Streda 8. máj 2024Meniny má Ingrida

Zimné športy

Odermatt triumfoval v super-G v Saalbachu

Seriál Svetového pohára mužov pokračuje budúci víkend obrovským slalomom a slalomom v Kranjskej Gore a následne vyvrcholí finálovými súťažami v Lenzerheide .,aktualizované

Vlhová po 1. kole obrovského slalomu na druhom mieste

Prepadli Švajčiarky, okrem Gutovej-Behramiovej výraznejšie stratili aj Wendy Holdenerová a Michelle Gisinová. ,aktualizované

Žampa je v Jasnej v dvoch úlohách

Okrem povinností na trati si Žampa cez víkend vyskúšal aj netradičnú úlohu moderátora.

Lyžovanie: Covid tím v Jasnej je stále v strehu

Organizátori v slovenskom stredisku museli rozdeliť 952 účastníkov do štyroch farebných bublín.

Nemci vyhrali súťaž družstiev na veľkom mostíku v skokoch na lyžiach

Kvarteto v zložení Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler, Karl Geiger obhájilo po dramatickom priebehu titul s náskokom 11,1 bodu pred Rakúskom.,aktualizované

Lyžovanie: Reichelt kvôli problémom s kolenom ukončil sezónu

Rodák zo Salzburgu sa po stredajšom páde na tréningu už nepredstaví na pretekoch SP v Saalbachu-Hinterglemme.

Biatlon-SP: Desthieux vyhral šprint, Bartko bodoval na 40. mieste

Bartko dosiahol najlepší výsledok v kariére.,aktualizované

Johaugová obhájila titul na 30 km a z Oberstdorfu má štvrté zlato

Anderssonová skončila tesne za pódiom, Stadloberová už v závere nemala sily zasiahnuť do boja o medaily a skončila piata.,aktualizované

Rakúšania vyhrali tímšprint pred Nórskom

Po dva tituly z tejto disciplíny majú na konte Francúzsko a Nemecko.,aktualizované

Rodičia budú s Vlhovou do konca sezóny

Vlha verí, že slalom v Jasnej sa na konci ročníka ukáže ako zlomový bod v boji o veľký glóbus. Nebude však smútiť, ani keby sa jeho dcére nepodarilo zvíťaziť v celkovom poradí Svetového pohára.

Kvetinová kráľovná Shiffrinová si odnesie kúsok Slovenska

Po nedeli sa v súčte dvoch súťaží rozhodne o ďalšom ocenení, o Veľkej cene Demänovských jaskýň.

Vlhová nie je s výsledkom úplne spokojná

Tesne po dojazde do cieľa už Vlhová myslela na nedeľný obrovský slalom, v ktorom by chcela dosiahnuť ďalší výborný výsledok.

Vlhová skončila druhá v slalome v Jasnej za Shiffrinovou

Po výmene súťaží je v nedeľu v Jasnej na programe obrovský slalom.,aktualizované

Slovenská štafeta junioriek v Obertilliachu deviata

Slovensky v zložení Zuzana Remeňová, Lucia Michaličková, Júlia Machyniaková a Ema Kapustová zaostali za víťaznými Francúzkami o 3:22,7 minúty.

Kriechmayr triumfoval v Saalbachu, Feuz zvýšil náskok pred Mayerom

V nedeľu sa v Saalbachu-Hinterglemme uskutoční super-G.,aktualizované

Eckhoffová vyhrala šprint v Novom Mestě

Eckhoffová ako jediná z prvej štvorky musela absolvovať trestné kolo, keď netrafila jednu položku na ležke, vďaka špičkovému behu však nedala súperkám šancu.,aktualizované

Hromcová si do vypadnutia užívala debut

Hromcová sa z Jasnej vydá v závere sezóny do zahraničia.

Vlhová na čele po 1. kole slalomu v Jasnej

Prvé kolo uzavrela so štartovým číslom 57 Petra Hromcová. Po treťom medzičase bola priebežne 53. so stratou 4,71 s, no krátko pred cieľom vypadla.,aktualizované

Japonci na čele tímšprintu po skokanskej časti

Na tretej priečke boli po prvej časti Nóri pred obhajcami titulu Nemcami.

Francúz Grange po sezóne ukončí kariéru

Francúzsky lyžiar sa tešil z deviatich víťazstiev vo Svetovom pohári a v roku 2009 získal malý glóbus za slalom.

Shiffrinová si oživuje spomienky, v Jasnej sa jej páči

Američanka si pochvaľuje pobyt v Jasnej, ktorý jej oživuje marec 2016.

Kraft získal zlato na veľkom mostíku

Už istý celkový víťaz Svetového pohára Nór Halvor Egner Granerud mal pozitívny test na koronavírus a nemohol štartovať v súťaži. ,aktualizované

Lyžovanie-SP: Hromcová absolvuje v Jasnej premiéru v pretekoch SP

Dvadsaťdvaročná Hromcová sa predstavila na nedávnych majstrovstvách sveta v Cortine d'Ampezzo.

Kraft na čele po 1. kole súťaže na veľkom mostíku

Druhý bol so stratou 5,7 bodu Nór Robert Johansson, na tretej priečke figuroval Kraftov krajan Daniel Huber.

Nóri získali zlato v štafete na 4x10 km

Kläbo na šampionáte skompletizoval zlatý hetrik, keď vyhral individuálny aj tímový šprint a štafety. ,aktualizované

Nemci suverénne vyhrali štafetu v Novom Měste, glóbus pre Nórov

Nemci v závere nedopustili drámu, keďže Nawrath bol na poslednej streľbe neomylný.

Vlhová dúfa v dve súťaže, slalom odštartuje s jednotkou

Na začiatku sezóny 2015/2016 slávila vo švédskom Are premiérové víťazstvo v pretekoch SP a na domácom snehu obsadila v slalome deviatu priečku a v obráku nepostúpila do druhého kola.

Štafety kadetiek vyhrali Francúzky, Slovenky na 14. mieste

Slováci v zložení Adam Černák, Sebastián Ilavský, Bruno Melicher obsadili 14. pozíciu. Pripísali si 4 trestné okruhy a 12 dobíjaní. ,aktualizované

Na Vlhovej domácom snehu bude Svetový pohár po piatich rokoch

V obrovskom slalome prekonajú lyžiarky dvojnásobné prevýšenie a dĺžku 1224 m, sklon svahu je maximálne 37,14 a v priemere 32,68 percenta.

Zjazd mužov v Saalbachu zrušili pre hmlu a husté sneženie

Zjazdovka bola zahalená v hmle. Za takýchto podmienok by nebolo fér pokračovať. Bolo by to stále viac a viac nebezpečné,aktualizované

Predpoveď počasia zmenila program v Jasnej, slalom bude už v sobotu

Klasický slalom sa tak uskutoční už v sobotu a v nedeľu je na programe obrovský slalom. ,aktualizované

Visintin a Bankesová triumfovali v snoubordkrose v Bakuriani

Visintin uspel v piatkovom finále pred Švajčiarom Kallem Kobletom, Rakúšanom Alessandrom Hämmerlem a krajanom Lorenzom Sommarivom.

Švajčiarsky lyžiar Mauro Caviezel ukončil sezónu

Tridsaťdvaročný zjazdár spadol počas tréningu v Nemecku a utrpel otras mozgu, poranenie väzov ľavého kolena a pomliaždenie kostí.

Rakúska lyžiarka Liensbergerová sa teší na Jasnú

Čerstvá dvojnásobná majsterka sveta z Cortiny d'Ampezzo už dorazila do dejiska víkendového podujatia, no svah si ešte nestihla vyskúšať.

Biatlon: Slovenky napokon pätnáste, diskvalifikáciu Ukrajiny zrušili

Slovenky figurovali pôvodne na 14. priečke, keďže rozhodcovia tesne po pretekoch diskvalifikovali štvrtú Ukrajinu. Neskôr však uznali jej protest a svoje rozhodnutie zmenili. ,aktualizované

Kraft vyhral kvalifikáciu na veľkom mostíku na MS v Oberstdorfe

V nemeckom stredisku pristál na značke 127 m a od rozhodcov dostal známku 143,5 bodu.

Nórky získali zlato v štafete na 4x5 km

V dueli o bronz Fínka Krista Pärmäkoskiová v cieľovom finiši prešprintovala Američanku Jessicu Digginsovú.,aktualizované

Lamparter získal zlato v individuálnej súťaži

Obhajca titulu z MS 2019 v Seefelde Nemec Eric Frenzel skončil s takmer dvojminútovou stratou štvrtý.,aktualizované

Granerud sa stal predčasným víťazom Svetového pohára

Záverečné podujatie Svetového pohára sa uskutoční 25. marca v slovinskej Planici.,aktualizované