< sekcia Atletika

Atlét Sahajda nepobeží maratón na MS v Dauhe, uprednostní Košice

Na archívnej snímke Tibor Sahajda. Foto: TASR/Milan Kapusta

Športovec uviedol, že to pre neho vôbec nebolo ľahké rozhodovanie.

Bratislava 2. augusta (TASR) - Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda sa rozhodol, že v sobotu 5. októbra nepobeží maratón na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe. Rozhodol sa uprednostniť 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach, na ktorom sa bude v nedeľu 6. októbra bojovať aj o slovenské tituly. Informáciu priniesla stránka atletika.sk.

Sahajdu viedli k tomuto rozhodnutiu racionálne dôvody. "Prehodnotil som svoje priority – číslom jeden pre mňa sú budúcoročné olympijské hry. Pri súčasnom kvalifikačnom systéme, keď sa bude brať do úvahy svetový rebríček, by ma však neúčasť na majstrovstvách Slovenska mohla pripraviť o štart v Tokiu 2020," uviedol 28-ročný vytrvalec klubu BMSC Bratislava.

"Nebolo to vôbec ľahké rozhodovanie, bral som do úvahy všetky možnosti. Výrazne však zavážil fakt, že v Dauhe sa pobeží v náročných klimatických podmienkach, vôbec nie vhodných pre maratón. Navyše, štart je minútu pred polnocou miestneho času, čo je naozaj nezvyčajné," dodal Sahajda.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.