Tipsport Liga

Obranca Mihálik ukončil pôsobenie v Michalovciach

Tridsaťšesťročný obranca pôsobil v Michalovciach od sezóny 2020/21 a počas troch ročníkov bol kapitán mužstva.

Kanadský tréner Shedden skončil na striedačke Banskej Bystrici

Kanaďan sa rozhodol prijať ponuku z inej súťaže. Tím dočasne povedie generálny manažér Ľuboš Pisár. ,aktualizované

Američan Bjorkstrand bude viesť Poprad, Koval: Skúsený tréner

Tím spod Tatier nepodáva v tejto sezóne presvedčivé výkony, v sedemnástich odohraných zápasoch zvíťazil len sedemkrát a s 21 bodmi figuruje na 9. priečke dvanásťčlennej tabuľky.,aktualizované

Hokejový tréner Parfionov skončil v Humennom

Hokejisti Humenného sú po 17 odohratých zápasoch na poslednom 12. mieste tabuľky Tipos extraligy. V doterajšom priebehu sezóny nazbierali 12 bodov.,aktualizované

Liptovský Mikuláš posilní obranca Vasiliev

Ruského obrancu v roku 2012 draftovala Philadelphia Flyers, no v NHL napokon nepôsobil. Väčšinu kariéry strávil v KHL.

JOJ ŠPORT Slovensko 18 - HK Gladiators Trnava 1:6 vo vloženom zápase

Mladíci v tomto ročníku druhej najvyššej súťaže ešte nezískali v ôsmich vystúpeniach ani jeden bod.

TEL: Humenčania sú po piatich prehrách za sebou frustrovaní

V Humenskej šatni napriek piatim prehrám hráči nevešajú hlavy. Veria, že neutešená situácia sa dá ešte zvrátiť.

Valluš s prvým čistým kontom, Gerlach odchádza do švajčiarskej ligy

Najväčšou posilou mal byť najproduktívnejší hráč z minulej sezóny Max Gerlach, ktorý za Prešov strelil 34 presných zásahov a získal celkovo 59 bodov.

Zvolenčania sa s Humenným vytrápili, vykúpil ich Mudrák

Zvolenčania predviedli proti Humennému znovu svoj povestný ofenzívny hokej. Súpera prestrieľali, vypracovali si viac šancí, ale trápili sa nielen v koncovke, ale aj v defenzíve.

Slovan sa zviecha, dvojgólový Minárik: Nehráme zlý hokej

Slovan naklonil misky váh na svoju stranu na začiatku druhej tretiny. Strelil dva góly po dorážkach v predbránkovom priestore, čo doposiaľ nebývalo zvykom.

Július Koval sa stal novým športovým riaditeľom HK Poprad

Tridsaťdvaročný manažér pracoval v rovnakej funkcii aj v Banskej Bystrici, kde mal výrazný podiel na zisk troch extraligových titulov.

Bystrica sa rehabilitovala za debakel, Belányi z toho vedu nerobí

Pred nami je strašne veľa zápasov, čiže z tej piatkovej prehry by sme nemali robiť nejakú vedu. Samozrejme, nemalo by sa to stávať, to určite nie, ale stále ideme ďalej, dodal Belányi.

Trenčania sú v kríze, Radivojevič: Prvú a druhú lajnu ani nemáme

Hudec nechce polemizovať o tom, či mužstvo rozhodil odchod trénera Dömeho na dvojtýždňovú dovolenku.

TIPOS EXTRALIGA: Michalovce zdolali Slovan, Barani s víťazstvom

Domáci v stretnutí ťažili zo zlej disciplíny súpera. ,aktualizované

SÚHRN: Spišiaci sú späť na čele, Nitra dala Banskej Bystrici desiatku

Spišiaci pred vlastnými fanúšikmi nestratili zatiaľ ani bod, zvíťazili aj v piatom domácom stretnutí v novej sezóne.

Trenčín na domácom ľade podľahol Košiciam 1:4

Košice mali v Trenčíne navrch, po dvoch tretinách viedli jasne 4:0, keď sa strelecky presadili Patrik Lamper, Marek Bartánus, Mário Lunter a Hunter Fejes.

Hokej-TEL: HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:5 pp a sn v 11. kole - sumár

Zvolenčania išli do vedenia v prvej tretine, keď si strelecký účet v mužstve otvoril z medzikružia novic Mucha.

Nitra výhrou 10:1 deklasovala Banskú Bystricu

Nitrania začali aktívne už v prvej tretine a po góloch Brenta Gatesa a Alexa Cottona viedli 2:0. Domáci vygradovali gólostroj v druhej časti, v ktorej sa tešili až päťkrát.

Liptovský Mikuláš doma zdolal Slovan Bratislava 3:2 pp a sn

Domáci sa v riadnom hracom čase dvakrát dostali do vedenia, ale slovanisti dokázali zakaždým odpovedať v presilovej hre.

GÓLOVÉ HODY NA VÝCHODE: Michalovce porazili Humenné vysoko 7:2

Michalovce položili základ víťazstva v zemplínskom derby už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

Trenčín bude dva týždne bez trénera Dömeho, tím povedie Radivojevič

Štyridsaťštyriročný Döme pôsobí na striedačke Dukly od sezóny 2022/2023. Trenčania v minulom ročníku obsadili 10. miesto, keď prehrali v predkole play off s Michalovcami 2:3 na zápasy.

Defenzívu HK Nitra posilnil kanadský obranca Cotton

Cotton v uplynulom ročníku obliekal dres fínskeho IPK v nižšej súťaži Mestis. Vo svojej prvej profesionálnej sezóne zaznamenal viac ako bod na zápas, keď za 44 stretnutí nazbieral 46 bodov (11+35).

Slovanu sa zranili Sersen i Lalonde, na hosťovanie získal Korenčíka

Sersen čoskoro absolvuje vyšetrenie, po ktorom bude jasné, či sa bude liečiť konzervatívne alebo chirurgickým zákrokom.

Krivošík získal Krištáľový puk za najkrajší gól v mesiaci september

Celkový víťaz, ktorý vzíde z hlasovania fanúšikov, získa cenu Borisa Sádeckého za najkrajší gól extraligovej sezóny.

Jurinyi skončil na poste GM a športového riaditeľa HK Poprad

Popradčania vyhrali v riadnom hracom čase iba tri z doterajších desiatich zápasov extraligovej sezóny, s 11 bodmi im patrí v tabuľke momentálne deviata priečka.

Záborský s hetrikom proti Michalovciam: Konečne sme vyhrali

Popradčanom nevychádza úvod sezóny, keď dosiahli v ôsmich zápasoch len tri víťazstvá a patrí im 10. miesto v tabuľke.

Slovan posilní Kanaďan Ranford: Veríme, že bude prínosom

Ranford pôsobil v Slovane už v ročníku 2020/21, v drese "belasých" vtedy odohral 33 zápasov a zaznamenal 36 bodov (15+21).

TIPOS EXTRALIGA: Kanaďan Bajkov skončil v Nitre

Nitra bola pre Bajkova prvé pôsobisko v Tipos extralige.

Giľák dohrá sezónu v Trenčíne, Drábek putuje do Spišskej Novej Vsi

Giľák sa vrátil na Spiš počas sezóny 2020/2021, klubu pomohol k postupu do najvyššej súťaže.

Kanaďan Kerbashian napokon pokračuje v Spišskej Novej Vsi

Kerbashian bol v uplynulej sezóne 2022/2023 naproduktívnejší hráč Spišiakov v základnej časti aj v play off. Tímu výrazne pomohol k najväčšiemu úspechu v klubovej histórii, ktorým je bronzová medaila.

Novou posilou Slovana Bratislava je kanadský hokejový obranca Lalonde

Lalonde v predošlých piatich ročníkoch vystriedal päť klubov. Pôsobil v nemeckých kluboch Kolín a Norimberg, následne strávil dva ročníky v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Novým trénerom hokejového Slovana sa stal Čech Růžička

Růžička sa po hráčskej kariére vrhol na trénerskú a dlhých 15 rokov pôsobil v Slavii Praha. Popri extraligovom A-mužstve trénoval aj mládežnícke tímy, na starosti mal aj športový úsek.,aktualizované

Slovan sa dohodol na ukončení spolupráce s kanadským obrancom Murphym

Dvadsaťosemročný obranca odohral za mužstvo len úvodný zápas Tipos extraligy, v ktorom Bratislavčania prehrali doma s Michalovcami vysoko 2:8.

Haščák skončil ako športový riaditeľ hokejového Slovana

Haščáka angažoval Slovan v júni minulého roka. Predtým pôsobil ako generálny manažér slovenskej reprezentácie.,aktualizované

Šišku teší hra Zvolena, Novický: V presilovkách sa trápime

V záverečnej tretine základného hracieho času si vicemajster svoje vedenie postrážil a dokázal sa navyše dvakrát presadiť zásluhou Juraja Šišku, pre ktorého to boli prvé gólové zápisy v tejto sezóne

Netradiční hrdinovia Bystrice, Svitana: Dva rýchle góly nás položili

Popradčania boli sklamaní, že pod Urpínom nebodovali. Polovicu zápasu mali hru takpovediac v rukách, ale po rýchlom góle nedokázali pridať ďalšie a definitívne tak umlčať súpera.

Hokejisti Slovana do novej sezóny s najvyššími cieľmi

Slovan má v súčasnosti na súpiske sedem legionárov. Medzi najväčšie predsezónne posily patrí Američan Chris Brown.

Hokejová Extraliga vstúpi do 31. ročníka, titul obhajujú Košice

Hokejisti Košíc si ziskom majstrovského titulu vybojovali právo štartu v Lige majstrov. V prestížnej medzinárodnej konfrontácii majú zatiaľ za sebou štyri zápasy, v ktorých nebodovali.

Do ofenzívy hokejistov Michaloviec pribudol Kanaďan Pearson

Pre univerzálneho 26-ročného útočníka to bude prvé európske pôsobisko. V uplynulých štyroch sezónach patril do organizácie Detroitu Red Wings, pričom v ročníku 2021/2022 odohral v NHL tri zápasy.

HC Frýdek-Místek - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 v príprave