Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Zimné športy

Bartalský nepostúpil na MS v akrobatickom lyžovaní do finále skikrosu

Na snímke slovenský reprezentant v akrobatickom lyžovaní Tomáš Bartalský. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Časom 1:09,73 min obsadil v rámci 43-členného štartového poľa predposlednú 42. priečku.

Sierra Nevada 18. marca (TASR) - Švédsky akrobatický lyžiar Victor Öhling Norberg triumfoval v sobotňajšom skikrose na majstrovstvách sveta v španielskej Sierra Nevade. Na striebornom stupienku finišoval Jamie Prebble z Nového Zélandu, tretí skončil Francúz Francois Place.

Obhajca titulu Filip Flisar zo Slovinska bol štvrtý. Slovenský reprezentant Tomáš Bartalský časom 1:09,72 minúty obsadil v kvalifikácii 42. priečku a nepostúpil do ďalších jázd. Aj medzi ženami poputovalo zlato do Švédska, radovala sa Sandra Näslundová pred Švajčiarkou Fanny Smithovou a Francúzkou Ophelie Davidovou.

Výsledky skikrosu na MS v Sierra Nevade:

muži - veľké finále: 1. Victor Öhling Norberg, 2. Jamie Prebble (N. Zél.), 3. Francois Place (Fr.), 4. Filip Flisar (Slovin.) - malé finále: 5. Christoph Wahrstötter (Rak.), 6. Adam Kappacher (Rak.), 7. Brady Leman (Kan.), 8. Siegmar Klotz (Tal.) - kvalifikácia: 42. Tomáš BARTALSKÝ (SR) 1:09,72 min nepostúpil

ženy - veľké finále: 1. Sandra Näslundová (Švéd.), 2. Fanny Smithová (Švaj.), 3. Ophelie Davidová (Fr.), 4. Heidi Zacherová (Nem.) - malé finále: 5. Marielle Thompsonová (Kan.), 6. Merielle Bergerová Sabbatelová (Fr.), 7. Georgia Simmerlingová (Kan.), 8. Reina Umeharová (Jap.)