Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Zimné športy

Skoky na lyžiach: Zrušené preteky v Szczyrku nahradí súťaž v Lahti

V Lahti sa podľa pôvodného plánu bude konať aj tímová súťaž 2. marca a na druhý deň opäť individuálne preteky.

Gutová-Behramiová triumfovala v obrovskom slalome v Kronplatzi

Gutová-Behramiová viedla už po 1. kole. ,aktualizované

Krasokorčuľovanie: USA udelili zlato z tímovej súťaže zo ZOH 2022

Najcennejší kov dodatočne získali pôvodne druhí reprezentanti USA. Rusi po odpočítaní bodového zisku Valijevovej klesli na bronzovú pozíciu, na druhé miesto sa posunuli Japonci.

Gutová-Behramiová viedla po 1. kole obr. slalomu v Kronplatzi

Gutová-Behramiová predviedla plynulú jazdu, pričom najmä v záverečnej časti trate dokázala zrýchliť, čo sa ukázalo ako kľúčové.

Adamov na ZOHM obsadil 27. miesto v behu na 7,5 km klasicky

V súťaži dievčat bola z dvojice Sloveniek lepšia rovnako ako v šprinte voľnou technikou Emília Rendová. Klasifikovali ju na 32. pozícii. Tereza Bukasová bola o päť priečok nižšie.

Krasokorčuliarku Valijevovú potrestali, zlato by mal získať tím USA

Kamila Valijevová sa dopustila porušenia antidopingových pravidiel a dostala štvorročný zákaz činnosti počnúc 25. decembrom 2021, uvádza sa vo verdikte.,aktualizované

Krasokorčuliar Hagara získal striebro: Som veľmi šťastný a spokojný

Zverenec Vladimira Dvojnikova a Alexandry Hagarovej sa prezentoval v pondelok popoludní kórejskeho času takmer bezchybnou jazdou, keď zvládol sedem trojitých skokov. ,aktualizované

Zjazd a super-G žien v Ga-Pa zrušili pre vysoké teploty

Uplynulý víkend absolvovali dva superobrovské slalomy v Garmisch-Partenkirchene muži. Snehová pokrývka však už nie je bezpečná na to, aby sa tam predstavili aj lyžiarky.

Kuzminovej nastavilo Osrblie zrkadlo: Treba veľa vecí vylepšiť

Kuzminová po šprinte hovorila o ďalšom programe sezóny opatrne, no po štafete už rozmýšľala, aké preteky by mohla absolvovať na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

Slovinci obhájili titul v tímovej súťaži aj bez Lanišeka

Vo víťaznom tíme chýbal oproti predošlým majstrovstvám len Anže Lanišek. Slovinská jednotka pauzuje pre zranenie kolena.

Gutová-Behramiová vyhrala v Cortine, je na čele hodnotenia super-G

Gutová-Behramiová zaznamenala štvrté víťazstvo v sezóne a druhé v super-G. V tejto disciplíne vyhrala 21.-krát v kariére.,aktualizované

Švédski biatlonisti vyhrali mix dvojíc, Slováci na 14. mieste

Po úvodnom úseku sa na čelo dostal prekvapujúco Moldavec, no na výmene mal iba sekundový náskok pred Nórom Vebjörnom Sörumom. ,aktualizované

Odermatt triumfoval v Garmisch-Partenkirchene

Druhé miesto obsadil so stratou troch desatín Rakúšan Raphael Haaser.,aktualizované

Nórski biatlonisti vyhrali mix štafetu, Slováci na 10. mieste

Náskok Nórov na konkurenciu výrazne zveľadila Lienová, ktorá poslala Kirkeeideovú na trať s náskokom 46,9 sekundy na druhých Francúzov.,aktualizované

Digginsová vyhrala v Gomse tesne pred Karlssonovou

Popredná trojica sa v závere vzdialila konkurencii, štvrtá Ebba Andersonová prišla do cieľa deväť sekúnd za Digginsovou.

FIS pre zlé počasie zrušila februárové zjazdy mužov v Chamonix

Riadiaci orgán zároveň dodal, že sa snažil nájsť náhradu za dva zjazdy v rovnakom termíne, no v časovej tiesni sa nenašlo žiadne vhodné riešenie.

Kuzminová: Oťukávam sa odznova, akoby som bola prváčik na základnej

Kuzminová priznala, že po výkone v šprinte u nej chvíľu panovalo sklamanie, ale rýchlo ho hodila za hlavu.,aktualizované

Sánkari Vaverčák a Zmij na 14. mieste na MS v dvojsedadlových saniach

Z prvenstva sa tešili Rakúšania Juri Thomas Gatt a Riccardo Martin Choepf.

Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft sa stal majstrom sveta v letoch

Líder Svetového pohára Kraft doletel v záverečnom treťom kole do vzdialenosti 228 metrov.

Kirkeeideová vyhrala stíhačku, Kuzminová obsadila 39. miesto

Preteky sa zamotali na prvej stojke, keď Lienová netrafila v silnom vetre štvrtý a piaty terč a prišla o náskok. ,aktualizované

Sklenárik chce pred MS ešte vylepšiť formu: Bežecky je to už lepšie

Sklenárik sa ako jediný zo Slovákov predstavil vo všetkých troch individuálnych disciplínach.

Allegre získal v Ga-Pa prvé víťazstvo, Odermatt za pódiom

Odermatt zaostal za víťazom o takmer tri stotiny sekundy a po štvrtom mieste nebol sklamaný.

V sobotňajšom zjazde v Cortine triumfovala Nórka Mowinckelová

Do sobotňajších pretekov sa prihlásilo 45 lyžiarok, desať z nich nedošlo do cieľa.

Biatlonista Frey získal zlato v stíhačke, Sklenárik na 50. mieste

Sklenárik sa v druhom kole posunul už na 41. miesto, ale ďalšia ležka mu nevyšla a s troma trestnými kolami klesol.,aktualizované

Shiffrinová podstúpila vyšetrenia, nepreukázali roztrhnutie väzov

Po páde americkej hviezdy bolo vidieť nad traťou aj záchranný vrtuľník. Shiffrinová po ošetrení vstala a odkrívala zo svahu za pomoci lekárov. ,aktualizované

Kuzminová bude pokračovať, iba ak bude prínosom: Nechcem brať miesto

Z nasledovníčok ju teší najmä Ema Kapustová, ktorá získala v Osrblí bronzovú medailu vo vytrvalostných pretekoch na 15 km.

Sánkar Ninis v šprinte ôsmy, Vaverčák so Zmijom v dvojiciach 12.

Spomedzi Slovákov štartovali v súťaži dvojíc Tomáš Vaverčák a Matej Zmij, ktorí obsadili 12. miesto so stratou 0,430 s na víťazné lotyšské duo Martinš Bots a Roberts Plume. ,aktualizované

Kuzminová po návrate: Ešte som taký surový materiál

V úvode piatkového šprintu bežecky príliš nestratila, na ležke minula jeden, no na stojke záverečné dva terče a nakoniec len tesne prekĺzla do sobotňajšej stíhačky predposledným 59. miestom.

Švédi triumfovali v mix štafete v Gomse

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Zajc je na čele po prvom dni na MS v letoch v Kulme

Súťaž na mamuťom mostíku vyvrcholí 3. a 4. kolom v sobotu.

Kuzminová sa vrátila 59. miestom, vyhrala Lienová

Tridsaťdeväťročná pretekárka vyštartovala s číslom 75 a po úvodnom kole mala niečo vyše desaťsekundovú stratu na najlepšie.,aktualizované

Kazár o kariére: Mladí ma dobiehajú, takže už je čas

Skúsený pretekár štartoval vo vrcholných pretekoch na snehu po takmer roku. Vlani sa okrem ME predstavil aj na MS v Oberhofe a Svetovom pohári v Novom Meste na Morave.

Sklenárik postúpil tesne do stíhačky, mladíci i veterán Kazár zaostali

Sklenárik s výkonom nebol spokojný, no verí, že v sobotu si vylepší postavenie. Už teraz je isté, že na domácich ME bude najlepší z domácich mužov.

Lyžiari Šrobová a Barnáš na ZOHM obsadili v tímovej súťaži 14. miesto

Pre celý tím slovenských lyžiarov to bola na tohtoročných ZOH mládeže posledná súťaž.

Venierová vyhrala zjazd v Cortine, preteky poznačili viaceré pády

Venierová zvíťazila s náskokom 39 stotín sekundy pred Švajčiarkou Larou Gutovou Behramiovou. Na spoločnom treťom mieste skončili domáca Sofia Goggiová.,aktualizované

Zlato v šprinte získal biatlonista Guigonnat, Sklenárik na 56. mieste

V Národnom biatlonovom centre panovalo v piatok slnečné počasie so slabým vetrom. ,aktualizované

Shiffrinová v Cortine spadla, potrebovala pomoc zdravotníkov

Líderka celkového poradia štartovala s číslom osem, po skoku pred prvým medzičasom stratila rovnováhu a skončila v ochrannej bariére.

Paralympijské Lyžovanie: Rexová zvíťazila v super-G vo Veysonnaz

Pre Rexovú to bolo štvrtá súťaž vo Veysonnaz. Už v stredu obsadila druhé miesto v slalome, predtým skončila na striebornej priečke aj dvakrát v obrovskom slalome.

Biatlonistka Reidová bola sexuálne obťažovaná svojím servismanom

Reidová bola roky obťažovaná a keď sa sťažovala od roku 2019, povedali jej, že jeho správanie je len súčasťou mužskej európskej kultúry.

ZOHM: Snoubordista Nedielka obsadil 15. miesto v disciplíne slopestyle

Nedielkovi vyšla v kvalifikácii slopestylu v stredisku Hoengseong Welli Hilli Park lepšie druhá jazda. Za prvú dostal od rozhodcov 19,25 bodu.