Regióny

Zosnulý profesor Kothaj získal ocenenie v oblasti vedy a techniky

Kothaj patril medzi uznávaných chirurgov s medzinárodným renomé. Väčšinu svojho profesijného života pôsobil v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, o ktorej vznik sa v nemalej miere zaslúžil.

Michal Červienka odohrá benefičný koncert pre hospitalizované deti

Výťažok z benefičného koncertu, ktorý je v poradí už desiatym, je určený Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Do Piešťan sa v polovici decembra vrátia čerti

S novinkou vlani prišiel organizátor piešťanských vianočných trhov B&R Group, teraz chce čertov znovu predstaviť piešťanskému publiku.

Webová stránka mesta Trenčín triumfovala v súťaži Zlatý erb 2018

Svoju novú stránku začalo mesto Trenčín pripravovať v roku 2016. Technické riešenie pôvodného webu už nedokázalo integrovať nové trendy v informačných technológiách.

Do viacerých ľudí v Nižnej Myšli narazilo auto

Dopravnú nehodu s účasťou chodcov potvrdila aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová. ,aktualizované 

Nitriansky kraj udelil svoje najvyššie ocenenia trom osobnostiam

Dlhoročný vedecký a pedagogický pracovník a rektor UKF Libor Vozár získal cenu za mimoriadne zásluhy o rozvoj vysokého školstva na území Nitrianskeho kraja i propagáciu NSK doma i v zahraničí.

Nitra bude na budúci rok hospodáriť s prebytkovým rozpočtom

V pôvodne navrhovanom vyrovnanom rozpočte v hodnote 65.475.910 eur poslanci vo štvrtok zvýšili príjmovú časť o viac ako 800.000 eur.

NÚDCH: Deťom pripomíname, že aj superhrdinovia potrebujú pomoc lekárov

Vedúca sestra kliniky detskej chirurgie Dagmar Divišová vyjadrila radosť z nových priestorov a tiež s úsmevom poznamenala, že verí, že deťom tu bude aj viac chutiť jesť.

V deväťčlennom zastupiteľstve obce Plešivec je sedem žien

Úplne opačná situácia je v mestskom zastupiteľstve okresného mesta Rožňava. Podľa údajov ŠÚ SR boli do 17-členného mestského parlamentu zvolení výlučne muži.

Ružomberčan prepadol ženu pri výbere peňazí, teraz čelí obvineniu

Obvinený muž mal zozadu pristúpiť k žene, ktorá pri bankomate po výbere hotovosti čakala na potvrdenku. Napadnutá žena sa bránila, avšak útočníkovi sa napokon podarilo peňaženky sa zmocniť.

Projekt 2. etapy električkovej trate v Petržalke má územné rozhodnutie

Končiaci primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal tvrdí, že projekt ide podľa schváleného harmonogramu Európskou komisiou a ministerstvom dopravy.

V Trenčíne sa začalo pojednávanie v kauze vodiča blokujúceho sanitku

Muž, ktorý nedisciplinovanou jazdou ohrozil vozidlá vo svojom jazdnom pruhu, ako aj vozidlá, ktoré jazdili v protismere, čelí obvineniu zo všeobecného ohrozenia.

Začali sa pojednávania o výpovediach Rómov v kauze policajnej razie

Šestica obžalovaných Rómov tvrdí, že policajti zasahovali brutálne a bezdôvodne ich bili.

Polícia obvinila 76 osôb, štát obrali minimálne o 1,5 milióna eur

Finančná polícia NAKA na prípade spolupracovala s Kriminálnym úradom finančnej správy SR.,aktualizované 

Polícia hľadá svedkov nehody, kde auto zrazilo 87-ročného chodca

K nehode došlo v sobotu (10. 11.) v Modre. Svedkovia nehody môžu informácie o jej priebehu ohlásiť na čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Košičan dobil dôchodcu na smrť, hrozí mu až 12 rokov väzenia

Obvinený dôchodcu opakovane udieral i kopal do rôznych častí tela. Dôchodca po brutálnom fyzickom útoku utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol, priblížila košická policajná hovorkyňa J. Mésarová.

V prípade požiaru skladu slamy v Trebišove je podozrivé dieťa

Podľa doterajších zistení k požiaru došlo pri manipulácii s otvoreným ohňom.

V Tatranskej Lomnici a na Chopku spustili zasnežovanie zjazdoviek

Teploty klesli pod bod mrazu, technickému zasnežovaniu pomohla nízka vlhkosť vzduchu aj správny smer vetra.

Galéria Jána Koniarka v Trnave dostala novú strechu

Po druhej svetovej vojne objekt slúžil pozemným stavbám, jasliam a rôznym administratívnym účelom. V roku 2017 bola vyhlásená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky za národnú kultúrnu pamiatku.