Žilinský kraj

Projekt Na vlastné oči získal filantropickú cenu

Podľa správcu nadácie Dušana Dvořáka umožnil program Na vlastné oči žiakom a pedagógom základných a stredných škôl spoznať umenie a architektúru.

Bez dodávok elektriny zostáva na strednom Slovensku vyše 70 domácností

Na strednom Slovensku bolo v stredu ráno bez elektriny približne 800 odberných miest a mimo prevádzky 40 trafostaníc Stredoslovenskej distribučnej.

Záveje snehu v Oravskej Lesnej odpratávajú hasiči aj vojaci

Starší obyvateľ Oravskej Lesnej Emil Noga si zaspomínal, že toľko snehu, ako majú teraz, videl naposledy pred mnohými rokmi.,aktualizované 

Oravský hrad zatvorili pre husté sneženie

Z dôvodu silného sneženia, tvorby snehových závejov a pádu stromov na trať i prístupovú komunikáciu je až do odvolania zatvorená aj expozícia Oravskej lesnej železnice.

Hasiči stále pomáhajú pri odstraňovaní snehovej kalamity na severe SR

Hasiči v utorok pracovali najmä na odstraňovaní nánosov snehu na strechách škôl a zdravotných stredísk, ale tiež na sprístupňovaní komunikácií s traktobagrami a nakladačmi. ,aktualizované 

Na strednom Slovensku je bez elektriny približne 800 odberných miest

Poruchy riešia na úrovni vysokého napätia v obciach Kolárovice (okres Bytča), Dlhá nad Kysucou, Nová Bystrica – časť Vychylovka (okres Čadca) a v žilinskej mestskej časti Vranie.

V Oravskej Lesnej sa zrútila strecha výrobného závodu

Pri nehode pomáha aj armáda.

Poslanci Liptovského Mikuláša schválili rozpočet na rok 2019

Najvýraznejšou schválenou zmenou v rozpočte je vyradenie úveru vo výške 1,6 milióna eur na uzatvorenie skládky komunálneho odpadu vo Veternej Porube.

Žilinská univerzita využila na rekonštrukciu internátov už milión eur

Ubytovanie Žilinskej univerzity využíva podľa rektora v internátoch na Hlinách V a Veľkom diely v Žiline spolu 4000 študentov.

V Žilinskom kraji je mimoriadna situácia pre kalamitu v 27 obciach

Spoločným menovateľom situácie v obciach je podľa vedúceho odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline najmä opätovné sneženie a padanie snehu zo striech.,aktualizované 

Polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby zvážili cestu autom

Situácia v pondelok večer bola podľa nej najviac komplikovaná na ceste I/11 medzi Žilinou a Čadcou. Vytvárala sa poľadovica, ktorá spôsobila niekoľkohodinovú súvislú kolónu vozidiel.

VODIČI POZOR: V Žilinskom kraji sa tvorí poľadovica

V okrese Martin na ceste I/18 je vyhlásený I. kalamitný stupeň. Horské priechody Donovaly a Šturec zostávajú pre sneženie uzavreté pre nákladnú dopravu nad desať metrov dĺžky.,aktualizované 

Cesta medzi Žilinou a Čadcou je čistý ľad, nikto sa cez ňu nedostane

Cesta medzi Žilinou a Čadcou je pre poľadovicu uzavretá. Zastavený je aj tranzit do Českej republiky. Šmýka sa v celom Žilinskom kraji.

Údržbu ciest v Dolnom Kubíne zabezpečuje 23 pracovníkov služieb

Pracovníkom pri zimnej údržbe najčastejšie robia problémy automobily, ktoré sú zle zaparkované alebo stoja dlhodobo na jednom mieste.

Mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu vyhlásila aj obec Ochodnica

Spoločným menovateľom situácie v uvedených obciach je podľa vedúceho odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline najmä opätovné sneženie a padanie snehu zo striech.

REKORDÉR ZA VOLANTOM: Polícia namerala Levočanovi 5,5 promile alkoholu

13 vodičov na cestách Žilinského kraja nafúkalo nad jedno promile a u 11 zistili požitie alkoholických nápojov pod promile. Jeden z kontrolovaných vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške.

Rodičia predškolákov za obedy doplácajú, mesto Žilina to chce zmeniť

Musíme sa držať platných nariadení, a navyše nechceme znížiť kvalitu stravovania, preto tento doplatok naše školy vyberajú, zdôraznil primátor mesta Peter Fiabáne.

Kľak: Samospráva chce pokračovať v obnove miestneho pamätníka

Pri poslednej oprave pamätníka vymenili tabule, zreštaurovali reliéf pamätníka a sochu, kúpili nové stožiare na vlajky, pamätník očistili a impregnovali.

V Terchovej a v Lutišiach vyhlásili pre sneh mimoriadnu situáciu

Okrem Terchovej a obce Lutiše tak aktuálne platí mimoriadna situácia v Žilinskom kraji v meste Čadca a v obciach Klokočov a Olešná v Čadčianskom okrese.

V Malej Fatre zablúdil snoubordista, našli ho horskí záchranári

Informáciu horským záchranárom oznámili jeho kamaráti, ktorým s odstupom času poslal svoje GPS súradnice.