< sekcia SEKCIA: Únos vietnamského podnikateľa

Čižnár sa stretol s nemeckým kolegom v Haagu v kauze únosu Vietnamca

Na archívnej snímke generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Foto: TASR - Jakub Kotian

Dohodli sa na ďalšom koordinačnom stretnutí.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa v piatok stretol so svojím nemeckým kolegom, generálnym prokurátorom Petrom Frankom v kauze únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha.

"Tak, ako informoval generálny prokurátor na tlačovej besede 13. augusta po stretnutí so svojím nemeckým kolegom, Jaromír Čižnár a Peter Frank sa dohodli na ďalšom koordinačnom stretnutí. To bolo dnes na pôde Eurojustu v Haagu. Bližšie informácie poskytne Generálna prokuratúra SR v najbližších dňoch," uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Podľa jej slov Generálna prokuratúra SR odmieta akékoľvek špekulácie o utajenosti piatkového stretnutia.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v auguste vyhovela žiadosti vyšetrovateľa a v súvislosti s vyšetrovaním únosu vietnamského občana zbavila mlčanlivosti všetky požadované osoby. V súčasnosti je zbavených mlčanlivosti 44 ľudí. Informoval o tom vtedy tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

"Rezort vnútra pod vedením Denisy Sakovej poskytuje orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana," napísali z ministerstva. Podľa ich slov vyšetrovateľovi poskytli aj všetky požadované dokumenty.

O zbavení mlčanlivosti 44 ľudí informovali na tlačovej konferencii 13. augusta v Bratislave.

"Výsluchy prebiehajú. Poradie výsluchov si určia tí, ktorí to vykonávajú," povedal vtedy generálny prokurátor. Požiadal v tejto súvislosti o trpezlivosť. Na stretnutie upozornil portál aktuality.sk, ktorý zároveň informuje, že inšpekcia a prokuratúra začali s výsluchmi ochrankárov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.