Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina
< sekcia Zimné športy

Odermatt triumfoval v Garmisch-Partenkirchene

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt reaguje v cieli pretekov super-G Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen v nedeľu 28. januára 2024. Foto: TASR/AP

Druhé miesto obsadil so stratou troch desatín Rakúšan Raphael Haaser.

Garmisch-Partenkirchen 28. januára (TASR) - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt vyhral nedeľné preteky super-G Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene. Upevnil tak svoje vedenie v disciplíne i celkovom hodnotení, v ktorom disponuje priepastným 722-bodovým náskokom pred Cyprienom Sarrazinom. Francúz preteky v nemeckom stredisku nedokončil.

Druhé miesto obsadil so stratou troch desatín Rakúšan Raphael Haaser. Najlepšiu trojku doplnil víťazov krajan Franjo von Allmen s mankom 0,61 sekundy. Odermatt si pripísal deviate víťazstvo v sezóne a druhé v super-G. V tejto disciplíne zaknihoval dvanásty triumf v kariére, celkovo má na konte 33 víťazstiev vo Svetovom pohári.

V nemeckom stredisku mu najlepšie vyšiel druhý a štvrtý úsek trate. Kvalitný mal aj začiatok, kde bol okrem neho rýchlejší len Talian Guglielmo Bosca, ktorý obsadil osemnáste miesto. Odermatt si tak pripísal prvý triumf v Garmisch-Partenkirchene, jeho doterajším maximom bolo tretie miesto v super-G spred troch rokov. Zlepšil tak svoj výkon zo sobotňajších pretekov v rovnakej disciplíne, keď skončil štvrtý a na víťazného Nilsa Allegreho stratil 28 stotín sekundy.

"Už počas prehliadky bolo vidieť, že zjazdovka je oveľa pevnejšia ako včera. Odviedli skvelú prácu. Boli to úplne iné preteky. Pred finále máme už len jeden rýchlostný víkend a je skvelé, keď máte v celkovom hodnotení pred súpermi náskok," citovala Odermatta agentúra DPA.

výsledky nedeľného super-G SP mužov v Garmisch-Partenkirchene:

1. Marco Odermatt (Švaj.) 1:10,13 min, 2. Raphael Haaser (Rak.) +0,30 s, 3. Franjo von Allmen (Švaj.) +0,61, 4. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,64, 5. James Crawford (Kan.) +0,76, 6. Adrian Smiseth Sejersted (Nór.) +0,88, 7. Arnaud Boisset (Švaj.) +0,92, 8. Stefan Babinsky (Rak.), River Radamus (USA) +0,96, 10. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,06 s