v strednej časti súpera 18:1, čo hovorí za všetko. Dali sme však iba jeden gól, do vyššieho vedenia sme sa nedostali. Mali sme príležitostí aj v tretej tretine, ale nedokázali sme ich využiť. Predĺženie a nájazdy sú lotéria, šťastie sa otočilo napokon na našu stranu. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „V prvej tretine sme sa dokázali vďaka presilovkám vrátiť do zápasu, ale v druhej sme sa dostali štyrmi vylúčeniami pod enormný tlak súpera a inkasovali sme napokon vyrovnávajúci gól. Tretia tretina nebola z našej strany ideálna. Domáci mali mierny tlak v priebehu celej časti hry, no napokon sme mohli uchmatnúť dva body pri troške šťastia v nájazdoch. Boríme sa so zraneniami, musíme sa s tým popasovať, pracovať a zlepšovať sa. Chlapcom chcem poďakovať za bojovnosť a tímovú hru. Bod si odvážame aj vďaka dobrému brankárovi Tomekovi.“

Milan Kytnár, útočník Zvolena a autor rozhodujúceho gólu v nájazdoch:
„Je to vydreté víťazstvo. Tlačili sme sa do bránky, mali sme niekoľko príležitostí na to, aby sme vyhrali v riadnom hracom čase, no sme radi aspoň za dva body. Boli sme celý zápas aktívnejší, ale naše šance Tomek pochytal. Musíme byť ešte viac agresívnejší pred bránkou. V samostatnom nájazde som vedel presne čo budem robiť. Som rád, že mi to vyšlo.“

HC Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 60. Lantoši (Plášil) - 19. Hecl (Mikula, Holenda), 19. Hlinka (Varga, Fr?hauf), 34. Hecl (Dlouhý). Rozhodovali: Müllner, Goga - Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 10:10, navyše: Salija 5+DKZ za hrubosť - Starosta 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Hlinka 5+DKZ zápasu za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kováč – Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, Kovačevič, Hain, Deyl, Jass – Varga, Šimun, Surovka - Zbořil, Špirko, Cetkovský – Raenko, Dubinin, Lantoši – Dubec, Rehák, Fábry
Trenčín: Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Themár, Okuliar – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Hlinka, Bulík, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Hecl - Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Nemyslím si, že je potrebné hovoriť o tom, aké kvalitné mužstvo dnes do Zámkov prišlo. Napriek tomu si myslím, že v prvej tretine sme hrali výborne. Dodržiavali sme systém i taktiku a všetko, čo sme si povedali. Bohužiaľ, prvá tretina rozhodla o zápase, keď sme urobili nepochopiteľné chyby v strednom pásme a na našej modrej čiare. Súpera sme pustili do brejkových príležitostí, čo by sa pri našom systéme nemalo stávať. V druhej tretine tam boli zase tri zbytočné oslabenia, súpera sme pustili k tlaku, na našu bránu išlo množstvo striel, no dokázali sme tie oslabenia ubrániť. Bohužiaľ sme zase urobili chybu pri založení útoku. 3-0 na brankára a bolo to 3:0. V tretej tretine sme si povedali, že budeme hrať až do konca a touto tretinou sa pripravíme na nedeľný zápas. Myslím si, že to sa nám podarilo a nakoniec sme za to boli odmenení v poslednej minúte streleným gólom. Gratulujem súperovi k trom bodom. "

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Naša príprava počas týždňa na tento zápas bola dobrá. Vedeli sme, že od Zámkov môžeme očakávať odpor. V zostave nastali zmeny, ale my sme sa sústredili na svoj výkon. Som veľmi rád, že sme potvrdili výkony, ktoré sme predvádzali predtým. Cez prvú, druhú tretinu sme zvyšovali tempo hry a myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. V tejto chvíli sa už musíme pripraviť na zápas v nedeľu."