Termín na rozpustenie zhromaždenia islamistov v Pakistane predĺžili

Približne 2000 členov strany pakistanskej islamistickej strany Tehríke Labbaik Já Rasúl Alláh blokuje vstup do hlavného mesta Islamabad už desať dní.

Utečenci pomáhajú oživiť sýrsky export do Nemecka

Zoznam obľúbených produktov Sýrčanov, ktorí prišli v uplynulých troch rokoch do Nemecka, je pestrý, od orechov cez baklavu a sezamovú pastu, až po oblečenie či vosk na odstraňovanie chĺpkov.

Bývalý primátor venezuelskej metropoly ušiel do Španielska

Antonio Ledezma bol jedným z vodcov protivládnych protestov, ktoré sa vo Venezuele odohrali v roku 2014 a ktoré viedli k uväzneniu ďalších známych opozičných politikov.

Policajti krajín V4 cvičili riešenie krízovej situácie na hraniciach

Cieľom spoločného cvičenia českých, maďarských, poľských a slovenských policajtov bolo pripraviť sa na globálne bezpečnostné výzvy, akými sú terorizmus, organizovaný zločin, pašovanie tovaru či ľudí.

Maduro ponúkol Trumpovi pomoc v boji proti drogám

Spojené štáty uvalili na Venezuelu niekoľko sérií sankcií, ktoré postihli už desiatky tamojších činiteľov a spoločností. Reagovali tak na represívne zásahy vlády voči opozícii.

Konferencia OSN v Bonne priniesla dohodu aj vo finančných otázkach

Úlohou delegátov na konferencii v Bonne bolo vytvoriť jednotný regulačný systém, ktorý umožní porovnávať a monitorovať klimatické ciele jednotlivých štátov.

Premiér Libanonu pricestoval do Francúzska na stretnutie s Macronom

Libanonská televízia odvysielala zábery konvoja vozidiel opúšťajúcich parížske letisko Le Bourget, kde pristálo lietadlo s Harírím, a neskôr ako vstupuje do svojej rezidencie v Paríži.

Zverejnilo sa takmer 11.000 ďalších dokumentov o vražde J.F. Kennedyho

Väčšina strán dokumentov sa už k verejnosti dostala, no niektoré záznamy boli v priebehu rokov zadržané na ochranu jednotlivcov, národnej bezpečnosti, spravodajských zdrojov a metód.

Minister zahraničia Tillerson vyzdvihol význam demokracie a slobody

Podľa šéfa americkej diplomacie sú napríklad korupcia, slabá vláda alebo obmedzovanie ľudských práv, prekážkami vo vývoji prosperujúcich a slobodných spoločností.

Grécke protesty na výročie študentského povstania sprevádzalo násilie

Demonštranti v Aténach a Solúne ohadzovali policajtov kameňmi, svetlicami a zápalnými fľašami. Poriadkové sily v hlavnom meste odpovedali na tieto útoky slzotvorným plynom.

Szydlová na summite vo Švédsku protestovala proti urážaniu Poliakov

Konzervatívna poľská premiérka po skončení summitu vo švédskom Göteborgu vyhlásila, že dôrazne odsudzuje extrémizmus, ale nedovolí,aby jej krajania boli urážaní.

Saudská Arábia po vyjadreniach nemeckého ministra stiahla veľvyslanca

Nemecký minister zahraničných vecí kritizoval vo štvrtok politiku Saudskej Arábie v priľahlom regióne, pričom ju označil za dobrodružnú.

Mexiko uvádza do platnosti zákon riešiaci rozšírené miznutie ľudí

Mexické úrady evidujú v súčasnosti vyše 30.000 nezvestných osôb, pričom sa predpokladá, že mnohé z nich sa stali obeťami drogového násilia alebo skorumpovaných bezpečnostných síl.

Lietadlo so zastupujúcim premiérom Belize havarovalo

Nehoda sa stala pri odlete z mesta Placencia, kde popri konci letiskovej dráhy vedie cesta.

Dimitrov zdolal Carrena Bustu, v semifinále naňho čaká Sock

Bulhar Dimitrov už mal v skupine Petea Samprasa istý postup do semifinále, v ktorom sa ako jej víťaz stretne s Američanom Jackom Sockom.

Najmenej 26 mŕtvych si vyžiadal útok IS na vysídlencov Sýrii

Útočníci použili auto naložené výbušninou, pričom usmrtili okrem dospelých aj 12 detí a desiatkam ďalších ľudí spôsobili zranenia.

Zemetrasenie v Tibete spôsobilo škody na budovách a výpadky elektriny

Zemetrasenie zaznamenané o 06.34 h pekinského času (piatok 23.34 h SEČ) dosiahlo podľa čínskych zdrojov magnitúdu 6,9.

El País: Radikálny imám z Ripollu bol informátorom tajnej služby CNI

Hovorca španielskej vlády Iňigo Mendez de Vigo v piatok vysvetlil, že medializované správy nemôže komentovať vzhľadom na to, že v tejto fáze vyšetrovania ide o utajené skutočnosti.

Ceny Pamäti národa získali Slováci M. Matejčíková a O. Šimko

Ocenenie sa odovzdávalo už po ôsmykrát.