Vlhová v 1. kole slalomu druhá: Mohla som ísť rýchlejšie

Američanka Mikaela Shiffrinová predviedla až príliš opatrnú, strnulú jazdu, ktorá ju dostala na štvrtú pozíciu.,aktualizované

Lyžovanie-MS: Baláž nedokončil 1. kolo kvalifikácie slalomu

Absenciu v slalome avizoval po ôsmom mieste v "obráku" Adam Žampa.

Slovenský lyžiar Baláž zabojuje aj v kvalifikácii slalomu

Devätnásťročný Baláž sa už z kvalifikácie prebojoval do obrovského slalomu.

Vlhová môže v slalome Shiffrinovej prekaziť útok na piaty titul

Okrem dvoch veľkých rivaliek sa do boja o medaily ráta ešte so Švajčiarkou Michelle Gisinovou, bronzovou z kombinácie, a Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou. ,aktualizované

V ČR zrušili SP v snoubordingu i beh na lyžiach v Novom Meste

Zväz zrušil podujatia pre malú finančnú podporu od štátu.

V Rašnove vyhral Kobajaši, Graneruda a Eisenbichlera diskvalifikovali

Kobajaši v piatkových pretekoch zdolal o 1,6 bodu Poliaka Kamila Stocha, tretí bol so stratou 2,2 b Nemec Karl Geiger.

Adam Žampa v top 10: Buď atakujete vy, alebo 'obrák' do vás

Životný úspech na svetových šampionátoch dosiahol vo veku 30 rokov a vo fáze kariéry, keď je jeho najsilnejšia disciplína tá technicky najnáročnejšia.

Adam Žampa skončil ôsmy v obrovskom slalome, vyhral Faivre

Mladší zo slovenskej bratskej dvojice Andreas Žampa skončil dvadsiaty s mankom 5,77 s.,aktualizované

Bez obhajcu Hirschera je zoznam favoritov SP v slalome mužov pestrý

V tejto sezóne Svetového pohára je disciplína neobyčajne vyrovnaná.

Takanašiová dosiahla v Rašnove svoj 60. triumf v SP

Pre nejednoznačný výsledok PCR testu na koronavírus nemohla rovnako ako vo štvrtok štartovať trojnásobná tohtosezónna víťazka Marita Kramerová z Rakúska.

Pinturault na čele po 1. kole obrovského slalomu na MS, Adam Žampa 20.

Adam Žampa nabral už na prvom medzičase výraznú stratu a tá sa do cieľa ešte zvyšovala, hoci neurobil zásadnejšiu chybu. ,aktualizované

Dubovská nebude pre vážne rodinné dôvody štartovať v slalome na MS

Lyžiarka so slovenskými koreňmi informovala na sociálnej sieti o vážnom zdravotnom stave svojej matky.

Waldnerovi sa po kontroverzných paralelných pretekoch vyhrážali

Premiéra individuálnej paralelnej súťaže na MS vyvolala vlnu kritiky pre nerovnaké podmienky pre účastníkov vzhľadom na prílišný rozdiel stavu súbežných tratí.

Obrovský slalom: Kristoffersen obhajuje, favoritom Pinturault

V piatkovej súťaži sa predstavia traja slovenskí reprezentanti, k bratom Adamovi a Andreasovi Žampovcom sa pridal Filip Baláž. ,aktualizované

Slováci 21. v miešaných štafetách dvojíc, Hasilla: Sklamanie

Dvojica Antonin Guigonnat a Julia Simonová triumfovala pred Nórskom (Johannes Thingnes Bö a Tiril Eckhoffová), bronz získalo Švédsko.,aktualizované

Vlhová neobhájila titul, obrovský slalom vyhrala Gutová-Behramiová

Striebro získala Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,02 s) a bronz si vybojovala Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,09 s).,aktualizované

Kristoffersen obhajuje titul z MS, favoritom je však Pinturault

V piatkovej súťaži by sa mali zo slovenských reprezentantov predstaviť bratia Adam a Andreas Žampovci, vo štvrtkovej kvalifikácii bojoval Filip Baláž.

Vlhová obhajuje titul v obrovskom slalome z Are, favoritiek je viac

Najväčšou ašpirantkou na zisk zlata by mala byť domáca Marta Bassinová, ktorá v tejto zime vyhrala štyri "obráky" a raz bola tretia. ,aktualizované

Trénerka iránskych lyžiarok nemohla prísť na MS, zakázal jej to manžel

V Iráne nemôže vydatá žena požiadať o pas bez notárom overeného súhlasu manžela.

Zlato vo vytrvalostných pretekoch na MS získal Nór Laegreid

Laegreid v tejto sezóne vyhral úvodné vytrvalostné preteky v sezóne v Kontiolahti a v druhých v Anterselve obsadil druhé miesto.,aktualizované

Vytrvalostné preteky IBU Cup-u vyhrala v Osrblí Voigtová, Remeňová 39.

Osrblie dostalo od Medzinárodnej biatlonovej únie dôveru a v prebiehajúcej sezóne organizuje dve z piatich kôl Pohára IBU. ,aktualizované

Nóri získali zlato v tímovej paralelke na MS v Cortina d'Ampezzo

Vo finále stredajšej súťaže zdolali Švédov 3:1. Bronz si vybojovali Nemci, ktorí v súboji o tretie miesto zvíťazili nad Švajčiarskom. ,aktualizované

Švajčiarsko obhajuje titul v tímových paralelných pretekoch

Švajčiari sa budú spoliehať najmä na Wendy Holdenerovú.

Bassinová a Liensbergerová sú víťazkami paralelných pretekov

Pre hostiteľskú krajinu získala Bassinová prvú medailu na šampionáte a pre seba premiérový titul majsterky sveta. ,aktualizované

Davidová získala titul vo vytrvalostných pretekoch na MS v Pokljuke

Slovenkám sa nedarilo, z trojice skončila najvyššie na 50. mieste Paulína Fialková.,aktualizované

Vlhová vypadla v kvalifikácii paralelných pretekov na MS

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju úvodnú jazdu nedokončila.,aktualizované

Pinturault, Gisinová či Kristoffersen vypustia paralelné preteky

Slovensko bude okrem Vlhovej reprezentovať Andreas Žampa.

Shiffrinová ako prvá triumfovala na piatich šampionátoch za sebou

Vybojovať si status elitného športovca však má svoju cenu. Shiffrinová pripomenula, že bez značnej podpory okolia a mnohých obetí, by nemala šancu vystúpiť až na vrchol.

Paralelné preteky na MS: V premiérovej súťaži ťažko hľadať favoritov

Šestnástka do KO fázy vzíde z dvoch kvalifikačných jázd, jednej v modrej a jednej v červenej dráhe.,aktualizované

Vlhová neberie medailu ako samozrejmosť, čaká ju ďalší dlhý deň

Pôjdem od kola ku kolu a uvidíme, kam to dotiahnem, povedala slovenská lyžiarka.

Petra Vlhová obhájila striebro v kombinácii na MS v Cortine d'Ampezzo

V alpskej kombinácii obsadila druhé miesto o 86 stotín sekundy za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. ,aktualizované

Schwarz získal titul v alpskej kombinácii na MS

V Cortine d'Ampezzo triumfoval o štyri stotiny sekundy pred obhajcom zlata Alexisom Pinturaultom z Francúzska, bronz získal Švajčiar Loic Meillard s mankom 1,12 s.,aktualizované

Reakcie na striebro Vlhovej: A. Siekel: Krásny úspech v ťažkej dobe

Veronika Velez-Zuzulová si myslí, že Petrin výkon bol vyrovnaný.

Biatlon: Eckhoffová triumfovala aj v stíhačke, Fialková na 41. mieste

Záverečná položka sa vôbec nevydarila Paulíne Fialkovej, ktorá netrafila ani jeden terč a musela ísť na päť trestných okruhov. ,aktualizované

Rýchlokorčuliar Van der Poel je zlatý so svetovým rekordom na 10.000 m

Z majstrovského titulu sa tešila aj domáca reprezentantka Irene Schoutenová.

Saalbach-Hinterglemm bude v marci dejiskom 3 súťaží v lyžovaní mužov

Medzinárodná lyžiarska federácia zrušila pre sprísnené reštrikcie všetky zostávajúce podujatia SP v Nórsku.

Menoslov Shiffrinová-Vlhová-Gisinová sľubuje drámu alpskej kombinácie

Kým pred týždňom bola hlavnou favoritkou slovenská lyžiarka Petra Vlhová, po špeciálnej súťaži superobrovského slalomu je ňou skôr Američanka Mikaela Shiffrinová.,aktualizované

Skokan na lyžiach Granerud vyhral súťaž v Zakopanom

Druhý bol Slovinec Anže Lanišek s mankom 2,9 b, tretie miesto obsadil ďalší Nór Robert Johansson s 293,8 bodmi.,aktualizované

Double a rekordný jedenáty titul pre bobistu Friedricha

Tretie miesto vybojovali štvorboby Nemca Johannesa Lochnera.

Lyžiar Pinturault je top favorit súťaže všestrannosti

V talianskej Cortine d'Ampezzo obhajuje v súťaži všestrannosti zlato z prechádzajúceho šampionátu vo švédskom Are.