< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti MAC Budapešť vyhrali nad HK Orange 20 vo vloženom zápase

Ilustračná snímka Foto: TASR - Dušan Hein

Domáci otvorili skóre už v 8. minúte, keď Klempa úspešne zakončil prečíslenie dvoch proti jednému.

Budapešť 11. októbra (TASR) - Hokejisti MAC Budapešť zdolali vo štvrtkovom domácom vloženom zápase Tipsport Ligy HK Orange 20 5:2.

MAC Budapešť - HK Orange 20 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

8. Klempa (Dansereau, Brown), 16. Klempa (Brown, Dansereau), 20. Pozsgai (Orban), 21. Brown (Bodó, Pozsgai), 59. Orban (Langkow, Bodó) - 33. Nahálka (Svitana), 60. Fafrák (Urbánek). Rozhodovali: D. Konc ml., Goga - D. Konc ml., Výleta, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 27. Dansereau (Budapešť) 10 min osobný test, presilovky a oslabenia: 0:0, 350 divákov

Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Kreisz, Fejes – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Krisztián Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Pápa, Majoross, Szigeti

SR20: Sklenár – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Romaňák, Boldižár, Lavička, Maňák – Slávik, Kollár, Fafrák – Havrila, Urbánek, Köver – Džugan, Čenka, Zahradník – Svitana, Giertl, Juščák

Domáci otvorili skóre už v 8. minúte, keď Klempa úspešne zakončil prečíslenie dvoch proti jednému. Budapešť od začiatku smerovala za víťazstvom a v prvej tretine pridala ďalšie dva góly. Klempa prekonal Sklenára v bránke slovenskej dvadsiatky aj o osem minút neskôr, tesne pred sirénou sa presadil Pozsgai. V úvode druhého dejstva zvýšil na 4:0 Brown. V 33. minúte si znižujúci zásah hostí pripísal Nahálka. Po tomto momente sa skóre v maďarskej metropole dlhšie nezmenilo, ďalšie góly prišli až v závere. Najprv Orban upravil na 5:1 a v poslednej minúte dal konečnú podobu výsledku hosťujúci Fafrák.