< sekcia Atletika

Slovák Kozlovský sa stal juniorským majstrom Európy v kros duatlone

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP/Kin Cheung

Druhý Slovák v štartovom poli Tadeáš Drahovský skončil na piatom mieste (1:29:27 h).

Targu Mures 24. apríla (TASR) - Slovenský reprezentant Matúš Kozlovský sa stal v nedeľu juniorským majstrom Európy v kros duatlone. Na šampionáte v rumunskom Targu Mures ovládol trať v kombinácii beh (5500 m) - bicykel (14 km) - beh (2750 m), na ktorej dosiahol víťazný čas 1:22:34 h. Druhý Slovák v štartovom poli Tadeáš Drahovský skončil na piatom mieste (1:29:27 h).

Darilo sa aj slovenskej juniorke Lýdii Drahovskej, ktorá v konkurencii piatich pretekárok obsadila druhé miesto a získala striebornú medailu.

Ako informoval oficiálny web Slovenskej triatlonovej únie, v kategórii mužov Tomáš Kubek po ťažkom páde na cyklistickej časti síce preteky dokončil, skončil však v nemocnici. Dobehol na 9. mieste.

ME v kros duatlone - výsledky

muži: 1. Xavier Jove Riart (Šp.) 2:08:00, 2. Joan Freixa Marcelo (Šp.) 2:09:54, 3. Ciprian Balanescu (Rum) 2:10:06,... 9. Tomáš KUBEK (SR) 2:17:53

juniori: 1. Matúš KOZLOVSKÝ (SR) 1:22:34, 2. Aleksandar Srandev (Bulh.) 1:24:15, 3. Szabolcs Kovacs (Rum.) 1:25:43

juniorky: 1. Sofiya Prymová (Ukr.) 1:39:41, 2. Lýdia DRAHOVSKÁ (SR) 1:48:16, 3. Ema Filipovičová (Chorv.) 1:53:35