Zahraničie

B. Johnson obvinil Putina z rozhodnutia otráviť Skripaľa

Britská premiérka Theresa Mayová uviedla, že účasť Kremľa na tomto prípade je vysoko pravdepodobná, no Johnson v piatok Putina obvinil priamo.

Minister zahraničných vecí KĽDR sa stretol so švédskym premiérom

Ministrova prekvapujúca návšteva vyvolala špekulácie, že škandinávska krajina by sa mohla stať hostiteľskou krajinou možného stretnutia amerického prezidenta a severokórejského vodcu.

Viacnásobného vraha zo švajčiarskeho Rupperswilu odsúdili na doživotie

Thomas N. sa priznal, že v uvedenom roku krátko pred Vianocami zneužil 13-ročného chlapca a následne ho zavraždil spolu s jeho starším bratom, bratovou priateľkou a matkou oboch bratov.

Turecké útoky v Afríne zabili 20 civilistov, nálety v Ghúte 46 ľudí

Turecké sily už takmer obkľúčili Afrín, keďže sa snažia vyhnať z mesta a okolitého regiónu kurdských bojovníkov. Obyvatelia tvrdia, že trpia nedostatkom chleba, vody a elektriny.

EÚ poskytne milióny eur na zlepšenie bezpečnostného sektora v Libanone

Únia v rámci svojej dlhodobej podpory pre bezpečnostný sektor v Libanone preinvestovala od roku 2006 už viac ako 85 miliónov eur.

Grécky súd zamietol ďalšiu žiadosť Turecka o vydanie jeho vojakov

Odvolací súd v Aténach rozhodol, že muži by v prípade vydania v Turecku nemali spravodlivý proces a čelili by nehumánnemu zaobchádzaniu.

Pád vojenského vrtuľníka USA v Iraku neprežil nikto

Spojené štáty priznávajú, že v Iraku majú 5200 vojakov, ktorí sú súčasťou koalície bojujúcej proti militantom teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

,aktualizované 

Za nového bavorského premiéra zvolili Markusa Södera

Markus Söder (51) je nástupcom Horsta Seehofera, ktorý odstúpil z funkcie v utorok, aby už od stredy mohol pôsobiť v Berlíne na poste spolkového ministra vnútra.

V indickej nemocnici ošetrili Clintonovej menšie zranenie

Video šíriace sa tento týždeň internetom zachytávalo, ako sa Clintonová potkla pri schádzaní dolu schodmi pri nemenovanom paláci v strednej Indii, napísala agentúra AP.

Rumunskí súd zamietol uznať mužovu žiadosť o potvrdenie, že je nažive

Hovorkyňa súdu v piatok informovala, že Constantin Reliu prehral svoj proces v meste Vasului, pretože sa odvolal neskoro. Verdikt je konečný.

Seehofer: Islam nepatrí do Nemecka

Nemecká vláda odhaduje, že v krajine žije do 4,7 milióna moslimov. Mnohí z nich majú turecký pôvod.

Počet obetí po páde mosta na Floride sa zvýšil na šesť

Most, ktorý viedol ponad rušnú šesťprúdovú komunikáciu Tamiani Trail nečakane zrútil vo štvrtok, a to práve v čase, keď na križovatke po ním svietila červená a na ceste stál rad áut.

,aktualizované 

V Indii zatkli troch ľudí kvôli testu na určenie pohlavia dieťaťa

India v roku 1994 zakázala testy na určovanie pohlavia dieťaťa, aby obnovila rovnováhu pohlaví, keďže rodičia dávali prednosť chlapcom pred dievčatami.

Polícia zastrelila taiwanského priekupníka s drogami

Ľudskoprávne skupiny kritizujú indonézsku políciu za čoraz intenzívnejšie využívanie smrtiacej sily pri vyšetrovaní drogových priekupníkov.

LAVROV: Predĺžime prímerie v Ghúte, kým neodídu sýrski civilisti

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že do piatkového skorého rána odišlo z povstalcami kontrolovaných predmestí Damasku 2000 ľudí.

Lavrov: Rusko vyhostí britských diplomatov

Uvalenie nových sankcií na Rusko v dôsledku kauzy Skripaľ nevylučujú ani USA, uviedlo v noci na piatok vo Washingtone americké ministerstvo zahraničných vecí.

Pri výbuchu v Pakistane zahynul duchovný napojený na Taliban

K explózii došlo pri nakladaní bomby alebo výbušného zariadenia do vozidla, uviedol miestny policajný veliteľ Muhammad Júsaf.

Rada OSN pre ľudské práva nezasadá v dôsledku štrajku personálu OSN

Zamestnanci OSN patria v celosvetovom meradle k najlepšie plateným.

Nový Zéland po útoku na Skripaľa odložil obchodnú dohodu s Ruskom

Nový Zéland bol pod silnejúcim tlakom spojencov, aby odsúdil Rusko po útoku nervovoparalytickou látkou na Skripaľa a jeho dcéru Juliju v anglickom meste Salisbury.

Vietnam si pripomenul 50. výročie masakru v dedine My Lai

Prítomní po minúte ticha položili kvetiny k pomníku obetí v podobe sochy matky s bezvládnym dieťaťom v náručí.