< sekcia Zahraničie

Pri požiari hotela v Prahe zomreli dvaja ľudia, desiatky sú ranených

Ilustračná snímka Foto: TASR/Roman Hanc

V objekte sa nachádza väčšie množstvo osôb, ktoré je potrebné evakuovať.

Praha 20. januára (TASR) - Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha na rohu ulíc Náplavní a Záhořanského. Informovali o tom české spravodajské weby s odvolaním sa na hovorcu pražskej záchrannej služby Petra Koloucha.

Ten spresnil, že dvaja ľudia zomreli ešte pred príchodom záchranárov.

Podľa informácií servera Lidovky.cz začala vnútri hotela horieť zrejme klimatizácia, následne sa dym rozšíril do všetkých podlaží. Zranených má byť okolo 40 osôb, stav niektorých je vážny; mnohí zo zranených sa nadýchali splodín.

Medzi zranenými sú aj dvaja hasiči, ktorí sa prepadli cez podlahu pri zásahu. Mali by mať len ľahšie zranenia.
Na mieste zasahujú hasiči takmer zo všetkých profesionálnych staníc, informoval na Twitteri Hasičský záchranný zbor hlavného mesta Prahy.

Hasiči vyhlásili tretí zo štyroch stupňov požiarneho poplachu a aktivovali tzv. traumaplán. Nasadený je aj policajný vrtuľník.

Podľa webu iDNES.cz hotel už po 19.00 h nehorel, ale je stále silno zadymený. Na mieste zasahuje 16 hasičských jednotiek a približne 100 hasičov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nNa mieste zasahujú hasiči takmer zo všetkých profesionálnych staníc, informoval na Twitteri Hasičský záchranný zbor hlavného mesta Prahy.
\r\n
\r\nHasiči vyhlásili tretí zo štyroch stupňov požiarneho poplachu a aktivovali tzv. traumaplán. Nasadený je aj policajný vrtuľník.
\r\n
\r\nPodľa webu iDNES.cz hotel už po 19.00 h nehorel, ale je stále silno zadymený. Na mieste zasahuje 16 hasičských jednotiek a približne 100 hasičov.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"V objekte sa nachádza väčšie množstvo osôb, ktoré je potrebné evakuovať.\r\n"}