Zamestnanci FM Slovenská protestovali proti sociálnemu dampingu

Zamestnanci transparentmi i pokrikmi poukazovali na nedobrú atmosféru vo firme, na krátenie prémií, na vyčítajúce listy, ktoré im vedenie adresuje.

,aktualizované 

V Trnavskom kraji podporia tri projekty

Celkovo bolo v rámci Slovenska podaných 48 projektov.

Železnica mala podľa plánov z roku 1908 viesť aj cez Veselé a Špačince

Malo ísť o súkromnú investíciu, zahŕňala aj výstavbu staníc vo Veľkých Kostoľanoch, Veselom a Špačinciach, no nakoniec k realizácii nedošlo.

Podujatie Kam na strednú pomôže v rozhodovaní žiakom z Trnavy

Tretie pokračovanie výstavy sa bude konať v utorok 28. novembra v Mestskej športovej hale, pedagógovia a študenti SŠ poskytnú žiakom aj rodičom všetky potrebné informácie.

VIDEO: V Cíferi prvýkrát výšivkárky súťažia o cenu Márie Hollósy

Sú tu rôzne techniky, pričom porota pri hodnotení berie do úvahy ťažkosť práce, dokonalosť prevedenia, originalitu témy či farebnosť.

Pri Šoporni sa vo štvrtok zrazilo 11 áut, nikto sa nezranil

Reťazová nehoda spôsobila niekoľkokilometrové kolóny.

Motýle v hlohoveckom múzeu pripomenú leto

Na návštevníkov čakajú elegantné vidlochvosty, pestrofarebné babôčky i dúhovci, ktorí menia farbu v závislosti od toho, pod akým uhlom sa na nich dívame.

Ducové: Turisti považovali lebku z hrobu za kameň na chodníku

Tvarom kameňa sa dlhodobo nikto nezaoberal. Až turistovi Štefanovi Kubovčíkovi z Hubiny prišlo divné, že je taký pravidelný a má švy. Upozornil preto Krajský pamiatkový úrad Trnava.

POZOR NA VÝLUKU: Bude na úseku Križovany nad Dudváhom – Sereď

Cestujúcich prepraví náhradná autobusová doprava.

Nemocnica v Galante má nové očné oddelenie

Z 2000 vykonaných operácií od apríla minulého roku lekári v Galante operovali zväčša sivý zákal a asi 200 pacientom (čo je zhruba 400 operácií) implantovali takzvané prémiové šošovky.

Druhá prenáška v Trnave bude venovaná Figaru a Coburgovým závodom

Architekt Miroslav Beňák bude k témam prednášať v stredu 15. novembra v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej ulici o 19. hodine.

Trnavčania môžu navrhnúť, kto bude nasledovať Koniarka či Adamca

Návrhy jednotlivcov alebo zoskupení na Cenu mesta Trnava možno doručiť na mestský úrad do konca roka 2017, tlačivá sú k dispozícii aj na webovej stránke mesta.

Hlohovecká hvezdáreň pozýva na pozorovanie oblohy

K dispozícii pre záujemcov bude výkonný refraktor 180/2600. Na popoludnie planetárium pripravilo dve podujatia aj pre menších návštevníkov.

Festival slobody chce priblížiť mladým ľuďom obdobie neslobody

Podujatia sa budú konať na viacerých miestach v centre Trnavy, kde sa schádza generácia stredoškolákov a vysokoškolákov.

Veriaci si pripomenuli výročie smrti arcibiskupa Júliusa Gábriša

Veľkou mierou sa zaslúžil o to, že v roku 1977 bola zriadená slovenská cirkevná provincia s metropolitným sídlom v Trnave.

Sobotný večer v Trnave bude patriť festivalu Blues Moods

Medzi účinkujúcimi je Peter Lipa, britský gitarista Justin Lavash, slovenskí Blues Rules, Raphael Wressnig & Soul Gift Band z Rakúska.

Trnavskí colníci zlikvidovali napodobeniny hračiek a textilu

Zadržaný tovar nebolo možné využiť na charitatívne účely. Falzifikáty totiž pochádzali z nelegálnych zdrojov a vyrobili ich anonymné subjekty.

Ustanovujúce zasadnutie nového zastupiteľstva TTSK bude 4. decembra

Na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja bol v sobotňajších (4.11.) voľbách zvolený Jozef Viskupič. Po 12 rokoch vystrieda v úrade Tibora Mikuša.

Na Trnavskej univerzite hovoria o civilizačných chorobách

Odborné prednášky sa budú venovať duševným ochoreniam, konkrétne syndrómu týranej osoby alebo aj depresii ako fenoménu modernej doby.

V Trnave sa uskutočnilo spomienkové podujatie na obete komunizmu

Podujatie začalo bohoslužbou, odzneli aj dve svedectvá o osudoch ľudí, ktorým do života zasiahla totalita. Spomienka sa bude konať aj v ďalších slovenských mestách.

,aktualizované