< sekcia Trenčiansky kraj

Výťažok z Dobrého bazára pomôže darovať úsmev chorým deťom

Dobrý bazár Trenčianskej nadácie opäť ponúkal darované drobnosti za dobrovoľný príspevok, 22. decembra 2018 v Trenčíne. V stánku predávali dobrovoľníci, klauni a tento rok im pomáhal aj herec Milo Kráľ. Výťažok z Dobrého bazáru poputuje Fondu doktor Klaun, ktorý pripravuje predstavenia pre zdravotne či mentálne postihnuté deti v domovoch sociálnych služieb. Foto: TASR

Darované predmety, ktoré sa nepodarí premeniť na divadelné predstavenia pre deti, nadácia daruje ďalej do domovov dôchodcov, zariadení opatrovateľských služieb či detských domovov podľa záujmu.

Trenčín 22. decembra (TASR) – Výťažok zo sobotňajšieho Dobrého bazára Trenčianskej nadácie opäť pomôže darovať smiech zdravotne znevýhodneným deťom v domovoch sociálnych služieb po celom Slovensku. Drobnosti od miestnych darcov predávajú v stane na Mierovom námestí v Trenčíne za dobrovoľný príspevok klauni a dobrovoľníci, ku ktorým sa tento rok pridal aj herec a hudobník Milo Kráľ.

Správkyňa nadácie Alena Karasová prezradila, že bazár sa začal už v pondelok 17. decembra v kancelárii nadácie v Trenčíne, kde mohli darcovia priniesť užitočné, ozdobné alebo zaujímavé predmety vhodné na predaj uprostred vianočných trhov. Išlo o knihy, platne, DVD, športové potreby, hračky, bižutériu, umelecké diela, drobnú elektroniku či domáce spotrebiče.

„Akciu organizujeme v prospech nadačného fondu Dr. Klaun, ktorý už šestnásť rokov prináša smiech deťom do špeciálnych základných internátnych škôl, domovov sociálnych služieb a liečební po celom Slovensku,“ priblížila.

Darované predmety, ktoré sa počas soboty nepodarí premeniť na divadelné predstavenia pre deti, nadácia daruje ďalej do domovov dôchodcov, zariadení opatrovateľských služieb či detských domovov podľa záujmu.

Hudobník Milo Kráľ zhodnotil myšlienku Dobrého bazára ako veľmi pozitívnu. „Som príjemne prekvapený a som rád, že môžem prispieť svojou troškou k tejto charite. My, čo chodíme po svete zatiaľ zdraví a v pohode, to neoceníme, ale len čo sa naše deti alebo príbuzní ocitnú v tej situácii, asi im to veľmi padne vhod. Dúfam, že sa vyzbiera čo možno najviac finančných prostriedkov,“ uviedol.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.