Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Tipsport Liga

Tipsport liga: Nitra vyhrala v Žiline, Martin zdolal Liptovský Mikuláš

Na snímke zľava Filip Ondruš a Peter Ordzovenský (obaja Žilina), Marek Slovák a brankár Eric Hartzell (obaja Nitra) počas zápasu 42. kola Tipsport ligy MsHK Žilina - HK Nitra v Žiline 22. januára 2017. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Hokejová Tipsport liga pokračovala v nedeľu zápasmi 42. kola.

Bratislava 22. januára (TASR) - V nedeľňajšom zápase 42. kola Tipsport Ligy zvíťazili hokejisti Košíc nad Zvolenom 3:2 po predĺžení. Ich náskok na čele tabuľky pred Banskou Bystricou a Nitrou sa zmenšil na dva body, keďže "barani" bodovali naplno proti Novým Zámkom (3:2) a majster uspel v Žiline (4:3).

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:4

Obom tímom sa v poslednom období darí a čakalo sa, kto zo súperov potiahne sériu ďalej. Žilina navyše proti majstrovi v tejto sezóne vie zahrať a potvrdzovala to aj v úvodnej tretine, v ktorej mala herne o čosi viac navrch. Už v 2. min. sa dostali vlci k presilovke, ale nedokázali ju využiť a predčasne ju ukončil faul Novotného. Podobne pochodili v početnej výhode aj hostia, no viesť mohli ako prví oni. V 10. min. Prokop fauloval Mareka Slováka, ktorý šiel sám na Tomeka, ale nariadené trestné strieľanie Slovák nedokázal využiť. Hra mala spád, domáci viac ohrozovali Hartzella v bráne corgoňov, ale ten v závere tretiny podržal svoj tím viacerými zákrokmi a poradil si aj s tutovkou Matisa v 19. min.

Druhú časť začali Žilinčania excelentne a za 35 sekúnd viedli 2:0. Najskôr sa strelou švihom presadil Hruška, o 12 sekúnd zvýšil vedenie Jurík, ktorého prihrávku si jeden z obrancov hostí vrazil za Hartzella. Tréner Nitranov Andrej Kmeč si vzal oddychový čas, po ktorom sa hostia prebrali a začali viac podkurovať Tomekovi. Blackwater šiel však na trestnú lavicu a v 24. min. Konečný po buly prebral puk a blafákom prekonal Hartzella, ktorého po treťom góle vystriedal Valent. Hostia si však o pár desiatok sekúnd neudržali nervy na uzde a pri mantineli vyvolali potýčku najskôr Cope a Prokop a potom kapitán hostí Mezei s o hlavu menším Švihálkom. Súboj na päste skončil nerozhodne, Mezei a Švihálek šli pod sprchy a domáci, hnaní rozvášneným publikom, mali výhodu presilovky. Nevyužili ju a Nitra sa vzchopila. Najskôr znížil v 29. min. Ručkay, o necelé dve minúty pri avizovanom vylúčení domácich pridal druhý gól Milam a presne o minútu na to vyrovnal strelou spomedzi kruhov opäť Ručkay. Začínalo sa prakticky odznova, súboj dostal nový náboj a oba tímy sa snažili gólovo odpútať od súpera. Brankári však boli oporami svojich mužstiev a pri viacerých dobrých pokusoch vytiahli skvelé zákroky.

V tretej časti bol viac v permanencii domáci Tomek, ktorý podržal svojich pri viacerých dobrých pokusoch Nitranov. Vlci sa zameriavali na pozorné bránenie, ale dosť často sa dostávali pod tlak Nitry, ktorá ich viackrát nepríjemne zavrela v obrannej tretine. Žilinčanom potom neostávalo nič iné, ako spoliehať sa na protiútoky, ale nedokázali z nich skórovať. V 56. min. však domáci chybovali v rozohrávke, Nitra sa dostala k puku a Paukovček ju prvý raz v zápase dostal do vedenia. Domáci sa ešte snažili niečo na hostí vymyslieť, hrali však rozhárane a majster udržiaval priaznivý stav. Sto sekúnd pred koncom Macík oslabil corgoňov a ponúkol domácim šancu na presilovku a neskôr i hru bez brankára. Vlci však ani v dvojnásobnej presile nič nevymysleli a prehrali s Nitrou 3:4.
MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)
Góly: 21. Hruška (Hovorka, Juraško), 21. J. Jurík (Novotný, Húževka), 24. Konečný (Holovič, Stupka) – 29. H. Ručkay (Korím, Krištof), 30. Milam (Paukovček, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Blackwater, Meland), 56. Paukovček (Cope, Šille). Rozhodovali: Goga, Jonák – Vyšný, Synek, vylúčení: 4:8, navyše: Švihálek 5+DKZ údery - Cope 10 minút za nešportové správanie, Mezei 5+DKZ údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1402 divákov

Zostavy:
Žilina:
Tomek – D. Brejčák, Juraško, Gutwald, Den. Rehák, M. Grman, Macejko, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Matis, Ondruš, Švihálek

Nitra: Hartzell (24. Valent) – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Piačka – Blackwater, M. Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – Cope, Paukovček, Šille

Povedali po zápase
Milan Jančuška, tréner Žiliny:
„Po oťukávacej prvej tretine sme sa ujali vedenia 3:0, no po úmyselne vyprovokovanej bitke sme veľmi zle zareagovali. Namiesto toho, aby sme v presilovke dali štvrtý gól a rozhodli, zahrali sme ju veľmi zle. Následne sme inkasovali tri góly a aj keď som vzal oddychový čas za stavu 3:2, nepomohlo to. Prehrávali sme osobné súboje, Nitra z toho ťažila a štvrtý gól sme dostali po hrubej individuálnej chybe. Body nám pretiekli pomedzi prsty, myslím, že takto rozbehnutý zápas musíme zvládnuť.“

Andrej Kmeč, téner Nitry: „Bol to dobrý zápas, ktorý mal všetko, čo mal mať. Jediné, čo nemal mať, bol náš úsek v druhej tretine, kedy sme inkasovali tri góly, ale výbornou hrou sme výsledok otočili a som rád, že sme na ľade Žiliny získali tri body.“

MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2

Stredoslovenské derby začali obe mužstvá opatrne a dlho sa na ľade nič nedialo. Vzruch priniesla až 9. minúta, keď Pokrivčák z protiútoku trafil z uhla medzi betóny Križana a domáci sa ujali vedenia. Ďalšie minúty patrili domácemu gólmanovi Dzubinovi, ktorý najskôr zneškodnil strelu Rudolfa Hunu po úniku a potom si poradil aj so šancou M. Sukeľa, ktorému ideálne prihral Uram. V 19. min stálo pri ňom aj šťastie, keď teč Piatku skončil tesne vedľa ľavej žŕdky.

Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Dvojica Varga - Galamboš v oslabení zvládla prečíslenie dvoch proti jednému a Galamboš pridal druhý gól Martina. Liptáci mali v závere prvej a na začiatku druhej tretiny výhodu dvojnásobnej presilovky, ktorú využil M. Sukeľ a znížil. Od 26. min hrali aj domáci presilovku 5:4, ktorú zužitkoval Varga a Martin viedol opäť o dva góly. Strelci potom viackrát zaváhali na oboch stranách, ale v 39. min už bol hosťujúci Lištiak úspešný a Liptáci znížili na 3:2. V úvode tretieho dejstva nevyužili dobré príležitosti domáci Korostin a Rzavský, ale v 44. min sa pekne uvoľnil Korostin a umiestnenou strelou prekonal Križana. V 49. min sa ocitol v tutovke Kriška a po ňom aj Nádašdi, ale Dzubina potvrdil dobrú formu. V 52. min si na martinskom gólmanovi "vylámal zuby" aj Šiška. V 56. min strieľal z dobrej pozície Varga, ale Križan bol na mieste. Martinskí hokejisti záver zápasu zvládli takticky a tak sa tešili z cenného víťazstva a troch bodov.
MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 9. Pokrivčák (Surovka), 20. Galamboš (Varga), 27. Varga (Rusina, Galamboš), 44. Korostin (Varga, Galamboš) - 21. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 39. Lištiak (Makovský, Piatka). Rozhodovali: Snášel, Husár - Bednár, Gajan, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 2000 divákov.

Zostavy:
MHC Martin:
Dzubina - Rusina, Brňák, Pacalaj, Salija, König, Leško - Korostin, Galamboš, Varga - Rzavský, Heizer, Koyš - Pokrivčák, Dlouhý, Surovka - Dvořák, Jurášek, Šálka

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan - Makovský, Šiška, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Moravčík, Oravec - Rudolf Huna, Robert Huna, Uhrík - Kriška, M. Sukeľ, Uram - Števuliak, Cibák, J. Sukeľ - Lištiak, Piatka, Laco

Pavel Paukovček, tréner Martina:
"Opäť sme sa dobre pripravili na súpera. Po celých 60 minút sme podali kolektívny výkon podporený výborným brankárom Dzubinom."

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Začali sme dobre, mali sme niekoľko gólových príležitostí. V koncovke sme však boli málo agresívni. Poznačil nás nešťastný prvý gól a potom aj druhý počas našej presilovky. Dvakrát sme sa vrátili do zápasu, ale rýchly gól domácich v úvode tretej tretiny nám zobral psychické sily. Bojovali sme síce až do konca, ale už sme sa strelecky nepresadili."

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:1

Domácim sa už po 20 sekundách hry podarilo vybojovať presilovku, no okrem Cebákovej strely od modrej Šúrekovi nepohrozili. Neskôr preveril jeho pozornosť z pravého kruhu Sojčík, na druhej strane to skúšal v pohybe Zagrapan či Kroták. Po sérii neúspešných striel si Popradčania zahrali v početnej výhode, a hoci sa im podarilo obsadiť pásmo, ani po množstve dorážok po Paločkovej strele neotvorili gólové skóre. Najväčšiu šancu v tretine mala na druhej strane dvojica Sádecký – Hecl, avšak keď druhý menovaný zakončoval do odkrytej bránky, nastrelil presne tyčku. Dukla sa následne postarala o tlak, ktorý dokázala aj zužitkovať – spred bránky poslal svoj tím do vedenia Ručkay. Len o minútu na to mal vyrovnanie na hokejke Murček, ale strela forhendom spred bránkoviska mu nevyšla.

Hostia sa museli viac než jeden a pol minúty brániť o dvoch hráčov, no šikovným vypichovaním puku svojmu brankárovi vo veľkom pomohli. Tiež sa postarali o tlak pred domácim gólmanom, zblízka to skúšal Kroták, jeho puk Volden vyrazil pred seba. Následné dorážky sa rozhodol zastaviť priľahnutím puku Bohunický, za čo si hostia vyslúžili trestné strieľanie – Svitanovi zakončenie blafákom ale nevyšlo. Spomínanému útočníkovi nevyšla následne ani strela po Hatalovej chybe, po Voldenovom zákroku sa domáci tréner rozhodol pre oddychový čas. 4 minúty pred koncom si zahrali hostia v početnej výhode, od modrej to skúšal Suchý, spoza ľavého kruhu Svitana, no vyrovnanie sa nekonalo. Ba práve naopak – dopredu sa dostala Dukla, odrazeného puku sa ujal Hecl a zakončením popri žrdi zvýšil na 2:0.

Začiatok tretej časti priniesol presilovú hru o dvoch hráčov pre Poprad, spred bránky to skúšal Zagrapan, od modrej vyslal bombu Guliaev. Tlak hostí pokračoval aj po skončení hry v početnej výhode, o kontaktný gól sa dorážkou spred bránky postaral Svitana. Ďalší presný zásah mohol pridať Troliga, osamotený pálil z ľavého kruhu, no bránku napokon minul. Hra patrila vyslovene hosťom, svojho súpera nepúšťali do útočného pásma, a postarali sa o nejedno zatlačenie. Duklu vo veľkom podržal Volden, a to dokonca aj necelé dve minúty pred koncom, keď hrala v početnej výhode.
HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. Hecl (Drgoň, Sádecký) – 45. Svitana (Mlynarovič, Štrauch). Rozhodovali: M. Novák – M. Junek, M. Krajčík, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2005 divákov

Zostavy:
Trenčín:
Volden – Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk – Tománek, Bulík, Marc. Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Bezúch, Šimun, Jak. Gašparovič – D. Hudec, Sádecký, M. Hecl - Mišenev

Poprad: Šúrek – Fabian, Guliaev, Dinda, Suchý, Ježek, Krempaský, Chaloupka, Postnikov – Hvila, Zagrapan, Lichanec – Paločko, Troliga, Kroták – Henderson, Murček, D. Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana

Ján Kobezda tréner Trenčína:
„Neodohrali sme ideálny zápas, na prvú tretinu sa ešte dalo ako tak pozerať, ale potom prvých desať minút v druhej časti sme hrali priam otrasne. Po individuálnych chybách sme dostali súpera na koňa a hoci sme tam mali i čisté šance, využili sme iba jednu. Vďaka však i za ňu. Tretia tretina bola len o našom bránení, nemali sme viac síl na to, aby sme podržali puk a potrápili Poprad. Chalanov chválim za bojovnosť a, samozrejme, brankára za výkon. Hokej bol ďaleko od ideálneho, ale tešíme sa bodom, ktoré potrebujeme.“

Marcel Ozimák, Popradu: „Prvú tretinu sme nezačali dobre. Po vlastnej chybe v obrannom pásme sme pykali, a hoci sme sa v druhej časti snažili zlepšiť hru, prehrávali sme po nej 2:0. Snažili sme sa urobiť niečo s výsledkom, chlapci zabojovali, tretia tretina bola celá v našej réžii. Mali sme tam síce tlak, ale nenašli sme recept na domáceho brankára. Prekonali sme ho len raz a to nás stálo zisk akéhokoľvek bodu. Súperovi gratulujem, dnes sa nepozerá na to aká je hra, ale na to, kto získa body.“

HC Nové Zámky - HC'05 Banská Bystrica 2:3

Bystričania už od úvodu stretnutia potvrdzovali svoje postavenie v prvej trojke tabuľky a súperovi nedali dýchať. V 3. minúte preveril domáceho brankára švihom Matoušek. O ďalšie tri minúty neskôr sa ten istý hráč ocitol priamo pred Lundströmom, no znova nedokázal gólovo zakončiť. V 11. minúte sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Tibenský, no jeho zakončenie z pravého kruhu brankár Lawson vytesnil. Následne predviedol pekný prienik domáci Lavrovs, puk však už nedokázal zasunúť za chrbát bystrického brankára. Na druhej strane mohol rozvlniť novozámockú sieť Kafka, no Lundström predviedol vynikajúci zákrok betónom. V závere úvodnej tretiny vzplanuli pri novozámockej bráne vášne, čoho výsledkom bolo niekoľko vylúčených na oboch stranách. Pomer striel po prvej tretine bol 18:4 v prospech hostí.

Do druhej tretiny nastúpili domáci oveľa aktívnejšie, aj keď zakončenia Sandgrena a Lelkeša gól nepriniesli. V polovici stretnutia dobre zabojoval v útočnej tretine domáci Saarinen, čoho výsledkom bola strela Drtinu. S tou si však, aj s pomocou obrancov, poradil brankár Bystrice Lawson. O niekoľko okamihov neskôr mal veľkú príležitosť Brabenec, no ťažký puk nestihol spracovať. Následne opečiatkoval prudkým príklepom od modrej žrď Lawsonovej brány Sandgren, k odrazenému puku sa dostal Brabenec a poslal ho do bystrickej siete. Gól však musel dodatočne potvrdiť videorozhodca. Ubehlo ďalších 30 sekúnd a domáci viedli už o dva góly, keď sa presadil Saarinen. Do konca druhej tretiny sa skóre menilo ešte raz – necelé tri minúty pred koncom sa predsadil hosťujúci obranca Maione.

V úvode záverečného dejstva dostali hostia možnosť presilovej hry, ktorú využil po strele z prvej Truchno. Strhnúť víťazstvo na stranu Banskej Bystrice mohli Matoušek, Surový i Ďatelinka, avšak bez úspechu. Na druhej strane neuspel domáci Paulovič. Ten istý hráč sa v 49. minúte dostal k puku na útočnej modrej, potiahol ho k pravému kruhu, no nedokázal už presne namieriť. V presilovke domácich mohol zakončovať dobre postavený Cardwell, volil však prihrávku na Brabenca, ktorý neprestrelili húštinu tiel pred Lawsonom. Do konca stretnutia ostávali necelé tri minúty, keď putoval na trestnú lavicu domáci Cardwell, Bystričania ponúknutú príležitosť využili vďaka strele Maioneho a otočili stav duelu vo svoj prospech.
HC Nové Zámky - HC 05 Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 34. Brabenec (Hudec, Sandgren), 35. Saarinen - 38. Maione (Wishart), 43. Truchno (Zigo, Kafka), 59. Maione (Truchno). Rozhodovali: Adamec, Konc - Orolin, Stanzel, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 956 divákov

Zostavy:
Nové Zámky:
Lundström - Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - Hudec, Brabenec, McParland - Paulovič, Kytnár, Saarinen - Lelkeš, Čaládi, Lavrovs - Tibenský, Rehák, Fábry

Banská Bystrica: Lawson – Wishart, Maione, Mihalik, Luža, Kubka, Ďatelinka, Matuškin, Gründling – Buc, Surový, Hickmott – Truchno, Zigo, Kafka - Lamper, Bortňák, Matoušek - Belluš, Tamáši, Hamráček

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov:
"Gratulujem súperovi, dal viac gólov ako my a vyhral zápas. Prvú tretinu sme boli radi, že sme ju ustáli, no mali sme tam aj my nejaké šance. Súper bol však v prvej tretine jednoznačne aktívnejší, mal viac z hry a bol častejšie na puku. Zlomom bolo, že hneď po našich zlepených góloch v druhej tretine dal súper znižujúci gól na 2:1 a zase sme troch zneisteli. Výkon bol však v poriadku. V tretej tretine sme dostali dva góly v oslabení, čo ma samozrejme hnevá. Chalani odviedli dobrý výkon, dreli, urobili všetko, aby po tých Košiciach bodovali. Nehráme zle, do šancí sa vieme dostať, ale strieľať dva góly doma je jednoducho málo. Mali sme možnosti na strelenie tretieho gólu a odskočenie súperovi. Žiaľ, nepodarilo sa to. K rozhodcom sa vyjadrovať nebudem."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sme boli aktívnejší, tlačili sme sa do brány a mali sme aj niekoľko dobrých príležitostí. Gól sme nedali, v druhej tretine sa karta otočila, trošku sme upustili z našej hry a domáci ožili. Dva dali rýchle góly z predbránkového priestoru, čo by sa nemalo stávať. My sme aj s troškou šťastia znížili na 2:1. Bolo to pre nás povzbudenie a som rád, že sa nám podarilo zápas otočiť. V tretej tretine to bol vyrovnaný zápas, so šancami na oboch stranách. Sme radi za toto víťazstvo, pretože Zámky hrali veľmi dobre. Bol to otvorený zápas až do konca."

HKM Zvolen - HC Košice 2:3 pp

Už po 30 sekundách tabuľkový líder z Košíc viedol, keď strelu Jankoviča ľahko tečoval Boltun. Zdalo sa, že si domáci bojujúci aj s veľkou maródkou opäť dokorčuľujú za prehrou bez toho, aby súpera potrápili. Napokon sa ukázalo, že Košičania sa vedia potrápiť aj sami. Veľa toho nevytvorili, akoby si mysleli, že im jeden gól na zápas stačí. Naporúdzi mali množstvo presiloviek, dokonca od 27. min aj päťminútovú, no práve v nej nie oni, ale oslabený súper po šanci L. Nováka mohol skórovať. Zvolenčania boli blízko k vyrovnaniu veľmi rýchlo, v 2. min Jurík, v 4-tej Majdan šance spálili v 9. min Šišovský po chybe Milého taktiež Habala neprekonal. V 10. min Zuzin po faule od Habala nepremenil dokonca trestné strieľanie a v 17-tej Šišovskému po obkrúžení bránky chýbalo na vyrovnanie veľmi málo. V druhej tretine nastrelil v 36. min v presilovke Bicek žŕdku, gól však pri streleckých suchotách oboch mužstiev predsa len padol, no na druhej strane. Do prestávky chýbalo 35 sekúnd a L. Novák úplne voľný pred bránkou premenil nahrávku Zuzina spoza bránky na vytúžený vyrovnávajúci gól.

V tretej tretine Jurák spálil hneď v jej začiatku obrovskú šancu, no vzápätí, presne 52 sekúnd po prestávke, Majdan stečoval strelu Valentu do bránky a vo zvolenskom tábore nastala obrovská radosť. Košičannia sa z dvoch úderov nevedeli spamätať, dvakrát sa nechali vylúčiť, čo ich mohlo aj zamrzieť, keď v 50. min Puliš nádejne zapracoval v presilovke pred bránkou. Z následného tlaku vyťažili hostia najmä šancu Šoltésa v 54. min, potom Deyla, brankár Baroš však predsa len za svoj chrbát gól pustil. V 59. min v trme vrme Suja so šťastím vyrovnal a nasmeroval zápas na predĺženie, aj keď Dubeň a Krejčí v 60. min ho mohli po veľkých šanciach ukončiť. V 62. min premenil samostatný nájazd po prekorčuľovaní celého klziska Šedivý a rozhodol o dvoch bodoch Košíc.
HKM Zvolen - HC Košice 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 40. L. Novák (Zuzin, Puliš), 41. Majdan (Valenta) - 1. Boltun (Jankovič, Nagy), 59. Suja (Vašíček), 62. Šedivý. Rozhodcovia Štefík, Fridrich - Výleta, Rojík, vylúčení 6:4, navyše 5 min Klhůfek (Zvolen) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 21. bez Šišovského - 27. až 40. bez Dudáša, 1095 divákov.

Milan Staš, tréner Zvolena:
"Vzhľadom na stav v kádri, veľa zranených a chorých, sme zvolili v prvej tretine opatrnejšiu taktiku. Prehrávali sme rýchlo, našťastie vyrovnali, v druhej tretine nás naštartovali oslabenia, respektíve vylúčenia. Zvýšili sme agresivitu, lepšie korčuľovali a dostali sme sa do zápasu. Po takomto vývoji sa nám bod máli."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Aj keď sme zvíťazili, nemôžeme byť spokojní s obrannou činnosťou. Presilovky sme hrali zložito a pomaly proti dobre organizovanej obrane súpera. Držala nás v hre bojovnosť a disciplína podporená dobrým výkonom brankára Habala, čo nám nakoniec vynieslo dva body."

Eduard Šedivý, strelec rozhodujúceho gólu Košíc: "Možno si domáci viac zaslúžili víťazstvo, až na posledných desať minút boli lepší a my sme mali šťastie, že nás brankár držal nad vodou a že sme strelili v úvode ten gól. S výkonom nemôžeme byť spokojní, gól nám nepomohol, k ničomu sme sa nedostávali, nevyužili sme presilovky. Pri rozhodujúcom nájazde celá striedačka na mňa kričala, nerozumel som im, obzrel som sa, či nejde so mnou aj Laco Nagy, protihráč bol bližšie, a tak som vystrelil. Na ľade som bol vyše minútu a únava sa hlásila."

Lukáš Jurík, hráč Zvolena: "Veľká škoda tohto zápasu, druhú tretinu sme odmakali, stála nás veľa síl, aj preto sme zápas otočili. Na konci neviem, čo sme urobili, bol to náhodný gól, no Košičanom to tam padlo. V predĺžení sme mali smolu a namiesto našej šance dali gól oni."