Atletika

Lomnického rival Krivickij so štvorročným trestom za doping

Bielorus bol jedným zo súperov slovenského reprezentanta Marcela Lomnického, na júnovom atletickom Memoriáli Josefa Odložila v Prahe ho Slovák zdolal o 23 cm.

Tótha počas atletickej ligy pichla do tváre osa, no zvíťazil suverénne

Mateja Tótha prijme v stredu aj prezident SR Andrej Kiska.,aktualizované

Diamantová liga v Bruseli: Schippersová víťazne, no bez trofeje

Pred týždňom uzavreli svoje kapitoly v Zürichu 16-ti víťazi a ďalší sa k nim na King Baudouin Stadium v 39. ročníku renomovaného podujatia pridali. ,aktualizované

Matej Tóth dodal detskej atletike impulz, mnohí sa mu chcú podobať

Týždeň európskeho športu sa spája hlavne s menom Matej Tóth.

Zabehol míľu pod štyri minúty, daroval svoje tretry charite

Na predaj ponúka aj viaceré trofeje, ktoré získal počas kariéry.

Ruský súd zamietol žaloby na tvorcov filmu o dopingu v atletike

Žalobu podala Ruská atletická federácia a jej bývalý prezident Valentin Balachničev, ktorý pracuje ako pokladník Medzinárodnej asociácie atletických federácií.

Rekordérka Radcliffová odmieta spojitosť s dopingovým škandálom

Radcliffová v roku 2003 vytvorila svetový maratónsky rekord 2:15:25 hodiny.

Bolt ukončil sezónu, nepôjde ani na finále Diamantovej ligy

Jamajčan na svetovom šampionáte v Pekingu získal tri zlaté medaily na 100 m, 200 m, ako aj na 100 m štafiet.

Varga v triatlone zaostal, víťazom Murray

Vo finiši Juhoafričan Murray bez väčších problémov zdolal Javiera Gomeza Noyu, na treťom mieste dobehol ďalší Španiel Mario Mola.

Bežeckú nedeľu spestrili rôzne rarity, trebárs prvýkrát aj štart bosonohej štafety.

Diamantova liga: Štartovalo množstvo svetových šampiónov a medailistov

Zo sumy 40-tisíc dolárov za celkové prvenstvo a z diamantovej trofeje sa radovala v diaľke ďalšia zlatá v Pekingu Američanka Bartolettová.

Chodec získal na svetovom šampionáte v atletike pre Slovensko historicky prvú zlatú medailu.,aktualizované

Na pätnáste majstrovstvá sveta v atletike sa bude spomínať s rešpektom

Uzavreli jednu veľkú kapitolu spájajúcu sa s prezidentom IAAF Lamine Diackom.

V ženskom maratóne skončila 22. Slovenka Berešová, piata z Európaniek

Najlepšia z Európaniek dobehla na 11. mieste Litovka Drazdauskaitéová.,aktualizované

Slováci uzavreli na šampionáte bilanciu, majákom zlato Mateja Tótha

Olympiáda už teraz vyvoláva úvahy, že zlatý Peking Matej Tóth zopakuje.

MÁME ZLATO: Matej Tóth sa stal majstrom sveta v chodeckej päťdesiatke

Bola to pre mňa asi najjednoduchšia päťdesiatka v kariére, skonštatoval Slovák.,aktualizované

Jamajčanka Williamsová zvíťazila vo finále behu v Pekingu

Zlatá Williamsová pripomínala pred finále nepopísanú tabuľu.,aktualizované

Šubenkov zachránil renomé ruskej atletiky: Cítim sa ako vo sne

Šubenkov naberal na MS sebavedomie každým behom a rovnako sa skončilo aj finále.