Mníchovský maratón sa neuskutoční ani na skrátenej trati

Na budúci rok sa má maratón konať 10. októbra.

Míting Diamantovej ligy v Dauhe sa bude konať už 25. septembra

Najprestížnejší atletický seriál mítingov má v harmonograme šesť štandardných podujatí, úvodné bude v Monaku 14. augusta.

Zapletalová vytvorila v Budapešti slovenský rekord na 400 m prekážok

Zapletalová v Budapešti triumfovala s veľkým náskokom 1,91 sekundy pred Maďarkou Jankou Molnárovou.

Svetový rekordér Van Niekerk mal pozitívny test na koronavírus

Van Niekerka po rekordnej sezóne, keď v roku 2016 získal zlato na olympijských hrách v Riu de Janeiro najlepším časom histórie 43,03, pribrzdilo v kariére zranenie.

Rusi predložili WA návrh plánu antidopingovej reformy

Návrh plánu odráža podrobné opatrenia, ktoré chce federácia dôsledne implementovať ako súčasť procesu obnovenia, uvádza Ruská atletická federácia.

Rusku hrozí vylúčenie zo súťaží, ak do 15. augusta nezaplatí pokutu

Federácia však od decembra neeviduje žiadne príjmy. Do 31. augusta musí pripraviť aj reformy svojho antidopingového systému a riadenia.

Rusi žiadajú odklad revízie statusu neutrálnych športovcov

Rusi museli zaplatiť do 1. júla aspoň polovicu z desiatich miliónov dolárov, ktoré im uložila WA za rozsiahlu dopingovú schému.

Tóth sa môže o limit na OH do Tokia pokúšať už od 1. septembra

Limity bude možné plniť, no výkony sa ešte nebudú počítať do svetového rebríčka. ,aktualizované

Na MMM sa minimaratón pobeží o deň skôr, v sobotu 3. októbra

Výraznejšie zmeny sú nutné i v samotnom športovom priebehu tohto tradičného podujatia.

Dvadsaťtriročný Volko pocítil v polovici júla miernu bolesť nad pravým kolenom a z preventívnych dôvodov vynechal behy vo finále na 100 a 200 metrov v 2. kole českej extraligy v Kladne. ,aktualizované

Atletika: Vadlejchová sedemboj v Prahe nedokončila, necítila sa fit

Tridsaťjedenročná Vadlejchaová nazbierala v úvodný deň 3324 bodov.

Baluch si v atletickej lige zlepšil osobák, Úradník zdolal Tótha

V ženskom kladive Martina Hrašnová posunula v záverečnom šiestom pokuse sezónne maximum z úvodného ligového kola v Dubnici o 69 cm na 69,80 m. ,aktualizované

Maratón v Detroite sa pre pandémiu neuskutoční

S pribúdajúcim časom nám začalo byť čoraz viac jasné, že sa preteky nebudú môcť uskutočniť, uviedli organizátori 43. ročníka Detroitského maratónu.

Zomrela kenská legenda Ben Jipcho, medailista z Mníchova 1972

Jipcho zohral pamätnú úlohu na OH 1968 v Mexiku City, na prvom podujatí pod piatimi kruhmi, na ktorom získali africkí bežci cenné kovy.

Míting Diamantovej ligy v Šanghaji sa nebude konať pre pandémiu

V Číne sa 17. októbra má konať aj iný míting na zatiaľ neurčenom mieste, osud tohto podujatia nie je jasný.

Bahrajnskej štafete zobrali pre doping zlato z Ázijskej hier

Dôvodom bol pozitívny test na zakázaný steroid stanozolol bývalej halovej majsterky sveta na 400 m Kemi Adekoyovej.

Majster sveta Manangoi čelí trestu za vynechanie dopingovej kontroly

Dopingové tresty dostali aj kenská bežkyňa Mercy Kibarusová, ktorá má osemročný dištanc za pozitívny test na steroid norandrosteron, či jej krajania Kenneth Kipkemoi a Patrick Siele.

Míting Diamantovej ligy v Gateshead sa v roku 2020 neuskutoční

Najprestížnejší atletický seriál už musel zrušiť päť z plánovaných pätnástich podujatí, medzi nimi aj druhý anglický míting v Londýne.

Norman zabehol svetový výkon roka na stovke 9,86 s

Dvadsaťdvaročný šprintér, ktorý sa na vrcholných podujatiach doteraz zameriaval prevažne na 400-metrovú trať, si výrazne vylepšil osobný rekord.

Na atletickom mítingu v Berlíne budú v septembri zrejme aj diváci

Malo by ísť o jednu z prvých akcií v Nemecku po dlhšej dobe, ktorá by sa nekonala pred prázdnym hľadiskom.

Crouser vrhol guľou 22,91 m a dostal sa na tretie miesto v histórii

Úradujúci vicemajster sveta si o jeden centimeter vylepšil osobný rekord.

Volko kvôli bolesti nenastúpil na štart, Bujna dosiahol osobný rekord

Volko bol v rozbehu na 100 m prvý s časom 10,69 s., no po bolesti kolena, zvážení situácie a prvom ošetrení sa rozhodol ďalšie štarty neabsolvovať.,aktualizované

Tóth je v plnej príprave, o limit na OH by sa rád pokúsil už v októbri

Tóth sa v nedeľu po dlhšom čase predstavil na kratšej trati.

Na atletickej Zlatej tretre sa predstavia aj Schippersová a Tamberi

Program mítingu sa stále tvorí a definitívne bude známy až približne za mesiac.

Američanka Stevensová dostala 18-mesačný dištanc za doping

Dvadsaťpäťročná atlétka, ktorá na OH 2016 v Riu de Janeiro obsadila siedme miesto v behu na 200 metrov, bude mimo súťažného diania do 16. augusta 2021.

Medailistku Gonzalezovú čaká štvorročný dištanc, rozhodol športový súd

Striebornú medailistku z OH 2016 v Riu de Janeiru i z MS 2017 v Londýne testovali pozitívne na steroid trenbolón v roku 2018.

Prezident Ruskej atletickej federácie odstúpil

RusAF premeškala termín (1. júla) na zaplatenie pokuty päť miliónov dolárov a ďalších nákladov vo výške 1,3 milióna USD Svetovej atletike.

Maratón v Chicagu sa neuskutoční pre pandémiu koronavírusu

Všetci zaregistrovaní účastníci si môžu nárokovať na vrátenie štartovného, prípadne presunúť zaplatené štartovné na jednu z troch budúcich edícií.

Volko zabehol v lige stovku za 10,16, Tóth sa po pauze vrátil víťazne

Volko okorenil ligový debut svojho klubu Naša atletika Bratislava výborným časom.,aktualizované

Bujna a Škvarková si pripísali víťazstvá na mítingu vo Viedni

Bujna triumfoval v sólo behu na 400 m v nepriaznivom počasí časom 47,69 sekundy a čerstvá slovenská rekordérka Škvarková zvíťazila v daždi v behu na 100 m prekážok časom 13,42 sekundy.

Bolt si užíva otcovstvo,ale ak by ho oslovil tréner Mills,vrátil by sa

Držiteľ rekordov na 100 a 200 m sa v súčasnosti venuje rodičovským povinnostiam, keď jeho partnerka Kasi Bennettová v máji priviedla na svet jeho dcéru.

Matej Tóth sa v nedeľu predstaví na päťkilometrovej trati v Dubnici

Päťtisícku neabsolvoval Tóth od 28. januára 2018, keď si ju vyskúšal na bratislavskom halovom mítingu Elán.

Na Inspiration Games zaujal Kendricks ale aj Lyles

Jedinou súťažou, pri ktorej atléti bojovali bok po boku, bol beh na 100 yardov vo floridskom Bradentone.

Volko atakoval Balošákov najlepší slovenský čas histórie na 300 m

Výborne bežal aj Šimon Bujna, zverenec Radoslava Ivana s Volkom prehral iba o 38 stotín a časom 33,25 sekundy sa zaradil na tretiu priečku slovenských historických tabuliek na 300 m.

Parížsky maratón sa uskutoční až v novembri

Vlani zabehlo maratón vo francúzskej metropole 48.000 ľudí, na polovičnej trati sa predstavilo 33.000 bežcov.

Olympijský víťaz v desaťboji Willi Holdorf zomrel vo veku 80 rokov

Holdorf na olympijských hrách v Tokiu 1964 vybojoval zlato výkonom 7887 bodov.

Jozef Pribilinec, olympijský víťaz zo Soulu 1988, má 60 rokov

Prestížny atletický magazín Track and Field News zaradil v roku 2020 Pribilinca medzi desať najlepších chodcov na 20 km v histórii, v rebríčku obsadil deviatu priečku.

Volko vyhral stovku v prvom kole českej extraligy

So stovkou som spokojný, vzhľadom na silný protivietor je čas 10,46 celkom dobrý, povedal Volko.

AIU potrestala Keňana Kipsanga štvorročným dištancom

Tridsaťosemročný niekdajší držiteľ svetového rekordu v maratóne vynechal v priebehu apríla 2018 a mája 2019 štyri dopingové kontroly a v januári ho AIU provizórne suspendovala.

Volko vyhral stovku v Eisenstadte, vyrovnal osobné sezónne maximum

Pre Škvarkovú to bol prvý štart v letnej sezóne a rekordným výkonom obsadila v prvom rozbehu druhé miesto za Maďarkou Lucou Kozákovou (12,92).,aktualizované