Zimné športy

Po kombinačnom super-G na čele Štuhecová, Američanky sa odhlásili

Preteky po troch pádoch prerušili a pokračovali až po hodinovej pauze.,aktualizované

Na MSJ v biatlone šprintérskym šampiónom medzi kadetmi Francúz Claude

Na 7,5 km trati sa k nemu najviac v cieli zo slovenských kadetov priblížil na 22. mieste Lukáš Ottinger.

Veithová musí ísť na ďalšiu operáciu, sezóna sa pre ňu skončila

Dvojnásobná celková víťazka Svetového pohára absolvuje chirurgický zákrok ľavého kolena.

Lyžovanie MS: Taufatofua nechcel naraziť do stromu, svoj cieľ splnil

Najväčším "exotom" pretekov bol však Venezuelčan Adrian Solano, ktorý sa na trati vyslovene trápil.

Lyžovanie-MS: Talian Pellegrino a Nórka Fallová triumfovali v šprinte

Slovenskí reprezentanti neuspeli v kvalifikácii. Na štart kvalifikácie mužov sa pre chorobu nepostavil líder slovenského tímu Mlynár.,aktualizované

Kanaďanka Bankesovú má zlatú vo vytrvalostných pretekoch

Na 12,5 km trati sa v Osrblí nedopustila v streľbe ani jednej chyby, druhá skončila Rakúšanka Julia Schwaigerová a tretia Nemka Anna Weidelová.

Procházkovej na postup z kvalifikácii šprintu chýbali dve stotiny

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková nezvládla vstup do MS v severských disciplínach vo fínskom Lahti.

Lyžovanie: Gutová absolvovala operáciu ľavého kolena

V superobrovskom slalome si na MS vybojovala bronz, no zranila sa medzi súťažnými časťami kombinácie.

Lyžovanie: Mlynár ochorel a na šprint nenastúpil: Som z toho nešťastný

V kvalifikácii šprintu voľnou technikou sa tak vo štvrtok predstavili iba traja slovenskí muži.

V pretekoch v Osrblí zvíťazila kadetka Jeanmonnotová-Laurentová

Najbližšie k nej zo Sloveniek bola vo výsledkoch na 40. mieste 17-ročná Veronika Haidelmeierová.

Na Stromkovú čakajú už v nedeľu majstrovstvá Slovenska v Jasnej, ktoré sú zároveň druhá časť trojdielneho cyklu Slovenského pohára.

Pätica ruských bežcov sa po verdikte v Lahti nepredstaví

Športovci Alexander Legkov, Jevgenij Belov, Maxim Vylegžanin, Alexej Petuchov a Jevgenija Šapovalovová tak prišli o možnosť bojovať o medaily na svetovom šampionáte.

Pätica slovenských bežcov na lyžiach sa už pripravuje na MS v Lahti

Kompletná slovenská pätica zasiahne v Lahti do bojov už vo štvrtok, keď je na programe šprint voľnou technikou a všetci o postup do vyraďovačky medzi elitnú tridsiatku zabojujú v kvalifikácii.

Na juniorských MS v biatlone sa opäť pripomenie akčné Osrblie

Po tom, ako na začiatku februára organizačne zvládlo na výbornú IBU Cup, sa pokúsi tým najlepším spôsobom nadviazať na slová chvály, akými ho počastovali účastníci.

Po MS v biatlone narástol optimizmus v tíme a aj u P. Fialkovej

Paulína Fialková tesne pred MS štartovala na IBU Cupe v Osrblí a otestovala sa v jediných pretekoch v šprinte, na stíhačku už nenastúpila.

MS v biatlone: Hochfilzen Slovákom spravodlivo nadelil

V celkovej bilancii úspešnosti bol najviac štedrý k Nemke Laure Dahlmeierovej s piatimi titulmi a jedným striebrom, a to je zbierka, ktorá nemá obdobu.

MSR: Dlhé trate v lyžiarskom orientačnom behu ovládli Šurgan a Nemcová

Kluby Vazky Bratislava a Ekonóm B. Bystrica vyhrali aj preteky štafiet.

Biatlon: Víťaznej ruskej štafete pustili na MS nesprávnu verziu hymny

Stará verzia hymny nahnevala prítomných Rusov.

Biatlon: Zlato pre Schemppa v pretekoch s hromadným štartom

Nemec Schempp v 28 rokoch získal vo svojej kariére premiérovú medailu a hneď zlatú.

Zuzulová vabank neľutuje: Horšie by to bolo v cieli bez medaily

Medzi kolami sa síce zdalo, že si špecifické okolnosti súťaže pripúšťa, ale ináč to mohol byť jej triumfálny deň.

Lyžovanie: Hirscher jasne triumfoval v slalome, Žampa nedokončil

Slalom mužov bol záverečnou jedenástou medailovou disciplínou vrcholného podujatia.,aktualizované

Nóri Björgenová a Sundby ovládli klasické preteky v Otepää

Aj preteky mužov na 15 km klasicky mali jednoznačný priebeh.,aktualizované

Biatlon: V pretekoch s hromadnom štartom P. Fialková 10.

Anastasia Kuzminová skončila v rakúskom Hochfilzene 22.,aktualizované

VLHOVÁ: Pre Zuzulovej medailu by som vymenila štvrté miesto za piate

Petra Vlhová svoj atak síce na stupne víťaziek nedotiahla, ale 21-ročná dosiahla to, čo sa jej krajanke podarilo ako tridsiatničke pred dvoma rokmi.

Boby-MS: Novou majsterkou sveta na dvojboboch je Meyersová-Taylorová

Druhá skončila kanadská olympijská víťazka Kaillie Humphriesová a bronz si odniesla ďalšia Američanka Jamie Greubelová-Poserová.

Biatlon: Štafeta Rusov so zlatými medailami, Slováci s 12. priečkou

Slovenské kvarteto Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla a Michal Šima dobehlo 12-te (+3:29,0).,aktualizované

Lyžovanie: Vlhová vyrovnala Zuzulovej maximum: Je to najhoršie miesto

Slovenské zjazdové lyžovanie sa medaily na MS vo švajčiarskom St. Moritzi nedočkalo, hoci obe vysoké spolufavoritky urobili v sobotu pre ňu maximum.

Lyžovanie: Andreas Žampa postúpil do hlavnej súťaže slalomu

Žampa obsadil v sobotňajšej kvalifikácii 19. miesto so stratou 3,39 s na víťazného Slovinca Jakoba Špika.

Olympijská šampiónka tak získala jej tretie slalomové zlato z MS.,aktualizované

Sánkovanie: V Pjongčangu nemecká dominancia, Solčanský a Stuchlák 21.

V ženskej súťaži triumfovala Ruska Tatjana Ivanovová s náskokom 0,046 s pred celkovou víťazkou seriálu Nemkou Natalie Geisenbergerovou.,aktualizované

Beh na lyžiach: Triumfy Nilssonovej a Klaeboa, Slováci nepostúpili

Pre Nilssonovú je to siedme víťazstvo v SP v sezóne.,aktualizované

Lyžovanie: Slalom na prelome pódia, Slovenky išli na to

Veronika Velez-Zuzulová, v súčasnej skvelej športovej fazóne, na priebežnej tretej pozícii a so stratou 59 stotín na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú pomýšľala minimálne na striebro.

MS v biatlone: V ženských štafetách bralo zlato Nemecko, Slovenky ôsme

Na 4x6 km trati zaostali za Nemkami strieborné Ukrajinky o 6,4 sekundy a bronzové Francúzky o 8,1 sekundy. ,aktualizované

Švajčiarski lyžiari stále na čele medailového zrkadla, SR na 8. mieste

Na druhom mieste figuruje Rakúsko, tretí sú Francúzi.

Hirscher získal zlato v obrovskom slalome, Andreas Žampa skončil 34.

Pre obhajcu veľkého glóbusu vo Svetovom pohári je to piaty najcennejší kov zo svetových šampionátov, prvý v technicky najnáročnejšej disciplíne.,aktualizované

Slovenskí hokejisti vybojovali na EYOF bronz po triumfe nad Francúzmi

O zlato sa na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) pobijú reprezentanti Bieloruska a Ruska.

Jančová a Nemcová postúpili na MS v lyžovaní do hlavnej súťaže slalomu

Slovensko tak bude mať v sobotňajších pretekoch štvornásobné zastúpenie, Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová mali istú účasť v hlavnej súťaži.