Zahraničie

Vo veku 80 rokov zomrel bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan

Annan pôsobil vo funkcii generálneho tajomníka OSN v rokoch 1997-2006. Za svoje humanitárne aktivity získal v roku 2001 Nobelovu cenu mieru.,aktualizované 

Počet obetí tragédie v Janove sa zvýšil na 42, našli ďalšie telo

Podľa presvedčenia záchranárov sú pravdepodobne všetky osoby, predtým vyhlásené za nezvestné, už nájdené. K tomuto záveru úrady dospeli, keď sa im ozval starší muž a povedal, že je v poriadku.

Kampaň Svetového dňa humanitárnej pomoci nesie názov: Nie som terč

OSN vybrala 19. august preto, lebo v ten deň a mesiac v roku 2003 pri bombovom útoku na Úrad OSN v Bagdade zahynulo 22 ľudí. Pred 15 rokmi útok zdevastoval Hotel Canal.

ĎALŠIE OBETE NEŠŤASTIA: Z trosiek mosta v Janove vytiahli tri telá

Hasiči našli telá deväťročného dievčatka a jeho rodičov spolu s úplne zničeným vrakom auta, v ktorom v čase nešťastia cestovali.

Taliban: Kým trvá okupácia, mier v Afganistane nebude

Vodca Talibanu zopakoval pozíciu hnutia, podľa ktorej sa 17 rokov trvajúca vojna v Afganistane môže skončiť len prostredníctvom priamych rokovaní so Spojenými štátmi.

Holandská polícia zatkla muža, ktorý sa vyhrážal teroristickým útokom

Spravodajský server DutchNews.nl v piatok uviedol, že bývalá poslankyňa za PVV (v rokoch 2010-2012) bola členkou mestskej samosprávy v Haagu. Samovraždu spáchala 8. augusta.

Uhasili požiar haly pri meste Příbram; zaobišiel sa bez zranení

Počas hasenia sa prepadla strecha haly, plamene tak bolo možné hasiť iba zvonku pomocou výškovej techniky.

Oblasť Floreského mora postihlo silné zemetrasenie vo veľkej hĺbke

K otrasom došlo zhruba 109 kilometrov severozápadne od dediny Kampungbajo v centrálnej časti Indie a bolo v hĺbke až 539 kilometrov. Nespôsobilo však žiadne škody.

Muža v kostýme víly vyviedli z lietadla pre zlé správanie

Cestujúci na palube lietadla do poľského Krakova, opísali, ako polícia pred odletom vyviedla z lietadla dvoch mužov. Jeden z nich mal oblečené zelené šaty a krídla typické pre rozprávkovú vílu.

Peru a Ekvádor sprísňujú požiadavky pre migrantov z Venezuely

Úrady v Peru oznámili, že podľa vzoru Ekvádora, budú vyžadovať, aby všetci Venezuelčania, ktorí chcú vstúpiť do krajiny, mali pri sebe pas.

Kostariku zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,0

Podľa americkej geologickej služby (USGS) bolo hypocentrum (ohnisko zemetrasenia) v hĺbke približne 19 km, vzdialené 19 km severne od mesta Golfito.

Novým premiérom Pakistanu sa stal Imrán Chán

Chán zložil prísahu do rúk pakistanského prezidenta Mammúna Husajna počas ceremónie v prezidentskom paláci v hlavnom meste Islamabad, ktorú naživo odvysielali pakistanské štátne televízne stanice.

Exriaditelia CIA odsúdili Trumpa za odobratie bezpečnostnej previerky

Pätnásť bývalých top tajných agentov CIA, ako aj 60 bývalých predstaviteľov tejto organizácie, vrátane jej riaditeľov, vo svojom vyhlásení označili Trumpov krok za nevhodný a poľutovaniahodný.

Merkelová s Macronom diskutovali po telefóne o migrácii

Obaja lídri zdôraznili potrebu koordinovaného európskeho riešenia ohľadom prijímania záchranných plavidiel a taktiež sa zhodli na nevyhnutnosti koordinovaného prístupu k pašerákom.

Televízia ABC zaradila fotografie zo Slovenska medzi päť najlepších

Jedna z fotografií zachytáva hviezdnatú oblohu s padajúcim meteorom, Mliečnou dráhou a planétou Mars nad obcou Gemerský Jablonec v okrese Rimavská Sobota.

Streľba v kancelárii tureckého muftiho si vyžiadala dvoch mŕtvych

Podľa agentúry Anadolu k streľbe došlo v piatok v meste Tercan v provincii Erzincan počas schôdze zamestnancov kancelárie miestneho muftiho.

Čína označila výročnú správu Pentagónu za špekuláciu

Pentagón v správe uvádza, že Čína sa usiluje o zvýšenie svojho globálneho vplyvu a aj preto čínsky vojenský rozpočet na rok 2017 predstavoval podľa amerických odhadov viac ako 190 miliárd dolárov.

Kráľovnú soulu Arethu Franklinovú pochovajú 31. augusta v Detroite

Posledná rozlúčka so zosnulou bude v chráme Greater Grace za prítomnosti speváčkinej rodiny a priateľov. Verejnosť na obrad nebude mať prístup.

Sudca v procese s Manafortom nezverejní mená porotcov

Menný zoznam členov poroty je v USA pokladaný za verejný, ak sudca neuvedie dôvod, prečo ho nezverejní.