Trnavský kraj

Cez víkend budú v Šamoríne a V. Mederi dopravné obmedzenia

V Šamoríne uzavrú časť Gazdovského radu. Kruhové objazdy na Veternej a Parkovej ulici budú neprejazdné. Obmedzenia vyznačia dočasným dopravným značením.

V Cerovej je prvý veterný park na Slovensku

Do majetku obce patrí zrúcanina hradu Korlátko. V posledných rokoch prechádza opravami, o ktoré sa stará skupina nadšencov. Za desať rokov zrekonštruovali kritické miesta a postupne spevňujú hradby.

Na obnovu farností dostali od rezortu kultúry menej, ako žiadali

Farnosti v Šamoríne a Sládkovičove možno zaradiť medzi deväť rímskokatolíckych a evanjelických farností v Dunajskostredskom a Galantskom okrese, ktoré získali dotácie na obnovu farností.

Premiér postúpil zriaďovanie slovenských tried na riešenie rezortu

Rezort školstva vo svojom stanovisku uviedol, že si uvedomuje vážnosť situácie, avšak nemá žiadnym zákonom ustanovenú kompetenciu priamo riešiť problematiku plnenia povinnej školskej dochádzky.

Na Záhorácku stenu slávy v Senici pribudli Ž. Pálffy a P. S. Pius

Pavol Stanislav Pius je básnik. Doteraz vydal viac ako dve desiatky básnických zbierok, viaceré z nich v dvojjazyčných mutáciách.

Trnavský kraj upozorňuje lekárov na dodržiavanie ordinačných hodín

Podľa zákona musia lekári poskytovať všeobecnú ambulantnú starostlivosť najmenej 35 ordinačných hodín týždenne, najmenej dvakrát do týždňa a najmenej do 15.00 h.

Skalické zastupiteľstvo v schválilo počet obvodov a poslancov

Znamená to, že v Skalici zostáva všetko tak, ako to funguje od roku 1989 a v meste bude päť obvodov, v ktorých sa bude voliť 19 poslancov.

Počas zápasu Ligy majstrov zaznamenala polícia štyri priestupky

Priebeh podujatia z hľadiska bezpečnosti v meste, ochrany zdravia a majetku občanov a zachovania bezpečnosti v cestnej premávke hodnotí polícia pozitívne.

V Trnave sa predstaví takmer tisíc folkloristov

Na festivale sa zúčastnia skupiny z Česka, Poľska a Maďarska.

V Skalici pribudnú zelené plochy

Mesto podalo žiadosť v rámci výzvy Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorého cieľom je zlepšenie vodozádržných opatrení v intraviláne mesta.

V Dolnom Štále zasahovali hasiči, požiar domu spôsobila nedbalosť

Pri požiari utrpeli dve osoby zranenia, boli intoxikované splodinami horenia, z toho jedna mala popáleniny prvého stupňa.

Každú druhú dopravnú nehodu zapríčinil v Trnavskom kraji alkohol

Alarmujúci je počet dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu. Z 19 nehôd bolo až osem spôsobených pod vplyvom alkoholu.

Požiar kamióna spôsobil odhadovanú škodu 125.000 eur

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar kamióna s ťahačom. Požiarom bola zachvátená celá kabína.

Svadba Evy a Jozefa v Hlohovci bola v sprievode okupantských vojakov

Do kostola vyrazili svadobčania popoludní na autách. Na križovatke museli dať prednosť nákladným autám plných maďarských vojakov na korbách. Hlohovec totiž obsadili maďarské vojská. ,aktualizované 

VEĽKÁ RAZIA: Polícia zasahuje v Seredi v súvislosti s drogami

Doteraz bolo zadržaných niekoľko osôb a zaistené boli podozrivé latky, ktoré sa podrobia skúmaniu na Kriminalistickom a expertíznom ústave Policajného zboru.

Hasiči zasahovali v Piešťanoch pri požiari bývalého hotela

Požiarom vznikla majiteľovi budovy priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 30.000 eur.

Festival Dračie dni zavíta cez víkend na Smolenický zámok

Organizátori informovali, že v sobotu od 10.00 h sa otvoria pre návštevníkov brány Smolenického zámku a v rámci festivalu sa uskutočnia viaceré sprievodné akcie.

V Červeníku sa začína festival Slávnosti spevu, hudby a tanca

V piatok sa o program postarajú hudobné zoskupenia a interpreti Symfobia, Jelen, Zuzana Smatanová, IMT Smile, Tublatanka, HEX a Bystrík Banda.