Hokej

HKM Zvolen už bez kanadského útočníka Bonisa

Podľa klubového webu sa skúsený útočník nestotožnil so svojou pozíciou, ktorá sa zmenila po príchode kanadského trénera Dona Nachbaura.

Róbert Petrovický urobil v kádri na juniorské MS niekoľko zmien

Na pondelkovom zraze v Žiline sa bude realizačnému tímu hlásiť brankárske duo Samuel Hlavaj, Samuel Vyletelka ako i dvojica útočných ťahúňov Oliver Okuliar, Maxim Čajkovič.

NHL: Torontu sa zranil Barrie

V systéme Maple Leafs je aj 27-ročný slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý v tejto sezóne odohral len 10 zápasov (7 v NHL, 3 v AHL).

NHL: Tatarov gól nezabránil prehre Montrealu s Detroitom

Pre 29-ročného útočníka to bol 12. presný zásah a 29. bod v sezóne. ,aktualizované

AHL: Dvojbodoví Cehlárik a Lantoši, Ružička strelil gól Stocktonu

Hartford prehral na ľade Lehigh Valley 2:4, v bránke hostí sa predstavil Adam Húska, ktorý inkasoval tri góly z 32 striel.

Slovenská osemnástka vyhrala Turnaj štyroch krajín v Budapešti

Tréner juniorskej reprezentácie Feneš povedal, že súper bol na konci frustrovaný a uchýlil sa k niektorým neférovým zákrokom.

Lindblomovi diagnostikovali rakovinu, sezóna sa pre neho skončila

Dvadsaťtriročný Lindblom odohral v prebiehajúcej sezóne 30 duelov s bilanciou 11 gólov a sedem asistencií.

Slovenským hokejistom chýba viac taktickej disciplíny, myslí si Šatan

Slováci majú za sebou druhý turnaj v rámci prípravy na MS, v Krefelde na novembrovom Nemeckom pohári dokázali v troch zápasoch zvíťaziť iba raz.

ŠVAJČIARSKY POHÁR: Slovenskí hokejisti podľahli Nórom

V zápase išli Nóri do vedenia po góle Jörgena Karteruda, na 2:0 zvýšil ešte v prvej tretine Jonas Holös. Jediný gól Slovenska strelil v 25. minúte Marcel Haščák. ,aktualizované

Štajnoch po prehre s Nórmi: Mali sme na nich vybehnúť, nie naopak

Na zlý začiatok duelu nemal podľa Štajnocha vplyv záver piatkového zápasu, v ktorom Slováci stratili zápas s olympijským výberom Ruska v tretej tretine.

Úspešný reprezentačný debut Fominycha, Oremus: Má šikovné ruky

Fominych ukázal v zápase cit v rukách, najmä jeho prvý gól po drzom prieniku potešil oko diváka.

Slováci v piatkových zápasoch fínskej Ligy nebodovali

Brankár Patrik Rybár v drese úradujúceho vicemajstra Kärpätu Oulu kryl 25 z 27 striel, no nezabránil prehre na ľade Sport Vaasan 1:2.

Slovenská 20-ka prehrala v príprave s Olympijským tímom SR

Pre slovenskú dvadsiatku slúžil duel ako príprava pred nadchádzajúcimi juniorskými MS v Česku.,aktualizované

Švajčiarsky pohár: Slovenskí hokejisti nastúpili v tejto zostave

Zmena na brankárskom poste bola jediná, ktorú tréner SR Craig Ramsay urobil oproti piatkovému duelu.

Hudáček odohral stý zápas v preprezentácii, od Šatana dostal plaketu

Hudáček sa stal 31. hráčom Slovenska, ktorý má na konte 100 štartov v reprezentácii. Dotiahol sa na Róberta Petrovického a Michela Miklíka.

Tomek je s premiérou spokojný: Cítil som sa dobre

Podľa Tomeka rozhodla o zápase chyba v úvode tretej tretiny.

Slováci prehrali s olympijským výberom Ruska po samostatných nájazdoch

Zverencom trénera Craiga Ramsayho vyšla prvá tretina, v ktorej sa po góloch Michala Vandas a Adama Lišku ujali vedenia 2:0,to si udržali aj po druhej časti, keď dokázali otupiť ofenzívnu silu zbornej.,aktualizované

V nominácii Olympijského výberu SR sú štyri nové mená

Olympijský výber SR sa zíde vo štvrtok v Žiline. V piatok o 15.00 na miestnom zimnom štadióne odohrá stretnutie proti výberu reprezentácie do 20 rokov.