< sekcia Žilinský kraj

Cesta v Podvysokej je po nehode vlaku a kamióna už prejazdná

Na snímke zrážka kamióna a osobného vlaku v obci Podvysoká, okres Čadca vo štvrtok 10. januára 2019. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Záchranári ošetrili sedem osôb, ktoré utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín, uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Podvysoká 11. januára (TASR) – Cesta II/487 v Podvysokej v okrese Čadca, na ktorej sa vo štvrtok (10.1.) zrazili na železničnom priecestí osobný vlak a nákladné auto, je už prejazdná. TASR o tom informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru (OS KR PZ) v Žiline.

"Železnice Slovenskej republiky ešte vykonávajú opravu železničného zvršku," doplnilo krajské operačné stredisko.

Prečítajte si aj: NEHODA V PODVYSOKEJ: Pri zrážke vlaku a kamióna sa zranilo sedem ľudí

Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Aleny Krčovej zasahovali na mieste nehody tri ambulancie ZZS. "Záchranári ošetrili sedem osôb, ktoré utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín. Išlo skôr o ľahké poranenia. Všetkých transportovali do nemocnice v Čadci," uviedla Krčová.

Policajný zbor (PZ) SR vo štvrtok na sociálnej sieti informoval, že podľa predbežných informácií vošiel vodič kamióna na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s osobným vlakom s dvomi vozňami. "Predbežne utrpelo zranenie niekoľko osôb z vlaku a jedna osoba z vozidla. Priecestie je riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Malo by ísť o český kamión," doplnil PZ.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.