UNESCO a veda

V Tatrách sa zišlo temer 350 chemikov zo Slovenska a Česka

TASR, 12. septembra 2017 9:04

Stretnutie chemikov trvá od pondelka 11. septembra a skončí v piatok 15. septembra.

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jakub Kotian
Vysoké Tatry 12. septembra (TASR) – Takmer 350 účastníkov sa zišlo v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách na 69. zjazde českých a slovenských chemických spoločností. TASR o stretnutí, ktoré trvá od pondelka 11. septembra do piatka 15. septembra, informoval Stanislav Ščepán z referátu pre komunikáciu a médiá Slovenskej akadémie vied (SAV).

Plenárnu prednášku dnes prednesie predseda SAV Pavol Šajgalík na tému Keramika na báze nitridu kremičitého – úžasná mnohorakosť jej použitia. "Rokovanie zjazdu bude ďalej pokračovať v desiatich sekciách, celkove bude prednesených 135 prednášok a prezentovaných 140 vývesiek," uviedol Sčepán.

Zhruba 45 percent zúčastnených chemikov je mladších ako 35 rokov. "Aj z toho vidieť, že slovenskí a českí chemici kladú veľký dôraz na výchovu mladej generácie a svojich nástupcov," podotkol Ščepán. Hlavným organizátorom zjazdu je Slovenská chemická spoločnosť, spoluorganizátorom je Česká spoločnosť chemická. Záštitu nad podujatím prebral prezident SR Andrej Kiska.

História chemických zjazdov sa začala písať v roku 1880 v Prahe. V posledných rokoch sa stretnutia chemikov striedavo konajú v Česku a na Slovensku pod záštitou chemických spoločností.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

19. septembra 2017 18:49

RÖSSLER:S kultúrnym a prírodným dedičstvom sa viac podeľte s ostatnými
Slovensko by podľa jej slov malo v tomto smere viac využiť svoje univerzity a výskum, a to aj preto, aby sa toto kultúrne a prírodné dedičstvo stalo v území trvalo udržateľným.

sk
16. septembra 2017 5:37

Pred 30 rokmi bol podpísaný Montrealský protokol o ochrane ozónu
Na svete sa rozvinulo úsilie za zachovanie ozónovej vrstvy, v dôsledku čoho bol 16. septembra 1987 v kanadskom meste Montreal podpísaný protokol o zákaze používania škodlivých chemických látok.

sk
13. septembra 2017 21:06

Belova univerzita chystá prednášku o svetovom dedičstve UNESCO
Riaditeľka Centra svetového dedičstva Mechtild Rössler bude mať 19. septembra prednášku na tému Dedičstvo pre silnejšie spoločnosti.

sk

Najčítanejšie
Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac