Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Zimné športy

Nóri dominovali na 15 km voľne, zlato z MS pre Holunda

Triumfoval s jednoznačným náskokom 20,2 sekundy pred krajanom Simenom Hegstadom Krügerom.,aktualizované

Stíhačku kadetiek na MSJ ovládla Repinčová, Kapustová deviata

V súťaži junioriek sa zo zisku zlatej medaily radovala Švajčiarka Amy Basergová pred Nórkou Synne Owrenovou (+41,8 s) a Taliankou Rebeccou Passlerovou (+47,5).

Po Granerudovi vyradil koronavírus z Majstrovstiev sveta aj Talianov

V individuálnych súťažiach mal patriť Granerud do okruhu favoritov. ,aktualizované

V stredajšom tréningu na zjazd v Saalbachu najrýchlejší Mayer

Dvojnásobný olympijský víťaz bol o stotinu sekundy rýchlejší ako Talian Dominik Paris.

Kramerová vyhrala kvalifikáciu na veľkom mostíku

Súťaž žien na veľkom mostíku má na svetovom šampionáte premiéru.

Šprint ovládla Švajčiarka Basergová, Machyniaková na 21. mieste

Lukášovi Ottingerovi patrilo 48., Samuelovi Hubačovi 64. a Petrovi Golianovi 74. miesto.,aktualizované

Jagerčíková obhájila striebro v šprinte v skialpinizme

V stredu je na MS na programe súťaž štafiet.

Karl a Nadyršinová víťazmi paralelného slalomu na MS

Šampionát v Rogle bol ochudobnený o neúčasť Češky Ester Ledeckej, ktorá sa v Slovinsku nepredstavila pre zranenie.

V Jasnej i v tíme Vlhová panuje výborná nálada

Petra Vlhová absolvovala kondičný dvojfázový tréning, od stredy sa pustí na lyže.

Zlato z MS na 10 km voľne pre Nórku Johaugovú

S výrazným odstupom 54,2 sekundy skončila na druhom mieste Švédka Frida Karlssonová, bronzovú medailu získala jej krajanka Ebba Anderssonová (+1:06,9 min).,aktualizované

Bačo obsadil na MS v kvalifikácii paralelného slalomu 51. miesto

Víťazom kvalifikácie sa stal Rus Andrej Sobolev.

Schmidhoferová podstúpila tretiu operáciu kolena

Schmidhoferová pri decembrovom páde vo Val d'Isere utrpela komplikovanú dislokovanú zlomeninu, pri ktorej si pretrhla väzy v kolene.

Loginov a Jörgová víťazmi paralelného obrovského slalomu

Slovenský zástupca Matej Bačo obsadil v kvalifikácii 38. miesto a nepostúpil do vyraďovacích bojov.,aktualizované

Schneebergerová sa podrobila úspešnej operácii zlomenej nohy

Rakúšanka v jednej zo zatáčok stratila rovnováhu, zachytila bránku a nekontrolovane spadla, pričom skončila až v ochrannej sieti.

Šprint kadetiek vyhrala Repincová, Kapustová na 30. mieste

V rakúskom Obertilliachu to je už jej druhá medaila, vo vytrvalostných pretekoch získala striebro.

Lieová si pri páde v super G zlomila nohu, nemá však poskodené väzy

Lieová v jednej z bránok stratila kontrolu nad lyžami, pretočilo ju, urobila niekoľko kotrmelcov a skončila v neprirodzenej pozícii v ochranných sieťach.

Bačo neuspel v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu

Víťazom kvalifikácie sa stal Rus Igor Slujev. V súťaži žien Slovensko nemalo zastúpenie.

Vlhová v Jasnej s výhodou domácej trate, od stredy pôjde na lyže

Vlhová obsadila v dvoch zjazdoch 9. a 12. miesto, v super-G na 32. priečke nebodovala. Teraz sa zameria na technické disciplíny.

Ledecká sa zranila, nebude štartovať na MS v Rogle

Z podujatia sa odhlásila, keď mala absolvovať paralelný obrovský slalom.,aktualizované

Vlhová: Bolo ťažké udržať nervy na štarte

Vlhová po prvej vlne mala problém s líniou, po ďalšom skoku sa iba tesne zmestila do brány. Na druhom medzičase strácala na Brignoneovú 1,46 s, jej odstup postupne narástol až na 2,66 s,aktualizované

Michalovce sa dotiahli na Poprad, Slovan prerušil zlú sériu

Na čele tabuľky má dvojbodový náskok Zvolen, ktorý doma zaváhal a s Trenčínom prehral 2:3. Dukla zaknihovala už tretí triumf z uplynulých štyroch zápasov.

Faivre vyhral druhý obrovský slalom v Bansku, Žampa obsadil 21. miesto

Faivre v bulharskom Bansku triumfoval s náskokom 75 stotín sekundy pred Švajčiarom Marcom Odermattom.,aktualizované

Nórsko je na čele medailovej bilancie na MS v severskom lyžovaní

V nemeckom stredisku nazbierali Nóri už 17 cenných kovov (6-6-5). Druhé je po 13 z 24 súťaží Švédsko so štyrmi medailami (2-1-1).

Nemeckí skokani vyhrali štvrtýkrát za sebou súťaž miešaných tímov

Tím v zložení Katharina Althausová, Markus Eisenbichler, Anna Rupprechtová a Karl Geiger získal pre hostiteľskú krajinu prvú zlatú medailu na prebiehajúcom šampionáte.,aktualizované

Lyžovanie MS severská: Nóri obhájili zlaté medaily v súťaži družstiev

Za Nórsko finišoval "dominátor" sezóny Riiber, ktorý v piatok v Oberstdorfe bral zlato aj z individuálnej súťaže na strednom mostíku a behu na 10 km. Celkovo má z MS na konte štyri najcennejšie kovy.,aktualizované

Biatlon: Lipowitz získal zlato na MSJ vo vytrvalostných pretekoch

Lukáš Ottinger skončil s piatimi minutými terčíkmi na 59. mieste.

Biatlon: Horváthová získala striebro vo vytrvalostných pretekoch

Pre Slovensko je to už druhá medaila na prebiehajúcom svetovom šampionáte juniorov a kadetov. ,aktualizované

Lyžovanie SP: Schneebergerová utrpela pri páde zlomeninu nohy

Po prevoze do nemocnice Schneebergerovej diagnostikovali fraktúru. V nedeľu nebola jediná, ktorá utrpela ťažký pád.

Slovenky v tímšprinte na 14. mieste, Malák je spokojný

Slovenkám po prvom úseku patrila výborná štvrtá pozícia v konkurencii 14 tímov, po druhom stratili priamy kontakt s najlepšími a klesli na siedmu pozíciu, na ktorej sa držali až do cieľa.,aktualizované

Procházková a Klementová nepostúpili do finále tímšprintu

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.,aktualizované

Lyžovanie SP:Faivre na čele obráku, Andreasovi Žampovi chýbali stotiny

Adam Žampa po 19. mieste v sobotnom obráku sa predstavil o deň neskôr so štartovým číslom 18.

Zyla získal v Oberstdorfe zlato na strednom mostíku

Vytvoril si veľmi dobrú východiskovú pozíciu už po 1. kole, v ktorom pristál na značke 105 m.,aktualizované

Beh na lyžiach: Boľšunov získal zlato v skiatlone, Koristek bol 58.

Holund na záverečnom stúpaní nasadil k trháku a vytvoril si mierny náskok. Boľšunov však stratu dohnal a pred nájazdom do cieľovej rovinky predviedol strhujúci finiš.,aktualizované

Beh na lyžiach MS: Johaugová získala zlato v skiatlone

Pre 32-ročnú Johaugovú je to už jedenáste zlato zo svetových šampionátov, ôsme v individuálnej súťaži. ,aktualizované

Westvoldová Hansenová s prvým zlatom v severskej kombinácii žien

Westvoldová Hansenová bola po úvodnej skokanskej časti na strednom mostíku HS106 druhá.,aktualizované

Biatlon-MSJ: Vytrvalostné preteky kadetov vyhral Irodov, Černák 48.

Zo Slovákov skončil najlepšie na 48. mieste Adam Černák s mankom vyše päť minút.

Zubčič vyhral obrovský slalom v Bansku, Adam Žampa bol 19.

Najrýchlejšiu druhú jazdu predviedol rovnako ako na šampionáte Slovinec Štefan Hadalin a poskočil o pätnásť priečok na deviatu pozíciu. ,aktualizované

Biatlonistka Kapustová získala na MS juniorov a kadetov bronz na 10 km

Ďalšia Slovenka Kristína Makovýniová spravila na strelnici jednu chybu a obsadila 29. priečku (+4:53).,aktualizované

Vlhová v zjazde dvanásta, triumf Gutovej-Behramiovej

Vlhová štartovala s totožným číslom 19 ako o deň skôr, keď za víťaznou Švajčiarkou na deviatom mieste zaostala o 1,12 sekundy a prišla o vedúce postavenie v celkovom poradí SP.,aktualizované