Zahraničie

V Argentíne zadržali 12 osôb za bombové útoky pred summitom G20

Jedna bomba vybuchla v stredu neskoro večer neďaleko mauzólea policajného šéfa, zavraždeného anarchistami pred 100 rokmi. Pri druhom útoku hodili páchatelia tašku plnú výbušnín do domu sudcu.

Mayová: Odmietnutie dohody o brexite uvrhne Britániu do neistoty

Mayová sa tak vyjadrila bez ohľadu na čoraz ostrejšiu kritiku ohľadne predstaveného návrhu. Za posledných 24 hodín v tejto súvislosti odstúpili viacerí členovia jej vlády.

Tisíce demonštrantov na Václavskom námestí žiadajú demisiu Babiša

Z najnovšieho prieskumu agentúry Median zároveň vyplynulo, že podľa väčšiny českých občanov, konkrétne 56 percent, by mal skončiť Babiš sám alebo aj s celou vládou.

Philippe: Francúzsko sa pripravuje na scenár brexitu bez dohody

Francúzsky premiér Édouard Philippe uviedol, že francúzska vláda už vypracovala návrh zákona, aby v prípade takéhoto scenára mohla prijať všetky potrebné opatrenia.

Putin a Pence prediskutovali témy nadchádzajúcej schôdzky s Trumpom

Na krátke stretnutie využili svoju účasť na summite Združenia krajín juhovýchodnej Ázie v Singapure. Podľa ruského prezidenta bola jedným z predmetov štvrtkového rozhovoru aj kontrola zbrojenia.

Szijjárto: Maďarsko rozšíri počet vojakov v misii KFOR

V kosovskej misii KFOR slúži v súčasnosti takmer 400 príslušníkov maďarských ozbrojených síl.

Sky: Väčšina Britov je teraz proti brexitu

Vyše polovica opýtaných Britov by radšej zostala v EÚ, pričom 32 percent by radšej vystúpilo z EÚ bez dohody - iba 14 percent Britov by si zvolilo brexit za podmienok vyrokovaných vládou (s Úniou).

Šéfku Strany stredu poverili preskúmaním možností zostavenia vlády

Norlén uviedol, že prvoradou úlohou Lööfovej bude zamerať sa na preskúmanie podmienok, za akých by parlament novú vládu akceptoval.

Trump nominoval za veľvyslankyňu v JAR návrhárku luxusných kabeliek

Biely dom oznámil nomináciu rodenej Juhoafričanky Marksovej v stredu večer.

Turecko: Vysvetlenie Rijádu k vražde Chášukdžího je nedostatočné

Chášukdží žil v dobrovoľnom exile v USA a bol prispievateľom denníka Washington Post. Zmizol 2. októbra po tom, ako vošiel do priestorov saudskoarabského konzulátu v Istanbule. ,aktualizované 

Konzervatívny poslanec vyjadril pre dohodu o brexite nedôveru Mayovej

Pre takýto krok sa Rees-Mogg podľa agentúry AFP rozhodol po štvrtkovom búrlivom zasadnutí britského parlamentu, na ktorom Mayová obhajovala svoj návrh dohody o brexite.

Amriho kontaktnú osobu odsúdili v Ríme na štyri roky väzenia

Anis Amri, pripravil pri útoku na vianočný trh v Berlíne 19. decembra 2016 o život 12 ľudí a ďalšie desiatky zranil. Napokon ho po niekoľkých dňoch na úteku zastrelili talianski policajti.

Tusk: EÚ je pripravená na to, že k žiadnemu brexitu nedôjde

Vo štvrtok v priebehu niekoľkých hodín podalo viacero ministrov britskej vlády demisiu ako vyjadrenie protestu proti návrhu dohody o brexite.

Šéf nemeckej diplomacie vyzval Poľsko na zintenzívnenie spolupráce

Šéf nemeckej diplomacie prejavil porozumenie pre odlišný názor na odovzdávanie častí suverenity štátov Európskej únii, o čom jeho poľský rezortný kolega Jacek Czaputowicz napísal celú knihu.

Dva autobusy sa čelne zrazili: Hlásia okolo 40 zranených

Záchranári museli najmenej štyri zranené osoby z vrakov vozidiel dostať za pomoci ťažkej techniky.

V Grécku sa nachádza okolo 74.000 žiadateľov o azyl

Tento rok vstúpilo ilegálne na územie Grécka približne 42.000 migrantov - 14.000 prekročilo suchozemské hranice do krajiny, väčšinou z Turecka.

Pápež František sa stretol s izraelským prezidentom

Vatikán sa krátko pred Rivlinovým príchodom vyjadril k situácii palestínskych utečencov a potvrdil svoje stanovisko preferujúce riešenie krízy v regióne prostredníctvom vzniku dvoch štátov.

Český senát vyzval premiéra Babiša, aby odstúpil z funkcie

Horná komora českého parlamentu prijala uznesenie po tom, čo sa premiér nedostavil na jej zasadanie.,aktualizované 

Orbán: Skončilo sa obdobie osamelosti Maďarov

V súvislosti so vzťahmi svojej krajiny s Ukrajinou ministerský predseda povedal, že s terajším politickým vedením nevidí maďarská vláda šancu na žiadne dohody.