< sekcia Zahraničie

Lietadlo so zastupujúcim premiérom Belize havarovalo

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Nehoda sa stala pri odlete z mesta Placencia, kde popri konci letiskovej dráhy vedie cesta.

Mexiko 18. novembra (TASR) - Lietadlo prepravujúce zastupujúceho premiéra Belize sa v piatok počas vzletu zrazilo s automobilom a následne sa zrútilo do mora, všetkých sedem osôb na palube však vyviazlo bez vážnejších zranení. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na vyhlásenie vlády tejto malej stredoamerickej krajiny.

Nehoda sa stala pri odlete z mesta Placencia, kde popri konci letiskovej dráhy vedie cesta. Okrem zastupujúceho premiéra Patricka Fabera sa v lietadle nachádzal aj šéf belizského rezortu pôdohospodárstva.

Jedno z kolies malého vrtuľového lietadla spoločnosti Tropic Air sa dostalo do kolízie s autom, ktoré prechádzalo po uvedenej ceste i napriek tomu, že premávka na nej býva počas používania letiskovej dráhy prerušená spustením závor. Na fotografiách zverejnených vládou vidieť pasažierov a členov posádky lietadla, niektorých v nafukovacích záchranných vestách, ako sa pokojne zhovárajú v plytkej vode pri napoly potopenom lietadle.

Belizský premiér Dean Barrow prerušil od štvrtka svoje pôsobenie vo funkcii z osobných dôvodov, aby mohol vycestovať do Houstonu v americkom štáte Texas.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.